Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen érzés repülni?

Milyen érzés repülni?

Figyelt kérdés
Szóval, én még nem ültem repülőn, és az iskolától fogunk menni külföldre, valószínüleg repülővel nyáron, és én már most izgulok nagyon. Le tudnátok írni, mikor lehet telefont használni, milyen érzés a felszállás és a leszállás, meg én tériszonyos vagyok, de remélem az ablak mellet fogok ülni. Nagyon izgulook.

2020. jan. 29. 21:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Telefonozás alatt azt értem, hogy mikor lehet bekapcsolni, hogy készítsek pár képet.
2020. jan. 29. 21:20
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A telefont nem kell kikapcsolni, ha van rajta repülő üzemmód. Arra kell állítani és nyugodtan használhatod. A felszállás, leszállás érdekes kicsit, de amúgy az egész repülés többnyire olyan érzés, mintha egyhelyben állnál. Kicsit unalmas. Ha ablak mellett ülsz és tiszta az idő, akkor viszont látod a tájat, ami úgy néz ki, mintha térképet néznél. Ha felhős az idő, olyan, mintha hó, vagy habfürdő lenne alattad.🙂

Kicsit izgalmas ha turbulenciába kerül a gép, mert akkor úgy ráz, mintha rossz minőségű, hepehupás országúton közlekednél.

Biztonságos repülést!

2020. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz! (Nem is gondoltam volna, hogy a repülő üzemmód erre van :o )
2020. jan. 29. 21:37
 4/14 anonim ***** válasza:

A repülőn nem leszel tériszonyos. :)


Egy ismerősöm nagyon durván tériszonyos, akár egy hídon is alig mer átmenni. De a repülőn kutya baja. :D

2020. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A föl-leszálláskor érezni a gyorsulást (kb mint a kilátók liftjében, csak tovább). A kanyaroknál az egész bedől, de azon kívül kb mintha egy buszon ülnél. Csak valahogy uncsibb. Ja és ha nem az ablaknál ülsz, nem látsz ki.
2020. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló nagyon pontosan leírt mindent, én annyival egészíteném ki, hogy a fel- és a leszállásnál előfordulhat hányinger és fülprobléma: mindkettőt elég jól ki lehet küszöbölni ha a fel-,ill. leszállás alatt mentolos vagy eukaliptuszos cukorkát szopogat az ember.


Fényképeket tudsz készíteni a repülőn, de telefonálni, wifizni nem. A fedélzetre érve kell repülőgép üzemmódba tenni vagy kikapcsolni és a földet érés után lehet visszakapcsolni.

2020. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
#7-es: ha esetleg a te telefonod fogja zavarni a fedélzeti műszereket, nemcsak a többiek zuhannak le, hanem te is...
2020. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A fel- és a leszállás biztosan izgalmas lesz elsőre, de magát a repülést fent még szerintem te is unni fogod. Pláne ha kint mondjuk felhők takarnak mindent, szóval látni se lehet semmit. Amúgy néhány repülés után hozzá lehet szokni teljesen. Én már akár a fel- vagy a leszállás alatt is képes vagyok aludni, ha kellőképpen fáradt vagyok.
2020. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
fel es leszallaskor vegig ulsz, telo rep kodba. ha nagyon rosszak a latasi viszonyok, ki is kell kapcsolni nem eleg a repulo mod, (az okait a stewi barmikor szivesen elmagyarazza, sok hulye van aki azt hiszi kvara ert mindenhez es felesleges, de nem). fent unamalmas, esetleg a turbulencia dobalja a gepet, akkor le kell ulni es bekapcsolni az ovet. ilyan mint egy sz.r hullamvasut , tobb 10 metert dobalja olyankor a gepet az aramlat, de total veszelytelen. neha sikoltoznak v imadkoznak paran de ne foglakozz veluk. persze van h eleg durva, de akkor sem para, tobb mimt 40 eve nem zuhant le emiatt gep :D es az is a pilota hibaja volt mert kozel ment vmi hegyhez es a felszallo aramlatok durvabbak voltak mint kellett volna. olvasgass rola, nem kell izgulni es parazni sem. cukorkazz, ragozz fel es leszallaskor de van aki anelkul is megussza a fulfajast
2020. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Én múlt pénteken repültem először életemben. Én magától a repüléstől nem féltem, én a gyorsulást és az emelkedőket nem szeretem.

Felszállásnál kellemetlen volt, először kikanyarodik a gép lassan a kifutóra, megáll egy pillanatra. Aztán hallod, ahogy beindulnak a hajtóművek, és pillanatok alatt begyorsul, mintha puskából lőtték volna ki. Na én itt csuktam be a szemem és kapaszkodtak. A gyomrod liftezni fog egy kicsit, de nem vészes. Meg elég gyorsan elemelkedik, az lehet még kicsit kellemetlen, picit belepréselődsz az ülésbe, kicsit olyan mint a súlytalanság. Egyre távolabb kerül minden. Nem sok idő, és már egyenesben is van gép, és látod a felhőket magad alatt. Ez egy kicsit unalmas, nem nagyon lehet érezni hogy megy a gép olyan mintha egy helyben állnál, maximum a hangját lehet hallani (főleg ha a szárny mögött ülsz, mi ott ültünk). Illetve a füled ki és be fog dugulni, erre a cukorka jó megoldás.

Bemondják majd ha készülődik a gép a leszálláshoz, akkor be kell csatolni az öveket. Nekem például ez tetszett a legjobban. Érezhető egy picit hogy a pilóta nyomja lefelé a gépet, bedől néha oldalra (ez ablak mellől lehet látni is, ahogy a felőled lévő szárny emelkedik, a gép meg dől a másik oldalra). Egyre közelebb van minden, aztán egyszer csak hopp, földet ér. Pilótától függ hogy mennyire rázós a landolás, nálunk odafelé az volt, de nem kellemetlen, olyan mintha egy nagy kátyúba mennél.

Visszafelé már nem féltem a felszállást ól, viszont végig szinte tzrbulenciában voltunk. Kicsit kellemetlen, rázkódik a gép, de elviselhető. Nem szabad pánikolni, meg amíg a stewardesek nyugodtan járkálnak fel alá, nem szabad aggódni.

Telefont bemondják felszállás előtt, hogy tedd repülőgép üzemmódba, végig úgy kell legyen. Mivel nem tudsz úgy netezni, ajánlom, hogy vigyél egy könyvet, vagy rejtvényt, tök jól el lehet vele ütni az időt, meg zenét is tudsz hallgatni. :)

Összegezve: Ne félj, abszolút elviselhetető.

Remélem segítettem!


Üdv,

Egy tériszonyos pánikbeteg. ;)

2020. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!