Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hol a jobb a megélhetés?...

MókusBogár kérdése:

Hol a jobb a megélhetés? Érdemes ki költözni? Akár véglegesen. Akár ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok hol a jobb a megélhetés?

Bécsben vagy Budapesten, ESETLEG, de csak esetleg Svájc? De leginkább Bécsről kérnék véleményt :)


Köszi



2012. nov. 5. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt a Bécs-Budapest összehasonlítást gondolom viccnek szántad.

Öcsém Bécsben él, én 2 évet dolgoztam kint és nagyon élhető, kulturált város és csak 1 ugrás a határtól, 45 perc-1 óra kb, Sopronig pálya van.

2012. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bécs!
2012. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egy felmérés szerint Bécs a legélhetőbb európai nagyváros. Én szívem szerint Bécsbe költöznék, sok ismerősömnek van jó tapasztalata a bécsi élettel kapcsolatban - akár ideiglenesen, akár hosszú távon
2012. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Smath válasza:
67%

Személy szerint én Bécset tudnám a leginkább javasolni vagy is magát Ausztriát több szempont miatt:


1.Rengeteg munka lehetőség

2.Tényleges minimálbér nincs megszabva de általában 800-1000 euró fele van egy kint alacsonynak számító fizetés

3.Gyönyörű város rengeteg lehetőséggel

4.Alap német vagy közép szintű angol nyelvtudással, és egy érettségivel már ellehet helyezkedni

5.Munkavállaláshoz mindösszesen egy ottani telefonszám kell és társadalom biztosítási igazolvány


Néhány jó tanács ha úgy döntesz ki költözöl. Ha lakást szeretnél bérelni próbálkozz meg inkább Bécs mellett mert elég drágának mondható az albérlet (500-600 euró 2-3 szobás lakás). Ha még is úgy döntesz hogy Bécsbe szeretnél lakni akkor inkább déli részére hajaz és ott is leginkább 10 kerület fele. Az számít külföldi negyednek és ott azért már jó áron hozzá juthatsz egy albérlethez. Telefonszám tényleg nagyon fontos, gyakorlatilag szóba se állnak veled addig a munkáltatók amíg nincs helyi telefonszámod. A fizetés amit írtam általában "kuli" munkákra vonatkoznak takarítás,mosogatás,újságkihordás stb. Ha rendelkezel szakmával és egy kezelhető német nyelvtudással szakmába akár 2000-3500 eurót is zsebre tehetsz. Legyen minimum 400.000 Ft első hónapra mert lakást kell bérelned kaját kell venned, kiutazás és ha úgy alakul haza utazás.


Budapest hát maximum előbb találsz munkát mert nagy város semmi extra szerint hanyagolható.


Svájc, hát igen alkalmi munka lehetséges, sőt van nem egy nem kettő állásajánlat, de ha benne van a pakliba az hogy letelepedj hát Svájcot nem javaslom így kezdésnek iszonyat drága, állampolgárságira még csak gondolni se merj. Amíg azért Ausztriába 10 év alatt állandó munkával, állandó bejelentett lakcímmel stb meglehet kapni.

2012. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nevemem válasza:
57%

szerintem hagyd itt ezt ezt a koszfészek, válts állampolgárságot és meglátod, jobbra fordul az életed!

Mert ezek a hülye "magyarok" olyan okosak, mint a hupikék törpikékben okoska

2012. nov. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
35%

A helyzet szar, ez tény. De mész a p1csáb@, ne fikázd a magyarokat!!! :@@@@@@@@

Inkább takarodj Ausztriába, ha ez a véleményed, aztán csinálj amit akarsz. Ja, és megjegyezném, hogy igen, a magyarok kurv@okosak, már bocs. Nézd csak meg, hány nagy találmány, és feltaláló köthető hozzánk. Az meg, hogy a gazdaság szar, a politikusoknak köszönhető, ők meg egyébként is egy külön állatfaj. (bár a hozzászólásod alapján te is)

2012. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
65%

"Szerintem hagyd itt ezt ezt a koszfészek, válts állampolgárságot és meglátod, jobbra fordul az életed!

Mert ezek a hülye "magyarok" olyan okosak, mint a hupikék törpikékben okoska."


Ilyen jó kommentet ritkán olvasok. :)

Ment a felpontozás érte!!! :DD



Utolsó!

