Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliában kapható szatmári...

Ausztráliában kapható szatmári szilvapálinka?

Figyelt kérdés
Sydney-Wollongong körzete érdekelne

2016. jan. 25. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Egy időben dolgoztam egy olyan nagy magyar cégnek, amely exportált italokat külföldre. Például szatmári szilvapálinkát is.

Tudnod kell, hogy ez az ital messze nem annyira keresett, mint a magyarok gondolják róla. Majd ha egyszer eljutsz külföldre és kóstolsz másfajta választékot is, megérted miért.

Azt tudom mondani, hogy az exportunk döntő része idegen földön is eladható minőségibb ital volt (ami nem pálinka), egy jó része a követségekre ment, hogy a kintieknek legyen mitől lerészegedniük, és egy kisebb része volt néhány magyar kolónia kiszolgálása.

De Ausztráliában egészen biztosan kis megbecsülése van a szatmári szilvának.


Magánmegjegyzésem lesz, de szerintem az italok legalja. Kötve hiszem, hogy Ausztráliában pár hufnágelpistin kívül bárki igényt tartana rá.

2016. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kérdeztem, mert reméltem, hogy az angolszász világ szemetén, a gabonapárlatok közt is gyenge whisky-féléken kívül van valami népszerű (ezáltal olcsóbb) élvezhető ital. A szilvapálinka mégiscsak gyümölcspárlat...
2016. jan. 26. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit off lesz, de a néminemű likőripari tapasztalatom kimondatja velem, hogy ellentmondjak neked.


Amikor a világ nem hiszi el, hogy a gyümölcspárlat jobb lenne mint a gabona, akkor nyomós oka van rá.


Hihetetlen energia, pénz és finom gyümölcs megy veszendőbe barátom, hogy a vacak pálinka megszülessen. Ha elfelejted azt a nagy büdös maszlagot, hogy a pálinka jó, vagy a magyar pálinka micsoda világszám, akkor megérted a nagyvilágot. Nevezetesen rengeteg jó tömény van. De a pálinka sz.r.

a-val.

2016. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak fütyülőst láttam!
2016. jan. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azért néztem meg, mert szilvapálinkát írt.


És tőlem Kanadában kérdezte egy angol kiejtésű, máskor meg egy vágottszemű valaki hogy hol veszem a szilvából meg más gyümölcsből -nem pontosan tudták- készült égetett szeszt. Mert hallottak róla, hogy jó erre-arra.


Mit tudom én, nem iszom ilyesmit, mondtam, hogy az alkoholboltban.

Aztán megnéztem az alkoholboltban, magyar nem volt csak valami talán szlovák, nem emlékszem, nem mostanában volt. És arra sem volt ráírva hogy gyümölcsből készült.

2016. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 es tevedsz. a Dan Murphy italuzletekben kozel 40 dollar egy uveggel, ugyanugy a barackpalinka is.dragabb mint nemelyik whiskey.
2016. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!