Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Volt már innen olyan, aki...

Volt már innen olyan, aki legalább egy-két hónapig volt Indiában és élvezte? Mik azok, amik tetszettek (ezek egyenként mennyire), illetve esetlegesen mik nem nyerték el a tetszésed? Ismerőseid tapasztalatai is jöhetnek!

Figyelt kérdés
Ami még fontos: mit emelnél legfőképp ki, hogy mi miatt érte meg nagyon az ott eltöltött hosszabb idő, ami miatt bármikor máskor is visszamennél bármennyi időre?

2020. jún. 11. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ket es fel betet voltam de ot hetnek indult. Vizum kerdes miatt nem jott ossze az ot het.
2020. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 3 hetet terveztem, annyit is voltunk. Ami nagyon tetszett az a sokszínűsége, kulturájuk, az, hogy egy teljesen más világ tárul elénk. Ami nagyon zavart ( és részben ezért sem vágyok vissza) az fájdalmasan szembeötlő mélyszegénység, a közöny ahogy egymással, és másokkal bánnak. Akik jobban éltek azok nagyjából úgy viselkedtek mintha ők tojták volna a spanyolviaszt. Nekünk (nekem főleg, de a férjemet is sokkolta, medig ő aztán semmin nem tud kiakadni) a Gangesz folyó látványa borzalmas volt. Volt egy idegenvezetőnk akinek 3 napot fizettünk, hogy sofőrként, idegenvezetőként vigyen el minket oda amit szerinte érdemes látnunk, ami egy életre élmény lesz. Elvitt minket Váránasziba és a folyó mellett mentünk kocsival. Nem a folyóhoz akart vinni minket, mert nem szeretik a turistákat nagyon, de mivel valami esemény volt , így lépésben tudtunk haladni vagy 5-10 perceket is álltunk. Sokkoló volt a sok beteg, koszos, éhező csont és bőr embereket látni akik a majdnem fekete (koszos) vízben fürdenek, isznak belőle. Pár méterrel arább meg temetés volt, és a lepelben csomagot hullát a folyóba tették. Borzalmas volt nézni, mintha egy háború kelős közepén lettünk volna, és a végét látnánk. A bázről nem is beszélek, leírhatatlan. Nem maradtunk csak 2 napot a városban, és mentünk tovább. Bevallom India csodálatos ország, de egyben sokkoló is. Megszeretni nem tudtam. Nekem mondjuk gondom volt a kajával is mert az india kaják erősen fűszerezett, sokszor csípős. ( nem szeretem a csípős ételeket) Nagyon zavart Bangladesben a sok már- már rámenősen, durván kéregető gyerekek is. Végén azt mondtuk, hogy 3 hét is sok. Mi többé nem megyünk Indiába. Thaiföldön 5x voltunk, azt imádom. Pedig ennek az országnak is van negatívumja.
2020. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam, de több kollégám is rendszeresen járt oda a cégünk SSC-jébe, de senki nem élvezte igazán. Hallottam olyat is, aki hosszabb időre ment ki expatként, de 1-2 hónapig bírta és hazajött. Valószínűleg megvan a maga szépsége, de nem európai embernek való hely. Én is mehettem volna hosszabb megbízatásra, de nem mentem.
2020. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom miért kapják fel annyira folyvást? Legalábbis külföldön.
2020. jún. 12. 01:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Kína nem sokkolóan drágább Indiához képest?
2020. jún. 12. 01:28
 6/7 anonim ***** válasza:
de sokkal dragabb
2020. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

@2 Nekem pont Varanászi volt a csúcspontja az egész észak-indiai résznek, szerintem fantasztikusan izgalmas hely. Mondjuk mi direkt mindenhol bemásztunk a sűrűjébe, sehol nem volt idegenvezetőnk, kis lepukkant vendégházakban laktunk, általában vödörből fürödtünk, ami nyilván más élmény.

Én imádom Indiát, de akinek komfort vagy európai szolgáltatások kellenek, az sürgősen felejtse el. Arra ott van Thaiföld, Malajzia, Szingapúr, Tajvan, meg egy csomó másik hely.

Azért éri meg, mert hasonló hy sincs máshol a világon. Ilyen ország meg nem sok van, talán Mianmar, Kína, meg Izland ennyire egyedi természeti vagy kultúrális okokból.

2020. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!