Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Nápolyról?...

Mi a véleményetek Nápolyról? Tényleg veszélyes város?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 20:25
 1/8 anonim válasza:
51%
Kb annyira mint BP.
2014. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%
Én azt hallottam, hogy legyen ott óvatos az ember, azaz az utcán a nőknek nem ajánlott a retiküljüket lazán lóbálni, inkább a hónuk alá vagy magukhoz szorítani ajánlott; és utcán parkoló jármű ablakában nem ajánlott értékeket hagyni.
2014. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Napoly olaszorszag egyik szegyenfoltja. Iszonyat koszos, magas a bunozes.
2014. ápr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát a leggázabb hely, ahol életemben jártam. Mocsok, mindenféle gyanús alakok, hangzavar, patkányok kb. mintha a középkori Európába csöppennél vissza, a Villon-i Párizsba.
2014. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piterek45 ***** válasza:
42%
Igen, Napoly nagyon veszelyes hely, foleg a vasutallomas kornyeke. En amikor ott voltam, meg a szallodai boy is inkabb a kanapen aludt minthogy este amikor lejart a muszakja hazabuszozzon... Es az o velemenye is ez volt...
2014. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
42%
Borzasztó hely, azon kevés városok egyike ahol halálfélelmem volt.
2014. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha ezek alapján az infók alapján mész oda, amit a többiek leírtak, akkor te is ezt fogod gondolni, és nem fog tetszeni. Minden helynek meg van a maga szépsége. Nápolynak is. Bár tény, hogy kell hozzá egy sajátos szemlélet, hogy észrevedd. Én imádom Olaszországot, rengeteg helyen jártam már az országban, és mind közül Nápoly tetszett a legjobban! És mindezt úgy, hogy velem is történt egy kisebb incidens az utcán.
2014. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En Napolyban elek majdnem egy eve, szoval van egy kis szemelyes tapasztalatom. Nagyon sokan felbek ettol a varazslatos varostol. En nagyon szeretem. A kozbiztonsag nem feltetlenul rosszabb, mint barmely masik nagy varosvan. Ezt ugy mondom, hogy 24 eves no vagyok, es nem is a legjobb kornyeken elek. A tortenelmi negyedben az allomashoz kozel. Velem szemelyesen meg semmi sem tortent, pedig eleg sokat jarok estenkent szorakozni. Bar barataimat mar raboltak ki, vagy megprobaltak. Ellenben engem eddig csak Budapesten. Ha este eszben tartasz par szabajt akkor nagy esellyel elkerulhetoek az atrocitasok. Probalj meg mindig a legmozgalmasabb es a legnagyobb utcakon maradni. Persze egy ido utan elkerulhetetlen az a pont (plane ha egy kis sikatorban van a szallasod mint nekem), de akkor sem kell ketsegbe esni. Mindig fenymasold le a az irataidat es hagyd a szallason. Ha lany vagy egy pantos taskat ne vegyel fel, mert azt konnyen letephetik a motorosok. Ha motoros jonne a taskaddal huzodj egy kicsit a fal melle, de ne allj meg es ne tunj ugy mintha megijednel csak magabiztosan. Ne legyen rajtad aranyora, karkoto, nyaklanc amin latszik, hogy sokat er. Ha fenykepezo geped van azt csavard rendesen a kezedre. Ha ferfi vagy ne nagyon kezdemenyezz szemkontaktust mas ferfiakkal, mert arra nagyon harapnak. Nem tudjak mit akarsz toluk, vagy rad akarnak tukmalni valamit. Az jo ha egy kicsit tudsz olaszul, mert az olaszok hiresek arrol ha angolul veszelsz hozzajuk lehuznak mindennel. (ahogy a magyarok is). De ha megprobalsz olaszul beszelni akkor ertekelik az erofeszitest. Ha ejszaka maszkalsz, akkor probalj meg ne egyedul. Ha megis par utcaval odebb tartsd kezben a kulcsod hogy egybol kinyithasd az ajtot es ne kelljen szoszmotolni az ajto elott. Nagyon sok a keregeto es a gyerek tolvaj, ne adj nekik egy centet se, mert jonnek mint a keselyuk utanad. Ne fogadj el semmit regalo cimen az arustol mert kifizetteti veled. Fotnos meg hogyha kavezni szeretnel akkor vagy a pultnal iszod meg, vagy leulhetsz de ekkor szervizdijat szamolhatnak fel. (a trukkom ha kiakarom kerulni ezt, hogy megveszem a barban es magam viszem az asztalhoz). Ja es a kave melle jar egy pohar viz ingyen, amirol ha turista vagy konnyen "elfelejtkeznek", de nyugodtan kerd. Meg a forgalommalnkell egy kicsit ovatosnak lenni. Nem szokas itt megalni a zebra elott ha te nem lepsz ra. Orultseg de ki kell lepni az auto elo vagy soha a budos eletbe nem jutsz at. Itt a piros csak disznek van, amin nem kell megsertodni ha at mennek. Ahogy azon sem ha rad dudalnak, csak jelzik, higy jonnek.


