Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrália, tapasztalatok?

Ausztrália, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aki utazott már oda vagy élt esetleg ott,mik a tapasztalatai az országgal?Mi volt jó és mi rossz?Milyen az ottani népség?Írjátok le hol voltatok és mennyi időre.Köszönöm!

2015. jan. 31. 12:01
 1/9 anonim válasza:
77%

mérgező rovarok(köztük a legveszélyesebb pókok), kígyók, és egyéb hüllők.

ezek fogadnak, néha még a városok peremkerületeiben is, főleg ahol sok a zöld felület.

a nagyvárosai kivételével olyan mint egy kietlen pusztás ország, azzal a különbséggel, hogy belső ausztráliában úgy mehetsz néha napokat kocsival a szélrózsa minden irányában, hogy emberrel nem is találkozol.

ha a civilizált rész érdekel akkor maradj a déli és a keleti parton.

2015. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A civilizált része érdekelne.
2015. jan. 31. 13:04
 3/9 anonim válasza:
61%

ahogy írtam, akkor maradj a déli és a keleti parton.

ott vannak a városok, amit a google műhold térképével be is tudsz barangolni 3D-ben.

majd eldöntöd melyik tetszik.

2015. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az megvolt régebben,magát Ausztráliát ismerem, a városait is, de magam még nem jártam ott.Saját tapasztalatokra,véleményekre várok:)
2015. jan. 31. 13:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam az Australian Openen tavaly. Az Melbourne. Melbourne szerintem kifejezetten kellemes hely, legalábbis számomra. Az emberek olyanok mint minden nagyvárosban. Volt hogy a zebrán rámdudáltak és kiabáltak hogy mennyek már gyorsabban, pedig nekem volt zöld a lámpa, volt hogy a strandon nehézkesen tudtam felállítani a napernyőmet, erre két arra járőröző rendőr segített felállítani (nagy napernyő volt és nem akart együttműködni :) ) a taxis lehúzott, mondjuk melyik országban nem húz le (tisztelet a kivételeknek persze) az emberek többsége meg olyan mint a világ többi részein. Mondjuk a turistákkal kedvesek, legalábbis velem azok voltak, főleg az Aussie Open önkéntesei, segítettek mindenben, jó kajálóhelyet ajánlottak, jó strandot, jó boltot, stb.
2015. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

En itt elek egy nagy varosban Brisbane-ben. Magyarorszaghoz viszonyitva mindenben jobb (pl: a legszebb tengerpartok csak 15 percre van toled, persze van meszebb is :), rendes embrekkel vagy korulveve, nyugodt a varos, mindig van valami nagy parti a varos korul, a parkokban van BBQ "suto lap" ami gombnyomasta mukodik es ingyenes, sok park van ahol tudsz setalni, hasznalni a kondi gepeket van sok jatszoter..... stb.)


Negativum hogy nagyon eros a napsutes kb. egesz evben es a levego nagyon paras, hozza lehet szokni egyebkent konyen, draga a lakas berlet, haz arak, sok a csunya no!


de szerencsere van jo par sztriptiz, van jo bordej hazak is "hallottam :DDD" a benzin olcso! kocsi is olcso! ha van allando atlag munka helyed jol megelsz belole, addig amig nem lesz gyereked :D Sok kaland var rad hisz az orszag maga olyan nagy hogy elet keves felderteni. Lehet menni 1-tol tobb hetes hajo turekra ahol olyan helyekre is eljuthatsz mint lifou island! Es ez kb egy atlag ember elete itt.


Ide ugy erdemes jonni hogy sem csaladod, sem baratad hianya nem huzz vissza....

2015. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 antrax93 válasza:
0%
Hát életem legjobb évei oda köthetők, elég fiatalon kerültem oda 16 évesen, 18-ig lightos volt az élet aztán jöttek a bogyók, utcák, hát igen olyan cuccok csak ott vannak, végére már elég paul kalkbrenner-esek voltak a napjaim, mikor az ember lenyom egy 20 órás rainbow serpentet ugy hogy esik az eső és már azt se tudom hol a polom, hát igen ott eltörik az emberben valami vagy csak az azt követő 14 óra alvás, hiányzik...
2015. febr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Életem legszebb 6 hónapa volt amit ott éltem Perth-ben.

Sydeyben is voltam 1 hetet nyaralni.

Szép idő, kedves emberek, papucsba jár mindenki mindenhova, vagy mezitláb. xd

Minden este BBQ és sörözés vagy bor. Laza, kedves emberek. Óceán part... :D

2015. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
2 és fél hónapig voltam kint, ebből közel 2 hónap Sydney, a többi utazás. Voltam Cairns-ben, a Nagy Korallzátonynál, Alice Springs, egy kis outback az Ayers Rock-hoz, Sydney-ből Melbourne-ig autóval, majd a Great Ocean Road. Életem egyik legmeghatározóbb időszaka és élménye volt. Nyelvet tanulni mentem ki, egykicsit visszazökkenni az angolba. Az emberek nagyon segítőkészek, Sydney igazi multikulti hely, nekem nagyon bejött, csodás helyek vannak a városon belül, ahol kirándulni is lehet. A külvárosokban a buszokról leszálló emberek megköszönik a sofőrnek a fuvart, és köszönnek, azt hiszem, ez sok mindent elmond arról, hogy mennyire más világ. De piszok drága hely, arra fel kell készülni.
2015. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!