Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos kimenni nyaralni most arab országokba?

Figyelt kérdés
Egyiptomba (Hurghadába) készülünk elmenni egy hétre nyaralni, július elején. Mennyire biztonságos ez? Szerintem egyáltalán nem veszélyes,de sokan mondták, hogy nem biztonságos kimenni, mert Tunéziában is volt valami zavargás mostanában..

2015. ápr. 22. 19:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Én voltam, ketten a párommal, saját szervezésben fél évvel ezelőtt, te nem voltál de mégis mindent jobban tudsz. Gratulálok, letetted a magyar állampolgársági vizsgát.
2015. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek..bár nem arra voltam kíváncsi hogy van e szemét a piramisoknál.:D

Szóval akkor a turistaövezetek biztonságosak igaz? Hurghadába, Gízába és Luxorba megyünk csak. :)

Tavaly nyáron voltam kint Tunéziába és így nagyjából tudom hogy mire számítsak az arab országoktól. Csak most olyan sokan mondták hogy semmiképp ne menjek, hogy elbizonytalanítottak egy kicsit:) De köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!:)

2015. ápr. 29. 15:14
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a turistaövezetek biztonságosak, Észak Sinai kivételével az egész ország.
2015. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

akkor jó:)

köszi:)

2015. ápr. 29. 15:41
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Egyiptom nagyon klassz hely, és a nyaralók többsége ugyanolyan épségben tér vissza, mint ahogyan elment.

Viszont felhívnám a kérdező figyelmét, hogy igyekezzen maga is tájékozódni mielőtt kérdez, vagy mielőtt dönt.

Mert a szerintem nem veszélyesek és a sokan mondják hogy kezdetű tűnődés arra vall, rendkívül felszínes elgondolásai vannak a dologról.


Az egyiptomi szállodák tejesen rendben vannak, ha a kérdező jól szeretné érezni magát egy hétig all inclusive nyaraláson, akkor csak ajánlani tudom neki. Ráadásul a Vörös tenger tényleg csoda. De ezen kívül semmi extrát ne várjon.

Aztán ha egy picit elkezd utána olvasni az egyiptomi helyzetnek, fel fog tűnni neki, hogy 2-3 évente azért csak van balhé. Nem véletlenül van az egész terület bekerítve, nem véletlen a sok géppisztolyos katona, nem véletlen, hogy minden szálloda kötelező kelléke a fémkereső kapu, és nem véletlen, hogy tükrökkel keresik még a turista buszok alján is a bombákat.

Igen, voltak esetek, amikor egyenest az all inclusive medence partjáig hatolt be a támadó, és ott robbantott, mielőtt lelőtték, és ugyan 10 éve nem volt balhé a piramisokhoz vezető konvojokkal, de előtte volt néminemű mészárlás.

Ettől függetlenül érdemes Egyiptomot megnézni, igen, én is voltam.

Viszont egy utolsó őszinte megjegyzést szeretnék hozzáfűzni a válaszomhoz: a kérdező helyében nem is a biztonsági helyzet miatt aggódnék elsősorban, hanem azért, hogy mi a francnak megy el egy méregdrága nyaralásra a 40 fokba, miközben lényegesen jobb helyekre mehet lényegesen olcsóbban. Olaszországba, Bulgáriába, Spanyolországba, görögbe... nem sorolom tovább.


Egyiptom rettenetes júliusban. Nézd meg az időjárását, és menj oda ősztől tavaszig. Nyáron meg keress valami civilizált tengerpartot.

2015. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
39%

"Viszont egy utolsó őszinte megjegyzést szeretnék hozzáfűzni a válaszomhoz: a kérdező helyében nem is a biztonsági helyzet miatt aggódnék elsősorban, hanem azért, hogy mi a francnak megy el egy méregdrága nyaralásra a 40 fokba, miközben lényegesen jobb helyekre mehet lényegesen olcsóbban. Olaszországba, Bulgáriába, Spanyolországba, görögbe... nem sorolom tovább."



Teljesen egyetértek. Ugyanezt gondolom az összes arab országról (nem egyben voltam már). Mindegyikben ugyanaz van, és rohadt meleg az idő.

2015. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Utolsó: elsősorban a látnivalók vonzanak Egyiptomban, és én is jártam már arab országokban, sőt Bulgáriában, Görögben stb., a meleget nagyon jól tűröm, és van egyfajta különleges hangulatuk az arab országoknak szerintem, és valami nagyon megfogott bennük:)

2015. máj. 20. 20:13
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki Egyiptomot Olaszországgal, Bulgáriával stb hasonlítja össze az igencsak buta szűk látókörű ember. Egyiptom páratlan kulturális kincsekkel rendelkezik ami semmihez sem fogható és egy fantasztikus ország.
2015. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem tom, ízlések és pofonok. Nekem a magam részéről elegem van az arabokból meg az arab országokból egy ideig. Sokkal érdekesebbnek találom Európa kevéssé ismert helyeit.
2015. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19. Értem az érved az emberekkel kapcsolatban. De kíváncsi lennék milyen rossz tapasztalatod volt az arabokkal? Nekem meg pont az európai emberekből van elegem, és a kedvenceim a távol keleti emberek. Én ugyan csak Iránban és Egyiptomban jártam az ilyen jellegű (arab, perzsa kultúra) országok közül de átlagban jó tapasztalatom volt a hasonló iráni perzsákkal és az egyiptomi arabokkal.
2015. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!