Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mitől van az a borzasztó...

Mitől van az a borzasztó érzés felszálláskor?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok mikor még a talajon gyorsít a repülő hanem amikor elemelkedik a földtől.. Akkor pár másodpercre olyan érzés mintha kimenne a fejemből a vér és mindjárt elájok.. Aztán mikor tovább emelkedik a gép el is múlik ez tényleg kB 5 másodperc de szörnyű szinte halálfélelmem van azalatt..

2019. márc. 13. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
G erők. Olyankor a testsúlyod kétszerese nehezedik rád és ez a fejeden érzed a legjobban. Amúgy képzeld el milyen egy vadászpilótának akit 8-10G erőhatás is érhet több másodpercig.
2019. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hullámvasúton ugyanez van: amikor lefelé száguld a kocsi, túl könnyűnek érzed magad, a "hasad fenmmarad a levegőben", és olyan, mintha kirepülnél az ülésből, mert az eltűnt alólad.

Amikor pedig újra felfelé szalad az emelkedőre, szinte belepréselődsz az ülésbe.


A repülésnél a felszállás ad erősebb érzetet, majd nagyobb szögben emelkedik a gép, mint leszálláskor süllyed. Bár utaztam már egész kicsi géppel, ami gyakran veszített nagyobb magasságokat a levegőben (nem zuhant, csak a süllyedést gyakorolták) - na akkor liftezett a gyomrom rendesen.

2019. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat hullámvasutazni nem szoktam földhözragadt vagyok, ezért is csak most repültem először:)


De másoknak nem ilyen rossz érzés? Nekem nagyon nagyon rossz volt.

2019. márc. 13. 14:16
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem kell e aggódnom emiatt vagy normális ez az érzés hogy menten kimegy a fejemből minden vér?,

Mint az ájulások előtti egy másodperc..

2019. márc. 13. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Eleinte tényleg szörnyű, de hozzá lehet szokni. A budapesti hullámvasúton van (vagy volt?) egy fékezőember, akinek feladata lassítani itt-ott a szerelvényt.


Amíg az utasok nagy része sikoltozik és élvezi, neki hihetetlenül unalmas lehet nap mint nap ott körözni.

2019. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En nagyjabol 200 alkalommal repültem eddig, de visszaemlekezeseim alapjan egyszer sem tapasztaltam barmi komolyabb fajdalmat ilyen jelleggel.
2019. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokszor repülök és volt bennem egy félsz az elsőnél, hogy tuti érzek majd valami kellemetlenséget, eleve sok "rémsztorit" hallottam előtte, de legnagyobb meglepetésemre azon kívül, hogy bedugul néha a fülem sosem éreztem semmit.
2019. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abnormális.
2019. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kis kardioedzés rád férne lehet ezt fejleszteni. Persze mindenkinek húz egy kicsit de nem kimondottan szörnyű
2019. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A vertikális G változás egy normális, problémamentes utasszállító felszállásánál nem kellene, hogy bármiféle vérkeringésbeli problémát okozzon. Szerintem mindenképpen érdemes lenne egy kis kardiológiai kivizsgálás.
2019. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!