Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » 5-6 nap alatt mit lehet...

5-6 nap alatt mit lehet megnézni Új-Zélandon?

Figyelt kérdés

Gyerekkori álmom volt eljutni életemben egyszer Új-Zélandra, és most úgy érzem, hogy karnyújtásnyira van a lehetőség, egy nagyon olcsó repülőjegy (villámakció) formájában.

Aki járt már ebben a gyönyörű országban, attól szívesen vennék néhány tippet.

Utazás ideje: május vége és június eleje között lenne. Repülőúttal együtt nagyon maximum 10, de inkább 8-9 napot tudnék rászánni. Leginkább a természeti tájak, a nemzeti parkok érdekelnek és az ország kultúrája...

Úgy látom a térképen, hogy nagy távolságok vannak... A helyiek hogyan oldják meg a közlekedést? Autón, repülőn kívül milyen lehetőségek vannak még? Tud valaki hozzávetőleges árakat mondani? Gondolom, a déli sziget felfedezése ennyi időbe már aztán végképp nem igazán fér bele... Mennyi költőpénz kell egy hétre szállásra, közlekedésre, belépőkre, hogy ennivalóra? Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki válaszol.



2015. ápr. 15. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Új-Zélandnak egy hónap alatt semmi értelme.
2015. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi csak Wellingtonban voltunk 2 hetet, de itt is van bőven látni való. Civic Square-on érdemes sétálni nemcsak mert csodálatos épületek vannak, hanem látványos az egész. Tele zenészekkel, mutatványosokkal, vásárokkal.Mi voltunk a Viktoria hegyen is, és ez csodás séta, mert ha fent vagy a tetején az egész várost láthatod a maga pompájába.

Voltunk a városon kívül is túrákon, de mindig csakis autóval. Jól gondolod, a távolságok elég hosszúak. Itt szinte mindenkinek autója van. Vannak családok ahol nem csak apának- anyának van kocsija, de a 16 évnél idősebb gyerekeknek is. A városban van tömegközlekedés, és láttam távolsági buszokat. Egyszer igénybe akartuk venni de inkább nem busszal mentünk, mert az út csak oda 4 órás lett volna (mindenhol megáll, kerülőkkel megy stb) Kocsival másfél óra alatt megjártuk.

Az Új-zélandiak maguknak valóak, turistákkal kedvesek, de nem befogadóak. Mi pár éve voltunk, így árakat nem tudok már mondani (a szállás, kaja ingyen volt) de azt tudom, hogy úgy terveztem, hogy rengeteg szuvenírrel jövök haza, végül alig vettünk valamit, mert nem olcsó..

2015. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: elhiszem, de ha egyszer az életben adódik egy olyan lehetőség, hogy (átszámolva) nagyjából 30 000 forintért vehetsz retúr repjegyet, akkor 10 napra is kimennél, ha csak annyi szabadidőd van, nem?
2015. ápr. 15. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:
De, igazad van, ennyiért simán megéri a 10 nap is.
2015. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

El tudom képzelni, hogy kocsi nélkül elég nehézkes lehet eljutni A pontból B-be. Egyszer Skóciában 4 whisky lepárlót akartam bejárni egy nap alatt busszal, aztán végül 1-et sikerült. Pedig nem is voltak olyan messze egymástól. Gondolom, Új-Zélandon ilyen tekintetben még nehezebb...

Az volna a legjobb, ha ebbe a kevéske időbe beleférne 1-1 nap Auckland és Wellington, egy kis északi sziget, egy kis déli, Gyűrűk Ura túra, nemzeti park, vulkán, gejzír, óceán, maori falu... :)

2015. ápr. 15. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Ennyi időbe a déli sziget már nem fog beleférni, vagy rohanva és semmit sem látva.


Waitangi,Russell, Paihia 1 nap

Auckland 2 nap (West Coast, East Coast, Auckland Memorial, Devonport, Cornwall Park, Domain)

Coromandel félsziget 1 nap

Rotorua (gejzírek, thermal wonderland+Te Puia maori kultúra) 1 nap

Taupo és környéke 1 nap (tó, hegy, nemzeti park, pisztráng!)

Wellington 2 nap (Te Papa, Zeelandia, Botanic Garden, kávézók, Martinborough táj+borok)

indulás vissza Auckland felé, ha érdekelnek a hegyek, akkor van egy szép stratovulkán a keleti parton (Taranaki) és érdemes megnézni Raglant, jópofa (szörfös) hely a keleti parton, aztán vissza Aucklandba és repcsi haza. Vagy kihagyni a vulkánt és elmenni Matamatába (Hobbiton) ha érdekel a gyűrűkúra élmény.


Persze ez csak akkor érdekes, ha Aucklandba érkezel, Wellingtonnak is van nemzetközi reptere, lehet úgy is szervezni, hogy oda érkezel és Aucklandból repülsz el.


Egyébként a turisták is autóznak, ha csak 10 napra jön az ember akkor érdemesebb bérelni, ha 1-2 hónapot tud csavarogni, akkor szoktak a turisták venni valami lomot ócsón.

Pénz kell sok, nem olcsó ország.

A legolcsóbb belépő Te Puiába (Te Rā + Haka) 63 dollár

belépő a Waitangi Treaty Grounds-hoz 25. Hobbiton 75-től.

Szállások nagyon változóak, attól függ milyen színvonalút akarsz, lefingott minimál backpacker van tán 20 dolcsi/éjtől, de egy motelszoba már 60+.


Ezek csak ötletek, nem tudom mi érdekel, mit akarsz megnézni és milyen szinvonalon akarsz utazni, hátizsákos hippizés vagy makkoscipő? :) ezek sokmindent befolyásolnak.

2015. ápr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos kevéssel, de lemaradtam a kedvezményes repjegyről, úgyhogy kénytelen vagyok várni még pár évtizedet a kiruccanásra...
2015. ápr. 18. 09:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol lehet 30 000-es jegyet kapni?
2018. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Stewart-sziget.
2023. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!