A Magyarok annyira okosak, mint amennyire jók a fociban. ;) Kanadából kitoloncolták a Cigányokat, mert felismerték hogy csak kárt okoznak. Ezzel szemben itt el kell őket tartani, meg kellett választani egyet Miniszterelnöknek, ellepik az Országot és már a választásokat is ők döntik el. Nagyon okosak a Magyarok hogy még akkor se toloncolják ki őket amikor már az Ország népességének a fele belőlük áll. :))

2014. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Maradj ahol vagy! Mi a bajod magyarhonnal? Maradj ott ahol születtél ahol öseid is voltak a Nagy magyaroknak jo volt? Mi bajod otthon èlni ahol ezek ès millio Magyar lakik neked mi az ami miatt te kivàltsàgos vagy hogy te neked az nem jo? Szechènyi Petöfi, Akinek jó volt akik annyit tettek az orszàgèrt hogy egy nap neked jobb legyen akkor te mièrt vàlogatok ès akarsz elmenni onnan? Egoista gondolkodàs hogy nem respektàljad azokat akik vère folyt ezèrt az orszàgèrt te meg el akarsz menni, ami nem szèp dolog tölled hogy az az orszàg ahol tanultál ahol oly sokat àldozatak érted most hogy felnöttèl nem kamatoztatjàk a belèd feketetett energiát te meg semmibe beszèd ès elmèsz. Nagyon Gerinctelen egy dolog, amire nem lennèk büszke ahelyedben! De ha úgy làtod jónak kivànok sok sikert! Aztán majd éreztetik veled hogy külföldi vagy mert a nyelvet ha meg is tanulod de mindig lessz egy akcentusod amit a németek éreztetik is veled, és majd a szar szennyes melót végeztetik veled amit a saját fajtájuk nem akar csinállni. Érezd majd magad otthon idegenben! Sok sikert jó egészséget kivânok neked!
2014. aug. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%

"Maradj ahol vagy! Mi a bajod magyarhonnal? Maradj ott ahol születtél ahol öseid is voltak a Nagy magyaroknak jo volt?"


1. Nincs munka

2. Kevés a pénz

3. Gyorsan szaporodnak a Cigányok

4. Be akarják telepíteni az arabokat is, akik Svédországba bajt kevernek folyton



"Mi bajod otthon èlni ahol ezek ès millio Magyar lakik neked mi az ami miatt te kivàltsàgos vagy hogy te neked az nem jo? Szechènyi Petöfi, Akinek jó volt akik annyit tettek az orszàgèrt hogy egy nap neked jobb legyen akkor te mièrt vàlogatok ès akarsz elmenni onnan?"


Attól, hogy qa magyarok nagy része itt ban még nem jó nekik. Nekem nem a föld meg a származás a fontos, hanem hogy jól éljek. Nem érdekel mit tett Petőfi, mert a vezetők elb*szták az országot. És nem fogok cigányok közt élni és amint lehet odakint kérvényezem az állampolgárságot is. :) Kiváltságos vagyok? Nem erről van szó, csak arról hogy nem érzem magam, magyarnak, sosem érdekelt ez az ország, így semmi nem köt ide.


"Egoista gondolkodàs hogy nem respektàljad azokat akik vère folyt ezèrt az orszàgèrt te meg el akarsz menni, ami nem szèp dolog tölled hogy az az orszàg ahol tanultál ahol oly sokat àldozatak érted most hogy felnöttèl nem kamatoztatjàk a belèd feketetett energiát te meg semmibe beszèd ès elmèsz."


Sok vér folyt, olyan sok a semmiért.

Ez szomorú dolog valóban. Igen semmibe veszem a felsorolt dolgokat, mert az itt maradásom nem szolgálja az érdekeimet.


"Nagyon Gerinctelen egy dolog, amire nem lennèk büszke ahelyedben! De ha úgy làtod jónak kivànok sok sikert! Aztán majd éreztetik veled hogy külföldi vagy mert a nyelvet ha meg is tanulod de mindig lessz egy akcentusod amit a németek éreztetik is veled, és majd a szar szennyes melót végeztetik veled amit a saját fajtájuk nem akar csinállni. Érezd majd magad otthon idegenben! Sok sikert jó egészséget kivânok neked!"


Én nem tudok semmit erről az országról, sosem volt fontos számomra. Mindig is lenéztem. Mi a gerinctelen? Hogy valaki nem akar itt nyomorogni? Én nem tartozom semmivel se Magyarországnak. Milyen országnak? Ez már nem ország, csak egy földdarabka, amit mindenki elhagy lassan. Az én családom nemesi származású, a családom a királynak tartozna maximum ha tartozna valakinek egyáltalán valamivel. De mivel manapság már nincs király csak egy cigány miniszterelnök ez az ország már nem az ami régen, így nem tartozom neki se lojalitással, se hűséggel se semmivel. :)) Ha jó szakember vagy nem fogják az alja munkát végeztetni se velem, se mással.


Köszönöm a jókívánságokat. :)

2014. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!