Kezdőoldal » Utazás » Európa » Parga, Zakynthos vagy Paralia...

Parga, Zakynthos vagy Paralia lenne ideálisabb első Görög utazásnak 30 év körül?

Figyelt kérdés

Első nyaralásunk lenne Görögben. A fent említett 3 uticél lesz megcélozva. Szívem szerint a nyugati partok felé venném az irányt, már csak a naplemente szépsége miatt is. 30 évesek vagyunk, és a lényeg, hogy jókat együnk, szép vízben és szép helyen strandoljunk, és pihenjünk, valamint éjszaka lehessen jókat sétálni, hangulatos helyekre beülni, ahol kulturáltan lehet szórakozni, vagy elfogyasztani egy jó ki vacsit. Jó lenne 1-2 hajókiránduláson is részt venni, esetleg 1-2 nap kirándulni, nézelődni, gyönyörködni a tájban. Két helyszín, ami kis utánajárás alapján a pakliban maradt, de Paraliat sem vetem el, mert sokan szeretik, és jó véleménnyel vannak róla. Nekem kicsit aggályaim vannak, mert szerintem kicsit olyan Siófokos lett. Nem tudom, hogy a strandoláson és az éjszakai Disco-kon kívül lehet-e más élményekkel gazdagodni? Illetve Gasztronómia terén is inkább a Gyros-t és a pizzákat hangsúlyozzák. Mi pedig szeretünk különlegesebb ételeket fogyasztani. Az olasz konyhát a pizzán kívül nem tudom, mennyire lehet felfedezni ezekben az üdülőfalucskákban?!


Szóval inkább Parga és Zakynthos az, ami a kalapban maradt. Szerintetek a felsorolt igényeinket melyik elégítené ki legjobban? Miket kell tudni erről a 2 helyről, és kiknek ajánlanátok?



2015. máj. 31. 12:06
 1/5 anonim válasza:
Szia. Én még csak Paralián voltam, szám szerint 4-szer, arról tudok írni pár dolgot. Fakultatív programokra ugyan úgy el lehet menni onnan is, mint pl.: Meteorák, Skiathos, Olympos, Kalózhajózás, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de számtalan program van még, neten meg lehet nézni. Az árak állítólag olcsóbbak, mint máshol(pl.Parga, Kefalonia, Neos Marmaras). HOgy miért, nem tudom. A víz nem a legtisztább, de nem is koszos. Ez alatt azt értem, hogy nem az a tipikus égszín kék, ami a filmekben és képeslapokon van. Rengeteg beűlős hely van, a puccos éttermektől kezdve a gyorskajáldákig van minden. Magán Paralián látnivaló egy kis templom van, ami szerintem gyönyörű, annak legalábbis, aki szereti az ilyeneket, Továbbá lehet még kisvasúttal a szomszédos városkába átmenni és rendes buszjáratok is vannak, mikkel a környező falvakba és városokba lehet közlekedni. Az, hogy Paralia zajos, nem feltétlen igaz, van olyan része, ami csendes, nyugodt környezetben van, ezek kicsit a város szélére esnek, de Paralia nem nagyváros, nincsenek problémát jelentő hatalmas távolságok. A nyüzsi, diszkók a központban vannak, aki azt szereti, természetesen oda is tud foglalni magának szállást. Ennyi jutott most eszembe, ha esetleg konkrétan Paraliával kapcsolatban lenne kérdésed, szívesen válaszolok akár itt, vagy privátban is. Akármelyik mellett döntötök, jó nyaralást, pihenést és kikapcsolódást kívánok! :)
2015. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

[link]


Rengeteg a látnivaló, és gyönyörűnek tűnik (ráadásul szerveznek kirándulásokat Korfura és Lefkadába is.)


Ennek alapján százszor érdekesebbnek tűnik, mint az átlag görög nyaralóhelyek, ahol tényleg csak strandolni lehet valami lapos, homokos parton...

2015. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Parga nagyon is megfelelő hely kezdetnek. Olaszos és görög hangulatú, sok a látnivaló. Lehet menni hajókázni szigetekre, mint KOrgu, Paxos és Antipaxos stb. Busszal is lehet mászkálni a környéken, javaslom, hogy idegenvezetőtől tájékozódjatok, mert sok a lehetőség, de nagyon kellemes és szép hely. Zakynthos az, ami nagyon kedvelt az angol turisták között, igazi buli sziget, szóval ha kirándulni vágytok Parga jobban megéri.
2015. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Parga.


Pont arra a decens szórakozásra van kitalálva, amit te írtál. Kis séta, bóklászás, strand (a szigetre be tudsz úszni, nagyon hangulatos nem is a fehér templom, hanem mellette a kolostor-rom). Ha már strand, akkor több különböző strandja is van, egy apró nagy kaviccsal, egy nagyobb (központi) olyan átmeneti, de inkább homok, meg kicsit távolabb a központtól egy hatalmas homokos. Felszíni búvárkodásra is kiváló a hely, nem egy Vörös-tengeri búvárparadicsom, de sziklák, kisebb-nagyobb halak, növényzet az van, látni meg kiválóan lehet.


Hajókirándulás: 1,5 órányi hajózással (egy irányba, majd ugyanannyi vissza) Paxos-Antipaxos szigetekre lehet eljutni (tengerparti barlangba beúszva, kis szerencsével delfinraj mellett hajózva), vagy egész napos kirándulásnak (4 óra hajóút egy irányba) Korfu is elérhető. Emlegetik még az Acheron-folyót (amit a mitológiai Stix-folyóval azonosítanak), de szerintem az annyira nem éri meg, ahogy néztem képen-filmen kb olyan, mintha a Tisza-tavon hajóznál a nádas között.


Az éjszakai élet inkább bárok, éttermek, pizzériák, bazár, nem pedig disco.


Az olasz konyhát én nem a görögöknél fedezném fel a helyedben, de te tudod... mindenesetre Parga nagyon sokáig Velence kolóniája volt, aztán törökök és nagyon rövid ideig az angolok igazgatták. Ez nyilván az épített örökségben maradt meg, nem a konyhában.


Ráadásul annyi a látnivaló séta-távolságban is, vagy legfeljebb egy "országúti kisvonat" távolságban (Ali pasa vára), hogy bőséggel kitölti az egy hetet.


Ha első nyaralás, és később mást is meg akarsz még nézni Görögországban, akkor viszont lehet, hogy nem a legjobb, mert utána már minden sivár lesz... :)

2019. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm, időközben abban az évben voltunk is Parga-na, azaz 2015-ben.

Gyönyörű hely, imádtuk, és még vissza fogunk menni. Eddigi legjobb nyaralásunk volt! Meseszép hely, kellemes víz, nagyszerű vendéglátók és part menti éttermek, bárok!

Azóta voltunk Horvátban, ami szintén nagyon jó volt (Makarska), de Parga mérföldekkel jobb. Wow.

Csak ajánlani tudom!

2019. júl. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!