Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába fogunk költözni....

Ausztráliába fogunk költözni. (Azon belül Brisbane be. ) Én nem szeretnék odaköltözni. Hiszen itt (Magyarországon) Vannak a barátaim, a sulim, az eddigi életem. Szerintetek jó ez a hozzáállás? (többi lent) 13L

Figyelt kérdés

Már megvan az Ausztrál állampolgárság, a bevándorlási engedély.. stb. A házat már az apám kifizette.

Én kb egy hónapja értesültem erről, és ezóta tiszta depi vagyok. Nem szeretném itthagyni a barátaimat, a sulimat, az eddigi életemet!

Még a homokos tengerpartért és a pálmafákért sem!

Próbáltam a bátyámat, és az anyukámat rábeszélni, hogy ez rossz ötlet, de anyukám már gyerekkora óta szeretne Ausztráliában élni. A bátyám (Aki 14 éves) Meg rajong a surf- ért az állandó melegért, a homokos strandokért, és a pálmafákért. Magyarul Ausztráliáért. Szóval. szerintetek változtatnom kéne a hozzáállásomon? Mert én szeretek itt élni! Nem is tudom, hogy meg tudnám e azt a helyet szokni!

Az egész Ausztrál költözésben számomra kettő pozitívum van: A házunk kb 20 méterre van a tengerpart tol. A másik pedig: perfect tudok angolul beszélni, és itt ez ta kamatosztathatom.

De visszatérve az eredeti kérdésemre. Nektek mi erről a véleményetek?



2014. aug. 26. 21:12
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk, csak amihez neked is igen nagyon közöd van: brutálisan központosított oktatás ('60-as évek szintjén) állami tanmenet, nem veszik figyelembe a diákok képességeit, rossz/ buta tankönyvek, tankönyvhiány, tanárok kilátástalanok, fizetés elmarad -> türelem/ hangulat csökken, az egyetlen elfogadott tankönyv (humán tárgyak esetén) állami ideológiát magoltat.


Vagy: döglött egészségügy, ha komolyabb bajod van, hónapok kérdése a műtét, tehetségtelen, fáradt, alulfizetett orvosok - motiváció nulla...

2014. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igazatok van. Asszem én is megtanulok surfözni
2014. aug. 26. 23:08
 13/40 *Glissade* válasza:
50%

Jó utat és legyél nagyon- nagyon boldog a csodás Ausztráliában.

Örülj neki, hogy elhagyhatod ezt az országot.

2014. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
45%
Tedd össze a két kezed, hogy elmehetsz ebből az ótvar országból, ráadásul nem is akárhová.
2014. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyezném hogy ha egyik szülőd sem ausztrál állampolgár akkor valószínű te sem lettél az. Ahhoz hogy állampolgár lehess ahhoz itt kell elned 4 évet érvényes vizumon. És abból is 1 évet állandó lakosi vizumon. Amit permanent resident -nek hívnak.

A másik itt Brisbane ben nincs surfozesre alkalmas hely de sunshine cost and gold coast-on ami 50 perc autóval északra és dél felé.

2014. aug. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
50 perc? Köszi :)
2014. aug. 27. 10:06
 17/40 anonim ***** válasza:
22%

Most fogalmam sincs hogy van a magyar iskolarendszer iszonyu regen ultem en a padban ('93-ben erettsegiztem) de akarhogy is van, par ev mulva (gondolom most nem 14 evesen) a suli vegeter, a baratok ugy eltunnek, mintha sosem lettek volna (ritka az hogy valodi, tartos baratsag alakuljon ki).


De akkor tovabb kene tanulni. Meg rosszabb: utana dolgozni kell. Elobb-utobb orvoshoz kell jarni. Ezek Magyarorszagon... hrm, kihivassal teli dolgok. (Udv Kanadabol)


Raadasul ha lany vagy akkor elofordulhat (ezt ne vedd rabeszelesnek, de azert elofordulhat) hogy gyereked szuletik. A veszpremi korhaz szuleszeten a noverek ott dohanyoztak, lattam par eve. Ezt akarod?

2014. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 szabina555 ***** válasza:
27%

már ne is haragudj, de nevetséges a kérdésed. még kislány vagy, nem fogod fel, mekkora mázlid van. biztos vagyok benne h.5 év múlva megköszönöd a szüleidnek, hogy megadták neked ezt a lehetőséget.

ha pedig annyira nem tetszett, 18 évesen hazajöhetsz, és tudni fogod, hogy te itt akarsz élni Mo-n.

a barátságok pedig, ha tényleg igazak, nem fognak megszakadni a tábolság miatt.

2014. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 The answer ***** válasza:
18%
Szabina jól mondja. ;)
2014. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
93%
Már ne is haragudj, de te max. álmodozól Ausztráliáról. Minden hónapban valaki felteszi ugyan ezt a kérdést vagy csak az illető vagy Amerikába vagy Kanadába vagy Új Zélandra fog költözni, de olyannyira szereti a jelenlegi életet, hogy nem tudja itt hagyni.. Komolyan, ritka perverz emberek vagytok, hogy ilyenekben élitek ki a vágyaitokat, hogy mások irigykednek rátok a "semmiért". Na cső, remélem magadba szállsz.
2014. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!