Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Reptéri ellenőrzés Ausztráliáb...

Reptéri ellenőrzés Ausztráliában (Új-Zélandon)?

Figyelt kérdés

Érdekelne minden tapasztalat a reptéri ellenőrzésről Ausztráliában és Új-Zélandon. Van egy sorozat ami nagyon tetszik (Ausztrália határán), ahol különleges eseteket mutatnak be Ausztrália különböző repterein. Sajnos nem túl részletes, ezért érdekelne pár dolog: pl. nekem furcsa, hogy kifelé is nagy ellenőrzések vannak (míg Európában csak szúrópróba szerűen ellenőriznek kifelé). Minden csomagot ellenőriznek kifelé vagy ott sem mindegyiket? Ha valaki nem érti a belépéskor kitöltendő papírt, akkor is megbüntethetik? (pl. az esetek többségében erre hivatkoznak, azok akik lebuknak). Tényleg ennyire szigorúak az étellel kapcsolatban? Ha jelented, hogy van nálad étel, akkor azt tényleg átnézik minden esetben? Most nem csempészésre gondolok, hanem főleg a karanténra vonatkozó dolgokra (étel, növények, állati eredetű dolgok stb.).

Kb. ilyen dolgok érdekelnek, de bármi hasonlót szívesen olvasnék erről. Kérlek akik voltak már Ausztráliában vagy Új-Zélandon írjátok le nekem milyen tapasztalataitok voltak a reptéren!

Nagyon szépen köszönöm!


2011. dec. 19. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Új-zéland:

Fertőzések elkerülése érdekében nagyon sok dolgot tilos bevinni, pl kaját, de még fa és csont tárgyakat is. Élő állatot pedig csak szigorú karanténnal.

Nem léphetsz be az ország területére, ha az elmúlt pár hétben jártál külföldön mezőgazdasági területen, állattelepen, vagy nemzeti parkokban, mivel a ruházatod szennyezett lehet. Kikérdeznek arról, merre jártál és mutogatni kell a cipődet is, hogy nem saras.


Okkal ilyen elővigyázatosak, mivel jópár éve egy kajakon olyan algákat hurcoltak be az országba, ami azóta több folyót teljesen tönkretett

[link]


Ha nem töltöd ki a belépőpapírt, vagy rájönnek hogy ferdítettél rajta, akkor nagyon csúnyán büntetnek, és tán még igazuk is van. A jogaidnál fontosabb az ottani egyedi élővilág és semmi okuk kockáztatni és rendesnek lenni.


Csomagjaimat nekem áttúrták (lehet szúrópróba, lehet a másnapos és lehasznált fejem miatt). Továbbá nagyon kikérdeznek a szándékaidról, ki akarják szűrni az illegális munkavállalókat. Ja és fel kell mutatnod egy hazaútra szóló repülőjegyet is -kötelezően-.


Ausztráliában a bejövő embereket szúrópróbaszerűen drogtesztelik "táskaporszívóval" és bőrről mintavételezéssel, valamint ott is vannak szerves anyagokra tiltások. Ott is nagyon keményen ügyelnek az illegális munkavállalókkal, tőlem bankszámlakivonatot is kértek előre. HA esetleg azt mondod, hogy itt meg itt fogsz lakni, akkor a címen lakókat citálják meg, tőlük is bekérik a bankszámlakivonatot.


És még sok más... :)

2011. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :-)

Igazából engem azért érdekel ez, mert van ez a sorozat (Ausztrália határán), ahol bemutatnak pár érdekes esetet a reptéren. Pl. hogyan szúrják ki a csempészeket stb.

Viszont van pár olyan dolog ami szerintem nagyon felháborító. Volt egy angol pár aki 25 órás repülés után elfelejtette, hogy elrakott a táskájába 3 almát és egy banánt. Hiába mondták, hogy azért nem vámoltaták el mert elfelejtették, megbünteték őket 220 dollárral. Persze az ausztrált nem bünteték meg amikor bentfelejtett egy csomag gyümölcsöt a táskájában.. Sok turistán pedig látszik, hogy tényleg nem érti a kérdéseket és mégis megbüntetik. Meg van pár számomra iz bizonytalan dolog, pl. lehet, hogy a teafűvet én sem vámoltatnám el ételként. Természetesen megértem, miért ilyen szigorúak csak szerintem nem ugyanúgy kezelik a turistákat meg az ausztrálokat.. De soha nem jártam ott ez csak a sorozatból jött le nekem..

Szóval ez érdekelne, hogy más is tapasztalt-e hasonlókat amikor megérkezett Ausztráliába.

2011. dec. 29. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Új-Zélandon jártam. Az almás eset biztos, hogy igaz, ezt pontosan így képzeld el. Olyan szinten ellenőriznek, hogy ha narancshéjat találnak nálad, amit nem "vallottál be", azért is büntetnek. A repülőn kapsz egy többoldalas papírt, amin mindenfélét kérdeznek (van-e nálad bármilyen kajaszármazék, jártál-e az elmúlt hónapban erdőben), stb. Le van szarva, ha te a világ másik feléről jössz és elfeledkezel két darab kekszről, mert már élőhalott vagy a sok utazástól... nem érdekel senkit. Minket két almáért büntettek meg 200 dollárra és közölték velünk, hogy ezzel már priuszunk van... A reptéren vannak kutyák, amiknek az a dolguk, hogy kiszagolják, ha beviszel valami kaját. Arra is számíts, hogy feltúrják a bőröndödet, amiben esetleg karácsonyi ajándékok vannak...
2011. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom.. Szerintem ez nagyon gáz. Tudom, hogy mi a célja, de könyörgöm emberek vagyunk.. Pocsék lehet egy ilyen böntetéssel kezdeni a nyaralást :-(
2011. dec. 29. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok.

Emberek vagyunk. De egy mezőgazdaságra aktívan támaszkodó ország nem fogja megkockáztatni, hogy a szőlőültetvényeit egy véletlenül táskában felejtett szőlő miatt milliárdos kár érje. Sok emberre csak az ilyen szigorú és büntetésalapú ellenőrzéssel lehet hatni -és lám szükség is van rá-.


Egyébként az Ausztrálokat az új-zélandiak nem istápolják, megszokásból köpködnek egymásra és a maguk módján folyamatosan viccelődnek a másik hibáival.

2011. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aki nem akarja ilyen rossz szájízzel kezdeni a nyaralást, az egye meg vagy dobja el az almát, NZ-n erre vannak külön konténerek, ki van írva egy sor kukára, hogy ez az uccsó lehetőséged, hogy megszabadulj attól amit nem szabad behozni. Ha azután, hogy erről kaptál a repülőn nyomtatott anyagot, levetítettek neked egy filmet róla, szóban figyelmeztettek és még külön kukát is kitettek - na ha ezután is be akarsz vinni egy almát, akkor fizesd ki a büntetést.


Egyébként a szerves anyagokat nézegetik, fa, rafia, kaja, gyümölcs, méz, stb. Egy itt ismeretlen méh-kórokozó egyszer már majdnem kinyírta az NZ méhészetet, nem kockáztatnak mégegyszer.

2014. ápr. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!