Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Nehéz kijutni és munkát...

Nehéz kijutni és munkát szerezni Ausztráliában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rengeteg fórumot elolvasgattam Észak-Amerikáról, és mindenhol az jött szembe, hogy lehetetlen, nehéz, nem tudsz legálisan, ne próbálkozz, stb... (bár nem értem, hogy akkor miért külföldi az Amerikai lakosság fele....). Szóval Amerikát és Kanadát is dobtam, és utóbbi hónapokban elkezdtem böngészni Ausztrália után, és annyira megtetszett, hogy ha Amerikába most mehetnék, akkor sem mennék. Kb. 2év múlva lenne esedékes nálam a "nekivágás", mert másfél év, és végzek szakmai tanulmányaimmal. (bár nem tudom, hogy hogyan is működik vízum ügyben a szakmai tapasztalat, de ha kell, ráhúzok egy évet). Angolt addig is erőltetem, hogy ne legyek elveszve, és szakmai angolt is tanulok. Szóval kérdésem lenne, hogy egy érettségi, autószerelő, autótechnikus végzettséggel mik a kilátások az esetemben? Kérlek titeket, hogy normális válaszokat adjatok! Előre is köszönöm!

19/f


2011. okt. 1. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ausztráliában pontrendszer van, nehezebb a bejutásmint sz USA-ba. De minden helyre igaz, hogyha megpályázol egy állást és felvesznek,akkor megkapod a papirokat. Mondjuk ehhez kell egy-két jó diploma.
2011. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ausztráliában pontrendszer van. A végzettség, a nyelvtudás, a szakmai tapasztalat és esetleges ausztrál rokon esetén jár pont. A végzettséget tekintve a legtöbb pontot az MSC diploma éri, majd a BSC diploma, és így tovább lefelé. A végzettségedet el kell ismertetni a megfelelő ausztrál hatóságokkal, majd ha ők elismerték, akkor adják rá meg pontokat! Az a lényeg, hogy az a végzettség, amit el akarsz ismertetni, az legyen rajta kritikus hiányszakmák listáján vagy az általános hiányszakmák listáján. (Ha nincs rajta, akkor nem pályázhatsz!) Szakmai tapasztalat is kell, legalább 1 év igazolt szakmai tapasztalat. Abban kell a tapasztalat, amilyen végzettséget el akarsz ismertetni. A nyelvtudás magas szinten kell. Szakmai(kétkezi munka) esetén IELTS 6.0, diplomás munka esetén IELTS 6.5, de inkább 7.0.


"Életkor: A bevándorlási pályázat benyújtása napján 50 éves kor alatt vagy. A pályázat előkészítése, a nyelv-vizsgázás, a szakma-elismertetés, a nominálási pályázás nem számít a bevándorlási pályázás részének, ezért ezek közben telik az idő.


Angoltudás

A bevándorlási pályázat benyújtása idején már meg kell lenni a nyelvvizsgának és azon legalább tiszta 6-os eredményt kell elérned.


Néhány angol nyelvű ország útlevele 6-ost ér: UK, Kanada, NZ, USA, Írország.


Foglalkozás-kijelölés

A foglalkozásodat keresd meg a Szakképzett Foglalkozások Jegyzékén (SOL).Ha a megfelelő szakma-elismerő szervezet úgy találja, hogy megfelel az ausztrál előírásoknak, akkor ezzel a foglalkozással pályázhatsz bevándorlásra. Nem kapsz érte külön pontot, de a megléte nagyon fontos.


zakma-elismertetés

A szakma Ausztráliában mást jelent, mint Magyarországon, lásd a Kétkezi szakmák c. oldalt. Szakképzettség vagy felsőfokú végzettség szükséges és ezt el kell ismertetni a megfelelő ausztrál elismerési szervvel. Szakma-csoportonként más és más szakma-elismerő szervezet vagy hatóság végzi az elismerést. A követelményeik néha nagyon hasonlítanak egymásra, néha nagyon különböznek. Gyakran külön nyelvtudási igényeket is támasztanak, szigorúbbakat, mint a bevándorlási szabályok általában.


Friss szakmai gyakorlat

Az elmúlt 24 hónapból 12-ben szakmai munkát végeztél. A szakmai gyakorlatnak legalább heti 20 órásnak kell lennie. Gyeden lévő anyukák is megfelelhetnek, ha részidőben azért dolgoznak.


Szakmai gyakorlat

A Bevándorlási Hivatal a pontozásnál csak azt a szakmai gyakorlatot veszi számításba, amit a végzettség megszerzése után csináltál és csak az elmúlt 10 év számít. A szakma-elismerők és az állami szponzorok másként számítják az éveket és a heti munkaidőről is más elképzeléseik vannak."


[link]


[link]

2011. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában egyszerűbb és kevésbé szigorú a pontrendszer. Több az esély.
2011. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
.
2011. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!