Ha Napolyban jarsz ne hagyd ki a napolyi pizzat, garantaltan nem akarsz majd mast enni ezutan! A harom legjobb hely a da Michele, a Sorbillo es a di Matteo. Margheritat javaslom az a legjobb 3-4 euro kozott mozog. Ahol dragabb a pizza ott ne vegyel mert lehuzas. Ja es etterembe csak ebed vagy vacsora idoben tudsz menni, mert kulonben zarva vannak. Ezalatt potolhatod a kajat a sok utcai allo kifozdeben. Ajanlom az aranchinat (ami sziciliai de mennyei. husos rizses rantott gomboc), a frittatinat (besameles teszta kisutve) es a pizza frittat (ami ricottas, husos kisutott pizza). Ezek 1-2 euro kozott mozognak, tobbert ne vegyel. Ha edessegre vagysz akkor alap a fagyi, ami a legfinonabb szerintem a spacca napolin talalhato La scimmiaban (ami annyit tesz hogy majom) lehet kapni. Ezen felul probald ki a sfogliatelle-t, ami edes rikottaval es szaritott gyumolcsokkel toltott suti. Ket fajta van a ricca, ami leveles teszta, es van egy sima buktabtesztas is (ami nem annyira jo). Van meg a baba, ami egy rumba aztatott suti. Lehet csokis, gyumis, fagyis, amit csak akarsz. Ezen felul a Leopoldo nevu cukraszda halozatban lehet kapni egy nuvoletta nevu sutit, ami egy kis gomboc valami isteni kremmel toltve. 80 cent egy darab, es a neve felhocsket jelent. Ha szorakozni akartok este az mar egy kemenyebb dio, mert itt nagyon nem divat a szorakozohely. A fiatalok kimennek kulonbozo terekre, ott leisszak magukat egy euros sorokkel majd haza mennek. A leg elettel telibb helyek a piazza Banchi Nuovi es a piazza Bellini. Az elobbin tobbnyire Napolyiak vannak az utobbin meg erasmusosok. A banchi nuovin van egy isteni bar ahol rumb alapu rovideket lehet kapni 2 euroer olyan izesitesekben amit el tudsz kepzelni. Illetve ajanlani tudok egy spritz bart, ahol kis muanyag poharakban kapott az aperol spritzet, 1 euroert. Ez Napoly egyik fo utcajarol a via Toledorol nyilo kis utcaban nyilik, a spanyol negyedben.


A latnivalok amit mindenkeppen nezz meg, az a spaccanapoli es a via tribunali, ami ket hosszu utca rengeteg templommal es arussal. A napolyi domot (duomo), ami a via duomo utcan van. A harom kastelyt (castel sant elmo, castel dell'uovo es a castel nuoovo). Ha nem is akarsz bemenni ne hagyd ki az elmot, ami fent van a dombteton es gyonyoru a panorama egesz napolyrol es a Vezuvrol, es az uovot sem ahonnet el lathatsz Capriig. Setaljatok a lungomaren, a kikototol egeszen a setanyig. Utkozben van a piazza plebiscito ahol egy gyonyoru templom van. Ha van idotok ne hagyjatokbki Napoly legnagyobb parkjat a Capodimontet. Egyszeruen gyonyoru a panorama es a sok palmafa is. Napoly kornyeken is rengeteg a latnivalo: Pompeii, Capri, Ischia, Caserta es az Amalfi parton Positano, Sorrento es Amalfi.


Napoly egy varazslatos hely amit meg a Magyarok nem igazan fedeztek fel, talan felelemtol. Egy olyan varos ahol az emberek kedvesek, ahol erezheted az igazi deli hangulatot, ahol egy masik vilagba csoppensz. Ahol a lakok nem tartjak olaszoknak magukat hanem napolyiaknak! ☺ es ahol a mondas tartja ha valamire meg az elet nem tanitott meg akkor Napoly majd meg fog!

2016. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!