Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Milyen feltételek vannak...

Milyen feltételek vannak munkavállalás szempontjából Ausztráliában?

Figyelt kérdés
40 éves múltam januárban, szobafestő a szakmám, nyelvvizsgám nincs, de beszélek angolul. Mennyi esélyem van arra, hogy elhelyezkedjek a szakmába és akár le is telepedjek a családdal? Segítséget előre is köszi.
2012. febr. 8. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján az esélyed nulla! A szakmád jó lenne, csak sajnos nincs rajta a kritikus hiányszakmák listáján, anélkül pedig nem pályázhatsz bevándorlásra! A nyelvvizsga hiánya is kizáró ok, ugyanis a nyelvtudás igazolása nem bemondás alapján történik, hanem azt igazolni kell IELTS vagy TOEFL nemzetközi nyelvvizsgával.
2012. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsö válaszához meg még csak annyit tennék hozzá, hogy szobafestöként (meg hasonló szakmákban) csak akkor lehet esetleg esélyed, ha NÉMETÜL beszélsz, mert a munkatársak meg a fönökök németül beszélik meg a tennivalókat, nem angolul és ha nem érted öket, akkor nem tudsz semmilyen munkát elvégezni.
2012. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ma 21:48"


Nem AUSZTRIA! Hanem AusztRÁLIA!

2012. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, tényleg félreolvastam.
2012. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem abszolút ne törődj azzal, aki "okosakat" próbál írni és még csak olvasni sem tud :) A helyzet az, hogy egyszer élünk. Ennél még fontosabb és másabb is a helyzet, ha már az megélhetés a kérdés. Családod van, felelősséggel tartozol értük, ne mások véleménye alapján dönts. Hallottam már nyelvtudás nélkül kitelepülő családokról, akik ma már nagyon is jól beszélik a nyelvet. Bátorság, talpraesettség kérdése az egész! Apukám is szobafestő, neki is volt ilyen lehetősége, hogy kimenjen -na igaz nem Ausztráliába, hanem Hollandiába és Németországba. Nem ment, mert mi, a gyerekek tanulunk itt és borzasztó apa nélkül élni a mindennapokat. Így aztán segíteni nem tudok a konkrét kérdésben, de egy biztos. Ha beszéled az angolt, akkor a kutyát nem érdekli a nyelvvizsga. Általában a munkafelvételnél van egy elbeszélgetés az aktuális országhoz tartozó nyelven, amin ha megfelelsz, akkor nem kell alátámasztani a nyelvtudást. Sok helyen még örülnek is, ha nem érted miről beszélnek, mert esetleg olyan szerződéseket iratnak/írathatnak veled alá, amiről fogalmad sincs - a sok kétségbeesett, külföldre kényszerülő munkavállaló pedig aláírja, mert nem lát más lehetőséget a jövőre nézve. Igenis van esélyed, csak ha belevágtok, ne hagyjátok félbe! Hajrá, sok sikert!!
2012. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom sok itt az okos ember, de egyedül az utolsó válaszoló volt, aki tényleg valós dolgot írt.

Nekem is tervem volt hogy kiköltözzek, még pár évig várat magára a dolog hogy meglegyen a megfelelő háttér, de azért eléggé alaposan utánaolvastam a dolgoknak.

A szakmádat csak akkor fogadják el, ha dolgoztál is benne, minimum 3 évet, de jobb ha minél többet. Ha nincs nyelvvizsgád, akkor is meg kell felelned egy bizonyos szintnek, tehát én elmennék egy nyelvvizsgára (olyanra amit előírnak), és felmérném magam. Szívesen fogadják a külföldieket, de mondjuk egy képzetlen vagy nyelvet nem beszélő emberre nem tudnak mit kezdeni.


[link]


Ezt az oldalt tudom neked javasolni nagyon jó szívvel, itt minden rajta van, a pontozástól kezdve az elvárásokig, minden, jó olvasgatást :)

2012. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!