Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a jegyet? Tapasztalatok? Hova a legolcsóbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2014 telén (mármint január-februárban) szeretnénk kimenni egy hónapos körútra. Ott bérlünk majd lakóautót a körbejárásra vagy kocsit és motelezünk (majd amelyik olcsóbb), tehát mindegy, hogy hova érkezünk. Most kezdtünk utánaolvasgatni. Valakinek tapasztalata? Hány hónappal előre és melyik légitársaságnál a legolcsóbb megvenni a jegyet?


(Megelőzendő a rosszindulatú kommentárokat: nem vagyunk gazdagok, évek óta erre teszünk félre és ha nyaralunk külföldön, akkor is mindenből a legolcsóbbat, inkább backpacking jellegű utazásokat teszünk)



2012. dec. 3. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Merre tervezitek az utazást? Mert ugye nem mindegy (:
2012. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elsősorban a Keleti Part, de ahogy időnkbe belefér. Perth talán kissé távol van, de a középső, sivatagi részeket is szívesen bejárnánk. 1-1,5 hónap alatt sokmindenre lesz időnk. :)
2012. dec. 3. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon olcsón szeretnétek utazni, akkor figyeld a Lufthansa akcióit Szingapúrba, majd onnan menj fapadossal: [link]

Érdemes még gondolkodni az Aeroflot járatain, pl. Hongkongba. Ha szerencséd van Ázsiába eljutsz kb. 500-600 Euróbol onnan még kb. 500 Euro (vagy ha szerencséd van kicsit olcsóbb), Sydneybe a jegy. Igazából ha neked mindegy hová repülsz akkor tudsz varriálni, és kb. 1000 Eurobol meg tudod így venni a jegyet. Ha egybe szeretnéd megvenni, akkor ajánlom a China Southernt, az viszonylag olcsó. Plusz használd a repjegy értékesítő oldalakat, ilyenkor érdemes, nem tudom miért de ők kedvezményesebb jegyeket tudnak adni, mert varriálják a járatokat. Mivel van időd, én ajánlom, hogy hetente nézz rá az akciókra és ha nagyon jó ár van akkor lecsapni rá. Én úgy gondolom, hogy az 1000 Euro alatti ár a nagyon jó. 1300-ig még kedvezményes, az felett már kicsit húzós, 2000 felett pedig egyértelműen drága. Egyébként nagy árkülönbségek vannak, amikor én foglaltam a Quantas 4000 Euro körül volt, végül a supersaver.com oldalon 1300 Euroért vettem meg a jegyet.

Én ajánlom, hogy Ázsiában legyetek pár napot, pl. Szingapúrban vagy Hongkongban, mert eszéletlen hosszú az út ha egyben nyomod le..

2012. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

Januárban mindig lemennek egy kicsit a repülőjegyárak.

Nem tudom hogy jól figyeltem e meg de szerintem éjfél körül is kicsivel olcsóbb mintha mondjuk délben rendelnéd. És minál előbb rendeled annál jobb. De amúgy figyeld te is. Érdemesebb egy kicsivel amúgy többet fizetni és kevesebb átszállással menni mert a egyszer mentem Amerikába és elkeveredett két bőröndöm. Azóta figyelek hogy kevesebb legyen az átszállás. De ez csak egyéni vélemény. Amúgy gondolom nem buisnissre vennétek a jegyet szóval ha kényelmesebben szeretnétek utazni akkor a vészkijárat mellé foglaljatok de vigyázzatok! Gyerek nem ülhet vészkijárathoz és egyszer nálunk volt is belőle baj.

2012. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!