Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen érzés Szibériában...

Milyen érzés Szibériában élni?(Novoszibirszk,Yakustk,stb)

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt onnan származó orosztanárbombázóm, aki ott nőtt fel. Igazából nem véletlen, hogy roppant jó fizetések és igen magas árak vannak ott, mert nehéz az élet az időjárási körülmények miatt. De azért nyaranta ment a krumplitermesztés a lakótelepen :)
2020. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Akik ott nőttek fel, nyilván megszokták. Azért a tajga tartogat meglepetéseket nyáron, tehát tudják mi az a 20-30 fok. A telet pedig nagybundában átvészelik.
2020. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úh hát figyelj, még Novoszibirszk és Jakutszk között is elég nagy a különbség. Jakutszkban például télen teljesen átlagos a -40 fok, míg Novoszibiszkben ez már azért ott is rendkívül hidegnek számít, ott inkább olyan -10, -20 fok a tél átlaghőmérséklet, azt meg szerintem egy európai ember kibírja. De egy jakutszki telet ilyen -40, vagy néha akár -50 fokban el nem tudom képzelni hogyan lehet kibírni. Gyakorlatilag megfagy a szempillád és az orrod alatt is ilyen jéglerakódás jelenik meg a kifújt levegő ugye ott csapódik le. 5 percnél tovább már veszélyes kint tartózkodni, legyen akárhány réteg és akármilyen vastag ruha rajtad.
2020. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3

Nemár,ezt nem gondoltam volna

Ha nagyon felöltözik valaki akkor is veszélyes lehet hosszabb ideig kint lenni olyan fagyban?

2020. aug. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem tudom ezt pontosan, még régebben olvastam erről.
2020. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő időjárás van ott, szerintem az bírja, aki oda születik. Idén például Szibériában, konkrétan Verhojanszk-ban hideg-és melegrekordot is mértek. Télen -67,8 fok volt, júniusban meg 38 fok, sokkal melegebb volt, mint itt nálunk.
2020. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én olyat olvastam hogy mínusz 50-nél a helyiek negyedórát bírnak kb a szabadban, az olyan sokmindenre nem ad lehetőséget
2021. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!