Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Milyen sűrűn lehet összefutni...

Milyen sűrűn lehet összefutni Ausztráliában tölcsérhálós pókokkal?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert ez az egyetlen nagy akadálya, hogy valaha Ausztráliába utazzak. Nem merek leszállni egy olyan földrészen ami hemzseg a 15 centis mérges pókoktól, amik mindenhová beférkőznek... Mennyi az esélye, hogy ha egyszer rászánom magamat egy ausztráliai utazásra, belebotlok egy ilyen szörnyetegbe?
2010. máj. 5. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
itt meg vannak lódarazsak. én fosok tőlük. miden földrészen van valami ami aggodalmat ébreszthet az emberben. (a tölcsérhálós pók 20- 30 miliméter)
2010. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Hát az a helyzet hogy viszonylag nagy. Ott rengeteg mérges pókfaj él és sokuk kifejezetten kedveli a lakott területeket. A szabadba ott vannak a mérges kígyók, merthogy abból is lakik ott jópár. A tengerbe meg újabb megszámlálhatatlanul sok mérgező kis élőlény.
2010. máj. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Én inkább az ügyvédektől félnék.
2010. máj. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi öt hetet voltunk Ausztráliában. Én is rettegek a pókoktól, féltem is, mikor leszálltunk és járkáltunk, az első héten folyton nézegettem körül, még a fűben is, nehogy összefussak eggyel, sőt minden este átnéztem az ágyamat hogy nincs-e benne... De örömmel tudatom, hogy hogy nem volt atrocitátosm egy hatalmas pókkal sem. Legközelebbről, kb 2 méterről láttam, de azt is úgy mutatatták. (kb 5 cm-s volt). Pedig jártunk esőerdőben is, városban, parkokban, szigeten. Szóval annyira nem rohangálnak mint képzelné az ember.
2010. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok. Jut eszembe, gekko az viszont sok van, úgy rohangálnak a házfalon mint itt a legyek. Ja és kigyót sem láttam, pedig az is van elvileg sok nagy és mérges.

Mi egyébként Brisbane és környékén jártunk.

2010. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint mégsem olyan súlyos a helyzet, mint ahogy a dokumentumfilmekben látni :D Meg egy pár hónapja hallottam hogy egy építkezés miatt (szintén Ausztráliában) megbolygattak egy pókfészkek és ezek a szörnyetegek elárasztottak egy várost, még az iskolákban is ott mászkáltak a diákok között, brrrr, félelmetes. Azért várok még válaszokat, csak hogy biztosra menjek :)
2010. máj. 6. 09:10
 7/12 anonim válasza:

Nem azért, hogy ijesztgesselek, de nézz utána kicsit Ausztrália állatainak... Én azt a földrészt csak a "mérgek hazájának" hívom. kúpcsiga, rengeteg nagyon erős mérgű kígyófaj, sok-sok pók, és persze a hüllőállománya sem rossz...

[link]


Mindezek ellenére: ha nem magányos túlélőtúrára szeretnél menni, akkor szerintem bátran léphetsz Ausztrália területére. :)

Persze, biztos megvan a kockázata mindennek, de hol nincs? Fekete özvegy akár itthon is lehet... Ha Pesten élsz, akkor méginkább, hiszen ott van sok pókgyűjtő és terrárium (vagy mi a bánat)... Valamint a szmog is. az kicsit jobban gyilkos. :)


Szóval: Just go to Australia! ;)

2010. jún. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt 15-20 evvel ezelott evente 1-2 ember haltmeg a pokcsipestol .Manapsag ez megszunt, mert feltalaltak az ellenszert.

Nyugodtan jojjon, ez az orszag az Istennek a legszebb viragoskertje.

2010. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem az a problémám, hogy mérgező, hanem az, hogy pók, és hogy nagy... Nem kell megcsípnie ahhoz, hogy megöljön, elég, ha meglátom és kész az infarktus...

Tehát igazából az érdekel, hogy milyen gyakran bukkannak fel az emberek között...

Kaliforniában is rettegtem a sivatag túrán, miután egy közértben a képeslapokról (az őshonos állatok között) többféle óriáspók "vigyorgott" rám, de ott szerencsém volt és egyet sem láttam.

Ausztrália nagyon érdekel és vonzó úticél, csak a rémes pókfóbiám miatt félek egy ilyen utazástól...

2010. júl. 23. 13:18
 10/12 anonim válasza:
Sűrűn
2010. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!