Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptom, Hurghuda?

Egyiptom, Hurghuda?

Figyelt kérdés
Mèg nem dontottem el, hova utazom iden, de felmerult Egyiptom is (Hurghuda). Kepek lattan gyonyoru, de reszletesebb tajekoztatast szeretnek kerni attol, aki mar jart ott. Arra lennék leginkabb kivancsi, mennyire biztonsagos hely? . Koszonom elore is!

2015. jún. 21. 14:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hurghada elnezest,elirtam
2015. jún. 21. 14:31
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha itt visszakeresel én is írtam már rengeteget Egyiptomról. Úgyhogy most csak annyit írok, hogy teljesen biztonságos.
2015. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
a sok baromsággal ellentétben amit írnak róla,teljesen biztonságos!
2015. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Igen azota olvastam tobb topikot is ezzel kapcsolatban! Ez megnyugtato! Azt irjak van aki minden evbe odamegy,mert tenyleg nagyon jo hely...Gorogorszagot terveztem,voltam is parszor,de oszoiintem szolva nem nyugoz le 100%osan. Szep szep,de ha biztonsagrol is szo esik,megkerdeojelezendo Gorogorszag kozbiztonsaga is most mar...
2015. jún. 21. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Az a "sok baromság" biztonságpolizikai elemzés alapján kerül leírásra. Megeshet, hogy kimész és épp nem tapasztalsz semmit, aztán ebből születik a fentihz hasonló "bennfentes" megszólalás, de az is megeshet, hogy kimész és nem, vagy nem épen érsz haza. A "kockázatos" nem azt jelenti, hogy nonstop lőnek. Azt jelenti, hogy kiszámíthatatlan a helyzet. Balga dolog ezt a görögökhöz hasonlítani. Ott terrorveszély sincs és polgárháború sincs. Gazdasági válság és olykor egy-két tüntetés van. Azonban ebbe még nem halt bele turista.
2015. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért?Egyiptomban terrorveszély van meg polgárháború??!?!?
2015. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miert sötèt?
2015. jún. 21. 22:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Hatoska (legalábbis most még, amíg ki nem vágják a válaszodat a p....cs.ába) látom, a primitív személyeskedésnél nemigen futotta többre. Na ez tényleg tipikus magyar...

Gondolom tök újdonságként hat számodra, hogy Egyiptomban a belpolitikai feszültségek miatt polgárháború-közeli helyzet alakult ki (de te erről nem hallottál, hiszen a bulvársajtó ezzel nem foglalkozik) akárcsak Tunéziában. És talán arról sem hallottál, hogy mindkét országban történtek merényletek. Tehát nem kockázatmentes az utazás. Igen, ha most villámgyorsan elrohansz valami visszavágásra alkalmas információt vadászni, csak hogy a kis egód ne semmisüljön meg teljesen, akkor diadalittasan lobogtathatnád az épp aktuális állásfoglalást, mely Egyiptomot egyelőre visszasorolta az utazásra nem javasolt helyek listájáról az eggyel lazább fokozatba. Hadd idézzek neked ebből, csak hogy ne teljesen bután dobd el a kanalat, ha holnap esetleg elcsapna egy autó, mindannyiunk örömére:

"5. Felső-Egyiptomban Luxor, Asszuán és Abu Szimbel látogatása szervezett utak keretében biztonságosnak tekinthető, beleértve a szervezett nílusi hajóutakat is Luxor és Asszuán közt. Szintén biztonságosak a vörös-tengeri üdülőhelyek, úgymint pl. Hurghada, Marsza Alam, Sarm al-Sejk, Taba, Dahab, stb., de a Sinai-félszigeten lévő üdülőhelyek esetében (Taba, Dahab, Shamr al-Sejk) fokozott elővigyázatosság javasolt a város elhagyásával járó programok során.


Ugyanakkor a jelenleg Egyiptomban tartózkodókat továbbra is kérjük, hogy biztonságuk érdekében mindenképpen kerüljék el a tömegmegmozdulásokat, és ezek környékét is. Ha ilyet látnak, a legrövidebb időn belül hagyják el a helyszínt. Fényképeket ne készítsenek se a tüntetőkről, se a rendvédelmi szervek tagjairól, még mobiltelefonnal sem. Folyamatosan kövessék nyomon az eseményekről tudósító híradásokat. A városokban és vidéken továbbra is több katonai ellenőrző pont is működik. Kérjük, hogy ezeken a helyeken kövessék a hadsereg alakulatainak utasításait, úti okmányaikról legalább másolatot minden esetben tartsanak maguknál, azt kérésre adják át az ellenőrzést végző katonáknak. Felhívjuk az Egyiptomban tartózkodó állampolgáraink figyelmét, hogy a kairói nagykövetségen történő bejelentkezés megkönnyítheti a velük való kapcsolattartást esetleges vészhelyzetben, és elősegítheti a róluk történő konzuli gondoskodást."


Mellesleg ezt nyilván csupa ostoba ember találja ki, de szerencsénkre itt vagy nekünk te, a minden titkok tudója....

Legközelebb válaszd a csendes szemlélődést, legalább látszatra nem fogsz annyira sötétnek tűnni.

2015. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a hatoska,maga a kerdesemet sem tudta ertelmezni...Nemhogy eppen mi zajlik a vilagban,talan azt sem tudja van mas orszag Magyarorszagon kivul... Koszonom az utolsonak,a,felvilagositasert!:)
2015. jún. 22. 03:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Én nem kétlem, hogy ő kint járt Egyiptomban, csak az a baj, hogy baromi téves következtetésekre tud jutni az, aki véletlenül pont úgy töltött el kint egy hetet, hogy a feszültségekből nem tapasztalt semmit. Ettől születik a hamis biztonságérzet. Még ez sem lenne baj, ha nem ilyen alpári paraszt stílusban adta volna elő magát, hogy ő aztán jobban tudja, mint pl a konzuli szolgálat. Ahogy már tegnap is írtam, a kockázatot nem úgy kell értelmezni, hogy golyózápor közepette szállsz le a repülőről és lövészárkok mentén kell elbuszozni a szállodáig. Nem akarom idekeverni a politikát, de ha azon a bizonyos 2006-os őszi napon valaki elautózgatott volna mondjuk az Örs Vezért Tere környékén, vagy Csepelen, vagy mittudomén hol, akkor fennhangon hirdette volna másnap, hogy áááá, hülyeség, nem is volt Pesten semmi. Aki meg épp az Andrássy út, Kossuth Tér környékén volt, az meg azt tapasztalta, hogy elszabadult a pokol. Két vélemény, mindkettő tapasztalati, mindkettő budapesti, mindkettő egyazon napi.
2015. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!