Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrália? (Többi lent)

Ausztrália? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, mérnök informatikus leszek. Remélem! Jól beszélek angolul, de egyetem végére ielts felsőfokú nyelv vizsgát szeretnék.


Milyen esélyeim lennének Ausztráliában? Olvastam hogy a mérnökök és az it-sok kelendőek.


Milyen fizetést kaphatnék?


Milyen maga az ország, milyen ott élni, már sokat olvastam róla, és elég pozitív benyomást keltett?


Milyen árak vannak?


Hányszor lehet évente hazalátogatni Mo.-ra?


Érdemes e kimenni?



2013. nov. 3. 11:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és Új-Zéland is érdekelne!
2013. nov. 3. 11:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Ausztráliában pontrendszer van, és ugyanolyan nehéz kijutni mint Amerikába. Töltsd ki ha eljön az ideje a pontrendszeri nyomtatvány, és majd meglátod van esélyed vagy nincs. A többi kérdésedre felesleges a válasz, mert addig még sok idő eltelik, és sok minden változik.
2013. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Új-Zéland hasonlóképpen működik mint Ausztrália.
2013. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A pontrendszert ismerem, a pontom meglesz, hisz kapok pontot, mert meglesz az ielts nyelv vizsgám, beszélem egy Ausztráliában élő kisebbség nevét (magyar), hiányszakmám lesz és még fiatal is vagyok.
2013. nov. 3. 11:26
 5/9 anonim válasza:

Egy közeli barátom öccse a családjával 2 éve kint él. Előtte vagy 2 évig intézték a papírokat. A második gyermek már kint született, ausztrál állampolgár.

Szerintem érdemes megpróbálni, kelendő a munkaerő. Barátom öccse autószerelő, és már hónapokkal előre megvolt a munkaszerződése, tárt karokkal várták.

Most, 2 év után, beköltöztek Esperanzából Perthbe, mert azért dögunalom egy kisváros a semmi szélén, egy városhoz és nyüzsgéshez szokott embernek. Perth az már jobb. Ott már "el lehet menni valahová".

Magyar embernek magasak az árak (pl. élelmiszer), de nem az ottani fizetésnek.

Tudom, nem olcsó mulatság, de érdemes kimenni előtte néhány hétre, és meglátod, beleszeretsz-e.

Én Új-Zélandon voltam 2 hétig, de bármikor költöznék, csak már "öreg" vagyok (37).

2013. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyomorforgató !!
2013. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Utolsó válaszolót sajnos nem tudom eléggé mélyen lepontozni.


Mindenképp ajánlom neked, hogy keress egy ügynököt, aki pontos választ tud neked adni a hatályos vízum szabályokról, első kézből fogod tudni a legfrissebb infókat. Pár email váltásért még nem kérnek pénzt. Ha jól tudom van 4-5 jóhírű magyar ügynökség. Illetve olvass blogokat olyan magyaroktól, akik már kint vannak, simán tőlük is kérdezhetsz. Tekintve, hogy 230 e ft a retúr repjegy, így nem olcsó mulatság hazajönni. Egy ismerősöm 15 éve kint él, IT szektorban dolgozik és egyedül eltart simán 3 főt, viszont évente/két évente tudnak csak hazajönni családostul. Ők is csupa jót meséltek, nagyon barátságosak, befogadóak az emberek, amit Európában nem nagyon találsz meg. Szerintem 1 év elegendő ilyen feltételek mellett, hogy mindent el tudj intézni itthonról. A seek.com egy elég jó állásportál, olyasmi, mint itthon a profesion. A 457-es szponzorációs vízumos állásokat keresd.

Ha nem vagy eleresztve anyagilag akkor semmiképp se ajánlom, hogy 1-2 hétre kimenj csak nézelődni, mert ahhoz nagyon húzosak az árak és ahhoz is nem 5 perc elintézni a turista vizumot. Viszont sokan csinálják úgy, hogy kimennek turista vizummal és ott kint kezdenek állást keresni. 3 hónapig kint lehetsz úgy. Ha csak pár évre is mész ki, szerintem nagyon meg fogja érni és nem csak anyagilag. Olyan látásmódot kapsz, ami Európában ismeretlen. Szóval csak gazdagodsz vele. Remélem tudtam segíteni valamit.

2013. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Még az előző válaszoló vagyok: Nem elfelejteni, hogy csak mert másnak nem sikerül, nem biztos, hogy neked sem és fordítva. Csiszold az angolodat, szerezz jó sok infót ausztráliáról és tedd oda magad az egyetemen, amennyire csak tudod, ha tudsz mellette a szakmádban részmunkaidőben dolgozni, az lenne a legjobb, mivel a mtók automatikusan nézik a linkedin profilodat, azt pedig akkor tudod a legjobban fényezni, ha minél többet dolgozol. Érdemes nem csúszni, mivel nagyon sokan mennek ki és nem hiszem, hogy ez ilyen tömeges méretekben 5-8 év múlva is tartható lesz, de ki tudja. Sok sikert!
2013. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 belus20 válasza:
a minimalis oraber 16.88$/ora .. brutto :) ebbol kb 14.5 kapsz kezbe
2014. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!