Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Addisz-Abeba veszélyes város?...

Addisz-Abeba veszélyes város? Érdemes ott nyaralni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Etiópia, a világ legszegényebb államának fővárosa. Ott is vannak muszlimok, akik mostanában a vadállok szintjére süllyedtek. A turistákat még Tunéziában is halomra gyilkolták! Mit keresel egy ilyen Afrikában?
2015. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
"2500 m-es tengerszint feletti magasságban van"! Ott nem kapsz levegőt, sokkal ritkább, mint itt.
2015. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdemes.
2015. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Ott gyilkoltak meg (rablási céllal) magyar kutatókat, pedig fegyvereseket béreltek a védelmükre.

Vannak trópusi betegségek, esős évszak (ömlik a trópusi eső) és sok más is.

[link]

2015. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
"2012. 01. 17-én ismeretlen fegyveresek csoportja merényletet hajtott végre az etióp-eritreai határ közelében külföldi turisták tábora ellen. A merényletben öt külföldi, köztük két magyar állampolgár is meghalt, többen megsebesültek. A Külügyminisztérium nyomatékosan és ismételten felhívja az Etiópiába utazó magyar állampolgárok figyelmét, hogy Etiópiában magas a terrorfenyegetettség szintje".
2015. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magát bárhol feltaláló, kalandos természetű, különböző nyelveken folyékonyan beszélő világutazó vagy, akkor simán érdemes meglátogatni.


A kérdésedből ítélve mondjuk nem dörzsölt kalandornak, inkább fogalmatlan turistának nézel ki, aki csak olcsó helyre szeretne eljutni. Ha így van, menj Hurghadába, vagy ha távolabbi célpontra vágysz, Nepálba.

2015. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te isten mennyi hülye ember van ebben az országban. AA Etiópia fővárosa kb az ország középső részén fekszik. Az FCO zöld színnel jelöli egész középső Ethiopiát vagyis relatíve biztonságosnak tartja. Afrikában (É Afrikát nem nézve) Ethiópia az egyik biztonságosabb ország persze afrikai mércével. Nyilván lopástól, rablástól kell tartani, főleg éjjel, elhagyatott helyeken. Önmagában AA-ba nem érdemes menni, ha már ott vagy akkor ott van még Lalibella, Omo völgy és a csodaszép Erta Ale (ahol megölték a magyar turistákat) vulkanikus terület. Bár ez utóbbi nem javasolt cél. Ethiópia Afrika egyik legérdekesebb országa, az emberiség bölcsője.

Még én sem voltam de én legalább elég sokat tudok róla mert a közeli jövőben terveben van a meglátogatása.


Nézd meg a térképet:


[link]

2015. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Afrikában az európai turista (fehér ember) potenciális célpont, akit ki kell rabolni és agyonverni, mert kőgazdag. Vagy túszként elhurcolni, ha a terroristák muszlimok, kivégezni. Afrikában mindenféle trópusi betegséget össze lehet szedni, a maláriát főleg. Akit nem köt oda a munkája, ne menjen oda.
2015. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
70 százalékos! Látom te már elkaptad a maláriát vagy inkább a kerge marha (birka) kórt.
2015. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam a valódi Afrikában, oda készültünk, ahol megölték az ismerőseinket. Már nem mehettünk oda, visszakísértek minket a szállodába, aztán másnap fegyveresekkel a repülőtérre. Nem turistáknak való hely.
2015. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!