Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Afrikáról mik a vélemények...

Afrikáról mik a vélemények hosszútávú ott tartózkodás vagy költözés szempontjából? Egyéb ajánlott helyek?

Figyelt kérdés

ugye magyar pénzből meg magyar nyugdíjból az ember nem svájcban vagy hawaiion tölti az éveit.

tényleg olyan olcsó?

normális viszonyokat azért elvárom szóval értelemszerűen közép afrika kizárva.marokkó,botswana,namíbia amit így kinéztem elsőre. ami a lényeg hogy legyen orvos ha kell meg üzlet ahol vásárolni lehet.meg ne akarjanak megsütni élve minden utcasarkon azért mert fehérek vagyunk.


2015. júl. 13. 11:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
igen hát utána kell járni.vicces lenne ha nem lenne elég.szerintem az ottani átlagnál több pénz az amit itt kap az ember.de sok helyen láttam hogy a helyi lakosság átlagjövedelmének a sokszorosát várják el csak azt nem értem minek.hát legfeljebb akkor illegális bevándorlás lesz az úgyis divat lett manapság. itt meg tuti nem maradok a süllyedő hajót illik elhagyni ha nem tud úszni az ember...
2015. júl. 15. 10:41
 12/18 anonim ***** válasza:

Nemtudom az illegális bevándorlás megéri-e, pont Afrikába ahonnan menekűlnek az emberek, de én sem akarom a kedvedet szegni. Azt viszont érdemes fejben tartani hogy 3 hónapos turista vizum lejárta után hivatalosan többé nem hagyhatod el Afrikát. Ugyanis a reptéren az útlevél ellenőrzésnél kiderűl hogy illegálisan maradtál az országban X évet, és akkor szépen elővesznek. Azt pedig nem akarod. Továbbá, akár mekkora káosz is van ott, ha lakást, autót, akarsz venni, vagy akár csak egy bankszámlát nyitni, azonnal utlevelet kérnek, amiben addigra ott tátong egy lejárt vizum...Kapis?

Én Ausztráliában élek és ezt egy afrikai munkatársamtól hallottam pár éve, és hát van benne logika, többek közt itt AUS-ban is és szite mindenhol igy van. Szépen járj utána, és tegyél meg mindent amit tudsz, de ne csinálj hülyeséget.

2015. júl. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

okosnak kell lenni.szerintem számla helyett postabankban nyit az ember egy fiókot első nap és meg van oldva.

rengetegen élnek illegálisan sokkal szigorúbb országokban is mint pl az usa.afrikában szerintem a kutyát nem zavarja +1 ember ha nem kezd el durván törvényt sérteni.főleg azért mert a kutya sem megy oda.

az viszont undorító hivatali szokás hogy nem adnak ki új vízumot 3hó után.letelepedésit meg még nehezebben.pedig örülhetnének ha valaki odamegy egyáltalán.

2015. júl. 16. 18:46
 14/18 anonim válasza:
0%

Nincsen biztonság afrikában sehol. Delafrikában kinyírnak az utcán, nigériában is. Ez a két legbiztonságosabb ország afrikában.


https://www.youtube.com/watch?v=BhayBZuRtVo


Minden fehér és ázsiai biztonsági személyzettel mozog afrikában és ez véresen komoly.

2015. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

jó vicc.a boko haram uralta nigéria neked biztonságos?:) szomália még esetleg?:)

papíron valóban a már említett botswana és namíbia a legbiztonságosabb.ezek az országok gazdaságilag és társadalmilag és politikailag sem lettek elvadítva nemúgy mint középafrika egyéb részei.

2015. júl. 19. 00:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Természetesen Tunézia! A múltkorit leszámítva... az mindenhol megesik!
2015. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 piterek45 ***** válasza:
Afrika nem egy orszag hanem egy kontinens,.. Mjad 60 orszaggal. Illegalisan lehetetlen ott leni feher embernek, letelepedesi vizumot is a legtobb afrikai orszagban nagyon nehez kapni, bar mint moindent "Afrikaban " penzzel el lehet intezni. Kozep-Afrikaban is van biztonsagos orszag pl Ruanda. Ott ceget csinalhatsz 2 nap alatt 30 usd koltseggel es kaphatsz akkor business vizumot is.. De nem olcso az elet ha Europai vagy az afrikai orszagokban, foleg normalis lakas berlese. Plazak aruhazak boltok , ettermek stb a nagyvarosokban mindenhol vannak, import aruk dragak. De magyar nyugdijbol afrikai orszagban Europaikent nehezen elnel meg, mar az atlagosbol.. Biztonsag az az adott orszagtol es azon belul is a regioktol fugg. Egeszsegugyi elletas draga , es nem ingyenes, mindenkepp nemzetkozi es szeleskoru biztositas kell ha ott akarsz lakni.
2015. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
én Ghanaban töltöttem több hónapot gyakorlatilag ott lakok.jó a közbiztonság és az orvosi ellátás(saját tapasztalat) supermarketekben minden kapható.szép pálmafás homokos tengerpart,nem túl forró klima, sok fehér ember van.Egy éves vizumot lehet kérni,sárgaláz elleni oltás kötelezö.Kenya is szép de csak nyaralni.
2015. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!