Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába mennyi cigarettát...

Ausztráliába mennyi cigarettát vihetek itthonról? Budapestről indulok. Frankfurt az átszállás. Valamint hány éves kortól lehet kint dohányárut venni? és mennyire nézik szigorúan?

Figyelt kérdés
nem vagyok még 18, és nem szeretném, hogy behurcoljanak valahova, mert cigit akartam venni. segítsetek kérlek
2009. jún. 29. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem vagy nagykorú nem vihetsz magaddal jövedéki terméket, így dohányárut és alkoholt sem.

Kint sem vehetsz, és igen komolyan veszik.

2009. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Valamint ha nem beszélsz jól németül, akkor ne is igen kockáztass. Mivel a schengeni zónát Frankfurtban hagyod el, így ott lesz ellenőrzés. És ha nem tudod kimagyarázni, hogy miért van nálad cigaretta, akkor kellemetlenül is járhatsz.


Még egy dolog: a vám- és jövedéki termék ellenőrzése nem "előírás", hanem lehetőség. Lehet, hogy ki tudsz úgy menni, hogy nálad van tíz karton cigi, és senki nem kérdezi meg, hogy mi a szösz. Sőt az sem biztos, hogy a vámos árgus szemekkel nézi a születési adataid, így inkább azt mondom, hogy ha nálad van egy karton (ennyi a határ) cigi, akkor nem fog senki semmit kérdezni. Viszont ezzel kockáztatsz.

2009. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

reptéren lehet venni nem? de ugye nem csak 1 kartont..?

+ kint ha próbálok venni max annyi lesz hogy nem kapsz nem?

2009. jún. 29. 23:31
 4/10 anonim válasza:
szerintem kint is működik az, h megkérsz egy jófejnek tűnő nagykorút, hogy vegye meg neked mint itthon. végső esetben :)
2009. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy mint itt sztem a kuyta nem fogja elkérni a személyidet főleg ha látják hogy külföldi vagy!!
2009. okt. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Auzstrál nagyvárosokban csomó krimó meg bár van, de amúgy van cigiautomata is ami szintén nem fog igazoltatni!!
2009. okt. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tévedsz. A cigiautomata személyigazolvánnyal működik, vagy jogosítvánnyal.
2009. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Akkor most elmondom hogy hogyan mukodik, mert egy ertelmes valaszt nem kaptal a kerdesedre.


1.Ausztraliaba, 250 szal cigarettat hozhatsz be. Duty free-be vehetsz amennyit akarsz, mielott kilepsz ausztralia foldjere.

2.Nincs olyan hely ausztraliaban ahol ne kernek el a szemelyigazolvanyodat, dohany- es alkoholtermek vasarlasakor.

3.Dohanyautomata soha az eletben nem ellenoriz jogositvanyt es szemelyigazolvanyt. Ket okbol. Itt nem letezik olyan okmany hogy szemelyigazolvany, a jogositvanyban meg semmilyen adathordozo nincs amirol leiugazolhatna egy automata. A jogositvany egy laminalt papirdarab, semmifele adathordozo nelkul, tehat automatabol barmikor vehetsz cigarettat, felteve ha talasz, mert kb 10 darab van egesz ausztraliaban.


Masfel ev tapasztalatabol Adtam a valaszom.


Udv. G.M.S.

2009. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobban járnál ha még most, hirtelenjében szoknál le arról a sz@rról... (tapasztalat!) Hidd el, nem olyan nehéz. Ausztráliáért irigyellek.
2010. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is irigyelek és nehéz leszokni de nem lehettetlen én is le akarok magam tol nem segéd eszközökel egyszüen vegyél egy doboz cigit szivd el és mond azt soha töbet és is ezt csináltam azóta fél szálakat szívok
2010. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!