Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunéziába 1 éves babának...

Tunéziába 1 éves babának milyen védő oltást kell adni?

Figyelt kérdés
Aki babával volt be oltatta valamivel a picit?MILYEN ENNIVALÓT VIGYEK NEKI AMI ELÁLL? MÁR MINDENT MEGESZIK.
2010. máj. 19. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Azt egy orvos tudja megmondani, hogy milyen oltások szükségesek, de én egy éves gyerekkel nem mennék olyan országba, ahol se a higiénia nem túl jó, se a klima nem megfelelö egy ekkora baba számára.
2010. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

A faxomnak kell egy 1 éves gyerekkel észak-afrikába menni!!!

Miért nem birtok már ki egy néhány évet és addig mondjuk Horvát vagy Olasz? Az nem olyan trendi?


Még csak nem is kell egy hepatitis fertőzés (ami mellesleg maradandó károsodást egy ekkor a gyereknek alapban), elég egy szimpla helyi hasmenés és egy ekkora gyerek hipp hopp a kórházba köt ki kiszáradással.

2010. máj. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Moderált, intelligens kis emberke vagy:D:D:D

Ehhez csak gratulálni tudok!!!!

2010. máj. 20. 10:20
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Annak idejen mi Heptitis-A es Tifusz ellen oltattuk magunkat Egyiptom elott.

Tunezia joval tisztabb.

Tuneziaban rengetegen voltak pici gyerekekkel, modjuk mi pont egy olyan hotelban voltunk, ami ki is volt profil ugyileg elezve a gyerekere,mindenfele jatekokkal piciknek, nagyoknak.

A hotelekben nagyon vigyaznak a konyhan.

Utcan ne egyetek,amugy babakajat fogtok tudni venni kint is.

Esetleg azt hiszem az Orsi-nak vannak kesz talcas csirke finomsagai. Abbol vihetnel ki es az nem torik mert aluminium talcas.

Erdeklodd meg de ne a korzetit kerdezd, hivd fel a Jarvanyugyi Kozpontot, hogy javasolnak-e valamit!

A korzetiorvosoknak, ezeknek az oltasokrol lila gozuk nincsen!

2010. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Azért az intelligencia fejtegetéssel és lekezeléssel várnék én a haza útig, hátha megkeseredik ez az "arany köpésed".


Most itt ugye fertőzés szempontból boncolgatuk a példát, de ezért az egy évessel való hosszabb/messze utazásnak van pár aspektusa még.

Azokra gondoltál a ménykü sok intelligenciádal?

Pl a napi ritmus megszakítása, ami 2-3 nap után síró rohamokhoz vezet, a repülőn a fülbedugulás, emelkedéskor, ha nincs nektek itthon légkondi és állitható lesz ott akkor az is fog kis meglepetéseket tartogatni, ha oltatsz akkor a felesleges oltási kockázat (ebben a korban azért marhára nem mindegy mit tolnak be neki), stb?


Szóval tégy magadnak egy szíveséget várj a hamari véleménnyel aztán visszafele a repülön már szidhatod a felmenőimet ha úgy érzed hogy hülyeséget beszéletm.

2010. máj. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De azért azt vajuk be, hogy a jó indulat hiányzik belőled,és nem úgy kezdünk egy mondatot,hogy "mi a faxnak"...stb.Nem kötelező neked az én kérdésemre válaszolni!! 2 éve voltam Egyiptomban,és azért nagyjából tisztába vagyok a dolgokkal.Nekünk se hasmenésünk,se más trópusi bajunk nem volt,pedig össze ettünk mindent,és még az Antinalt se szedtünk....ja és hozzáteszem 8-an voltunk 1 csapat,és egyikőnk sem volt beteg,pedig azt mondják ,hogy Egyiptom mocskosabb Tunéziánál!
2010. máj. 21. 11:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Az előző válaszolóknak,pedig köszönöm a tanácsokat!!!
2010. máj. 21. 12:02
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
A menyku sok intelligenciammal egy arab orszagban lakok te s.eggfej es lehet jobban belelatok min Te!
2010. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
de itt senkit nem érdekel,hogy te hol laksz....lol:D ha én se.fej vagyok,akkor te ki vagy?! Talán a Jó Isten?!!!!!vagy csak egy idegbeteg, hmmm nem is tudom...inkább egy idegbeteg!!!!!!!!!!:D:D:D(szánalom 1.foka)
2010. máj. 21. 20:12
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"...De azért azt vajuk be, hogy a jó indulat hiányzik belőled,és nem úgy kezdünk egy mondatot,hogy "mi a faxnak"...stb.Nem kötelező neked az én kérdésemre válaszolni!! ..."


Nem, nem kötelező, de a bababát azért sajnálom, ezért az indulat.

Magam is szülő vagyok és szerintem ez fölösleges felelőtlenség ez így.

Írtam okokat is szóval azért nem mondhatod hogy üres fröcsögés volt csak részemről. Ha esetleg átnézed azt is beláthatod, hogy alaptalan se volt.


Persze meglehet úzsni gond nélkül sőt legyen az hogy 95%- hogy nem lesz bajod, de nekem azért az a maradék 5% túl sok lenne még mindig.

Ez a kockázat (minden szempontból) pl 3 évesen már lényegesen kisebb.


Éltem a közel-keleten és hátizsákos túristaként egyiptomot is megjártam 3 hét erejéig, azt is tudom Tunézia lényegesen tisztább, de ennyi "tisztább".

2010. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!