Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Van esélyünk így kijutni...

Van esélyünk így kijutni Ausztráliába?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok a feleségem pedig 23. Falun laktunk ez idáig a szüleimmel egy jó nagy családi házban , viszont elöbb Édesapám majd nem sokkal rá Édesanyám is eltávozott. Közel 1 év hírdetés után sikerült eladni remek áron a házat , mert nekünk amúgysem volt szükség ekkorára meg ekkora telekre. Tinédzser korunk óta terveztük hogy majd elmegyünk az USA-ba de abból mind a ketten kiábrándultunk. Van 3 barátunk akik 4 éve elmentek már Ausztráliába , és ott le is telepedtek viszont ami fura nekem hogy csakis szakmájuk van, sem érettségi, sem nyelvvizsga( alap szinten tudnak Angolul) se semmi , kettő lakatosnak , egy pedig villanyszerelőnek tanult, ám kint már teljesen mással foglalkoznak , eleinte mossogattak, árut pakoltak stb.. most meg már egy szállodában recepciósak , az egyik meg csomagszállító. Elmondásuk szerint nagyon jó kint élni , és az alap "lenézett" munkákból is boldogan ki lehet jönni. Viszont!!! amit nem értek hogy neten szinte lehetelennek találjak azt hogy egy sima szakmával kijuss , ne abba dolgozz, és letelepedj. Mégis nekik sikerült , egy munkaközvetítő cégnél , akik oda szóltak Ausztráliába és szereztek nekik vízumot majd le is telepedhettek. Nekem is sajnos csak egy szakmám van , Asztalos , és azt sem szeretem egész idáig egy müanyag hegesztésel, festék berenedzésekel foglalkozó cégnél voltam. Feleségemnek érettségije, és német-angol nyelvvizsgája van. Mégis oly lehetetlennek tünik hogy a legkisebb munkát is megkapjuk.. vagy legalábbis egyáltalán ki menjünk..

2019. okt. 8. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

" sem érettségi, sem nyelvvizsga( alap szinten tudnak Angolul) se semmi... most meg már egy szállodában recepciósak"


Ezt ugye te sem hiszed el, hogy 2-3 idegen nyelv perfekt tudása nélkül recepciósok lehetnének egy normál szállodában.

Talán egy munkásszállón...

2019. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy barátom aki Auszttáliában él, dolgozik lassan 3 éve. Minimális angol tudással ment ki, és se éretsségi, se diploma. ( nyomdász a szakmája) Ő is mesélt a kinti életről. Bizony feketén dolgozik, ő egy raktárban dolgozik ahol egész nap kamionokra pakol fel- le. 0 órás, vagy ha van meló van pénz. Minimálbéres, nincs biztosítása, nem fizet nyugdíjjárulékot sem. Csak szobát tud bérelni, de azt is fél vagy évente cseréli. Mondta, hogy egyre stresszesebb, mert fél attól, hogy lebukik, hogy feketén van kint, és retteg attól, hogy beteg lesz vagy valami baleset éri. Elmondása szerint baleset bármikor bekövetkezhet. Nemrég engem kért meg,hogy nem-e tudnék neki segíteni, hogy Angliába jöhessen dolgozni.( én Angliában élek)

Szóval jó magam is kizártnak tartom, hogy a barátaid legálisan vannak kint.

Ja, csak modom. A barátom mesélte, hogy a kint szintén feketén dolgozó furgonos srácot munkaközben a pályán kapták el, és csak annyit engedtek neki, hogy az útlevelét magához vegye, majd vitték a reptéri zárkába, és az első géppel kitoloncolták. Több mint 10 éve volt kint.

2019. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%
Ausztriát olvastam valamiért és fogalmam sem volt hogy mit parádéztok itt aztán felkapcsolt az a bizonyos lámpa :D
2019. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Gondolom 4-5 év alatt sikerült normálisan megtanulni angolul , de ezek szerint feketén vannak. Hát kár. De akkor erről is lemondunk :) köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 9. 05:31
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy rokonom két diplomával és anyanyelvi szintű angoltudással vágott neki. Több éves előkészítésbe, és igen sok pénzbe került, hogy minden rendben legyen és hivatalosan van kinn. De elég középkategóriás munkát végez, újra kezdhette a karrier építést.
2019. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!