Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Van itt olyan, aki Új-Zélandon...

Van itt olyan, aki Új-Zélandon él, vagy élt, vagy költözik?

Figyelt kérdés
Mérnökök vagyunk és gondolkozunk a költözésen. Nem jártunk még ott és tapasztalatokat szeretnénk a kinti életről, költözésről, munkakeresésről stb.

2014. szept. 1. 10:44
 2/6 anonim ***** válasza:
van
2014. szept. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. szept. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt olvassátok el legalább: [link]


Ha kicsit alaposabban összeszeditek, hogy mi is érdekel, akkor tudnak az itt lakók segíteni, de ilyen általános kérdésekle nem lehet okos és hasznos válaszokat adni. (az jó teszt a kérdéseknek, hogy felteszed magadnak a mostani lakóhelyeddel kapcsolatban és végiggondolod, hogy mit válaszolnál :)


érdemes ide is benézni: [link]

ennek van NZ vonatkozású fóruma, ott is szívesen válaszolnak a kérdéseitekre szerintem.

2014. szept. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van, azóta több helyen olvastam az anyagiakról, a költözési procedúráról, a lehetőségekről.

A belinkelt blogokat is nézem, köszönöm.


Hirtelen tettem ki a kérdést és az még hozzá tartozna, hogy kb egy év (készüléssel) tudnánk elindulni, mert van egy babánk is, még csak fél éves és mire eléri a bölcsis kort, akkor kell döntenünk, hogy lépünk, vagy maradunk.

Olyan lehetőség is van, hogy itthonról jelentkezni nemzetközi céghez, akinek vannak irodái mindenfelé és pár év múlva talán lehet onnan pályázni Új-Zélandra is, de az a megoldás évekbe kerülhet.


Új-Zélandon és Ausztráliában élt ismerősünk és ő pl. nem szerette, most az USA-ban él, ráadásul egyedül ment, sokkal lazábban tudta kezelni a jvőjét, mint én :) Na az ő tanácsaival sokra pl nem megyek.

2014. szept. 2. 11:34
 6/6 ska71 válasza:

Mernokkent nem lesz nehez ide jonnotok, bar azon is mulik, hogy milyen mernok... Van egy hianyszakmas lista, nagyon sok mernok vegzettseggel.

Sajnos sok papirmunkaval jar a munkaengedely megszerzese, de mindenkepp megeri.

Forumokon nagyon sok hasznos informacio van, illetve ha konkret kerdeitek vannak, akkor irjatok es megprobalok valaszolni.

2014. dec. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!