Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Érdemes megnézni Ausztrália...

Érdemes megnézni Ausztrália "belsejét"?

Figyelt kérdés
Alice Springs és az Ayers Rock környékére gondoltam, egy sivatagi vonatutazás keretében. Tudom, hogy a tengerpartoktól távol gyakorlatilag kietlen sivatag az ország, de mégis: szerintetek van értelme az ország belsejét is felfedezni? Alice Springs izgalmasnak tűnik.
2015. máj. 30. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Terepjaroval nem indulnek neki (picit veszelyes, ha elfogy a vized es lerobbansz), de vonattal siman megerheti. Fotozhatsz olyasmit az uton, amit soha, sehol masutt.
2015. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha elfogy a vized? :D

Azért elég fejlett Ausztrália, életveszélyes helyzet nem hinném hogy kialakulhatna :D

Nézz meg egy térképet, nem csak a tengerparton vannak városok.

Szerintem érdekesebbnek hangzik mint egy Afrikai sivatagi körút, én azt mondom ha megteheted vágj bele! Legalábbis én biztos nekivágnék.

Ha pedig nincs akkor ne :)

2015. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
*kedved
2015. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Hát a bélrendszer nem a legjobb látvány.

De amúgy ki a csaj?

2015. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy túra akárhonnan indulsz. Ayers Roknál voltam repülővel, azt hiszem Sydneyből. Akkoriban viszonylag olcsó volt a repülés. Három nap bőven elég volt, hogy megnézzem a két vörös bucit. Iszonyatosan meleg volt, iszonyú sok apró légy, csak háló segít ellene, illetve a "hideget" nem szeretik, azaz a légkondis szobába véletlenül sem mennek be. Ha mindenképpen kocsival akarnék menni, talán Adelaide-ből indulnék. Nem emlékszem, hogy vonat járna arra, talán Alice Springsbe.
2015. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Elég nagy tévedésben vagy. Ausztrália belsejének nagy része sivatag, illetve meglehetősen száraz. Ezeken a területeken az aboriginokon kívül nem sokan maradnának hosszabb távon életben. Elég ritkán vannak települések. Általában figyelemmel kisérik, hogy merre jársz, s ha nem érkezel meg keresnek. Azért jó, ha van nálad műholdas telefon. Így a Szaharánál biztonságosabb.

Repülővel, vagy ha van vonat, OK. De kocsival csak az vágjon neki, akinek van ebben tapasztalata.

2015. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit az amerikai vadnyugathoz lehetne hasonlítani.

Az egész egy nagy sivatag, viszont olyan helyekkel amiket jó ha látsz egyszer életedben.

Persze nem olyan biztonságos, mint a tengerparti városok és, ha nincs tapasztalatod ilyenbe, kocsival szerintem semmiképp. Az utak általánosságban nincsenek jól kiépítve és ritkán lakott a sivatag. Persze komoly tapasztalatokkal, esetleg többen jó kaland lehet, ha tudtátok mit hol kell keresni. Vonattal pedig nyilván könnyebb, egyszerűbb is talán.

2015. jún. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekességként:

Ezernyolcszáz valahányban egy angol felfedező Darwinból eljutott Ayers Rockhoz. Meg akarta kerülni Ulurut, de nem jött össze. Visszament Darwinba, majd újra "nekifutott". Ezúttal sikerült, ezért a királynő kovaghá ütötte. (Idegenvezető mesélete.) Csak azt nem értem, hogy a busz kb 15 perc alatt kerüli meg lassú menetben, gyalog lehet hogy kell egy óra. Körülötte vörös kemény föld ritkás száraz növényzettel. Sík terep, amiből csak a két vörös buci emelkedik ki. Szóval, nem értem miért kellett a jó 800 km-es utat oda-vissza kétszer megtennie.

Hasonlóan egy másikat is lovaggá ütött, mert "felfedezte" a Sydney környéki kb. 100 km széles erdőséget. Ugyan elkövetett egy "kisebb" hibát, egy folyónak két nevet adott, évtezedek után jöttek rá, hogy a két folyó az egy és ugyanaz.

2015. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a királynő fizette az útját és gondolta megteszi mégegyszer, ha úgyis ingyen van :)
2015. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Hacsak így nem. :-)

2015. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!