Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába ki lehet úgy...

Ausztráliába ki lehet úgy költözni házassággal hogy aki oda akar költözni, annak csak 8 általánosa van?

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 07:13
 1/9 A kérdező kommentje:
És Kanada is érdekelne. Tudom hogy mind a kettő országban pontrendszer szerint lehet bejutni, de talán a házassággal ez kikerülhető.
2016. júl. 4. 07:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Es ezzel a bevandorlasi tisztek is tisztaban vannak.
2016. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyék a bevándorlásiak. Tisztábban vannak azzal, hogy sokan érdekből házasodnak, így hamar kiszúrják, hogy ki az akik valóban együtt élnek, házasok és kik azok akik csak érdekből. A házasság már rég nem jó ötlet ha valaki ki akar vándorolni.
2016. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ki lehet. A hàzassági ès csalàdegyesítèsnél nem számít a végzettsèg. Azonban nagyon utàna néznek a kapcsolatnak hogy valódi-e.
2016. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm negyedik válaszoló! :) Esetleg van még valami könnyű módszer kijutni ezekbe az országokba?
2016. júl. 4. 09:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Helló kérdező!

Írnék egy kicsit, mert látom nem nagyon vagy képben.

Kanadába és Ausztráliába most szinte mindenki ki akar jutni, ez az új trend.

Az Usa már megtelt, ezt sugallja D.Trump elnöki kampánya is, de a lélekszám is.

Szóval, a két országba rengeteg módon kilehet jutni, közöttük házassággal is.

Nem akarok kisregényt írni, de mivel sokat foglalkoztam ezzel a témával, és sok minden köt a két országhoz, azért pár sort írnék.

Az Usa után kanadának a legszigorúbb a bevándorlási politikája.

Az unalomig ismételt klisék, hogy szinte lehetetlen kijutni, ha nem vagy orvos vagy mérnök, többé kevésbé igaz,DE nem mindig.

Sok ismerősöm ment ki az utóbbi években, főleg kanadába, és egyszerű építőipari munkásként dolgoztak, volt olyan, aki 50 éves fejjel vágott neki.

Most onnan kap nyugdíjat, pedig a nyelvet is alig beszélte mikor kikerült.

Aki kinn foglalkoztatta elintézte/tette neki a papírmunkát, neki csak dolgozni kellett.

Konkrét tippeket nem akarok,nem fogok írni, mert aki igazán ki akar menni, úgy is megtalálja a módját, lehetőségét a kiutazásnak, és a kinti életnek.

DE egy biztos nem is olyan nehéz, mint ahogy itt sokan leírják.

A legtöbb ember itt rosszmájú, úgy vannak vele, ha már nekik nem sikerült, másnak se sikerüljön.

De a házasságra visszatérve.

Az usa -ban pl ha kiderül a bevándorló és az állampolgár közötti érdekházasság, (úgy tudom két évig vizsgálják a két ember életé), az állampolgárra 2 év börtön is kiszabható, míg a bevándorlóra azonnali kiutasítás, plussz egyéb büntetés(pénzbírság, beutazástól való eltiltás).

kanadában is hasonlóképpen működik, de itt is tartományi szinten van szabályozva hogy pl albertában, vagy ontario-ban mit kapsz érte ha kiderül, az biztos kiutasítanak.

Regényt nem akarok írni, mert sokat írtak erről már a neten, főleg angol nyelvű oldalakat és fórumokat nézegess!

A törvényesen kívül meg van a módja hogy még hogy és miként lehet dolgozni és kinn élni, többségük kiskapu, aki utánanéz a dolgoknak, az előbb utóbb rájön, vagy egy bevándorlási ügyvéd segít neki, persze nem kevés pénzért.

Szóval lehetőség van, de a törvényesség betartása legyen előtted mindig, mert könnyen rosszra fordulhat minden.

2016. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Üdv! Én 2 évig éltem Kanadában,nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal, azért írom hogy nagyjából mert 2 éve jöttem haza, és változhattak a törvények.Hogyha állampolgár, nem pedig rezidens az a férfi akihez hozzá szeretnél menni, és van állandó munkahelye akkor ügyvéd által küldhet meghívó levelet amit már európai csatlakozáskor el fognak kérni tőled, így szűrik ki a menekült bevándorlókat. Ha ez nem lehetséges akkor mindenképp utazz el Bécsbe a nagykövetségre egy ideglenes látogatási engedélyért ami 250$ , ezt is kérni fogják tőled ha turistaként mész, én elintézném a helyedben,nem kockáztatnék ,mert lehet hogy vissza küldenek a következő géppel,főleg ha nem beszélsz idegen nyelvet, ha Québec megyébe mennél akkor ott francia nyelven fognak hozzád beszélni,és jó pont ha megérted, de az sem baj hogyha angolul beszélsz.Ha sikerült "bejutnod" látogatási engedéllyel akkor annak a személynek kötelessége eltartani téged papíron, napra nem tudom mennyi pénzt kell rád szánnia kb 30-40 $ ezért is jó hogyha állandó munkahelye van, mert ha esetleg addig nem ő tart el, neki ezt akkor is be kell mutatnia,és ő felel érted. Hogyha turistaként mész akkor pedig nagy a valószínűsége hogy a te bankszámládon kell lennie annyi pénznek amennyiből szerintük el tudod tartani magad, szállás,kaja,stb...De ezt Bécsben el fogják mondani.Hogyha sikeresen "kijutottál" mindenképp közös lakcímen legyetek,6 hónapra adnak vízumot amit meg lehet hosszabbítani 1 évre, az elegendő ahhoz hogy be adjátok a kérvényt miszerint össze szeretnétek házasodni (menekülteknél akik 1 évig közös lakcímen élnek azokat már házas társakként tüntetnek fel ) egy jó ügyvéd szükséges lesz , és mint már írtam a nyelv nagyon fontos mindenképp.Mielőtt kiutazol válassz egy nyelvet, attól is függ persze hová mész, de jó hogyha legalább megérteted magad.Aztán azalatt az 1 év alatt keményen tanuld a nyelvet, és mire be adjátok a kérvényt nagyon jó pont ha már szépen beszélsz!
2016. júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs; Quebec "megyébe"?????
2016. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanuljal angolul!
2016. júl. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!