Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hogyan kerülhető el a hírhedt...

Lahorv kérdése:

Hogyan kerülhető el a hírhedt egyiptomi hányós fo. S gyomorrontás?

Figyelt kérdés
hasmenés Egyiptom

2017. máj. 8. 03:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

9.-s mondjuk onnan hogy még a CDC (amerikai egészségügyi szervezet) szerint is Kairóban és csak ott iható a csapvíz mert erősen klóros, a klór megöl minden kórokozót. Mi elég sokat járunk expedíciós jellegű utakra, ahol pocsolyákból, szennyezett folyókból stb szerezzük a vizünket, szerinted mivel fertőtlenítünk? klórtablettával

A sok idióta pálinkával fertőtlenítőnek meg annyit hogy bármilyen alkohol 70% alatt alkalmatlan bármilyen fertőtlenítésre, a max 52 fokos pálinka xarra sem jó és nem azért nem betegszenek meg mert vedelnek hanem mert a víz mégsem annyira fertőző, jó az immunrendszer vagy csak szerencséjük van.

2017. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Előző, mondjuk én nem Kairóban élek, de itt is tiszta klór a víz (a hajamat tönkre is vágja rendesen). Ettől függetlenül van olyan, hogy ránézésre még csak nem is fürödnék benne...

Kairóban én csak a repteret látogatom, de sosem lenne gusztusom ott sem csapvizet inni. Emellett senkinek sem tanácsolnám. Egyiptomban elég nagy a veseelégtelenségben szenvedők száma, a szennyezett ivóvíznek köszönhetően.

Ha nekem nem hiszel, nézz szét a neten. Olvasd el pl. ezt:

[link]

2017. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Képzeld el hogy itt Magyarországon sok helyen arzénos a víz, Barcson néha olyan színű és szemmel láthatóan koszos a csapvíz hogy öntözni sem lenne kedvem vele nemhogy meginni.
2017. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmit nem szabad nyersen enni (se gyümölcs, se zöldség), csak főtt vagy sült ételek és palackozott víz. Jégkockát sem használt, illetve fogmosásra is csak palackozott víz.
2017. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

ki az a hülye aki jégre teszi a vajat meg a felvágottat?:D


az evőeszközök is vízzel vannak elmosva, abból nem lehet baj?


a német nyíltvizi úszok vezetője is a Jagert ajánlotta a riói olimpián csak segíthet valamit az alkohol

2017. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Minden reggel egy kupica pálinka, csak üveges víz a fogmosáskor is!! Sajnos engem így is elkapott Egyiptomban, pedig semmi tejszínes ételt nem ettem, krémes sütiket sem és mégis. Egy napig nagyon rosszul voltam, az itthoni gyógyszerek nem használnak, ott kell venni a patikában! Egy fél nap alatt segített nekem csak a hasam fájt utána még.
2017. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ki az a hulye aki a jegre teszi a vajat meg a felvagottat?" -nezz korul a mediterran hotelek nagy reszeben, igy csinaljak.

De nemcsak ezekben az orszagokban.

Del-Afrikaban pl az 5 csillagos Sheratonban is igy volt.

De legkozelebb ha ilyen helyen jarok, majd lefotozom a svedasztalt.

2017. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
oké, majd küldd privibe
2017. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!