Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánt ismerők! Havi 1.2-1.5...

Japánt ismerők! Havi 1.2-1.5 millió forintnyi jenből élnek japánok. Üdülés kihozható kb. 1 mFt-ból egy hónapra átlagolva (például apartmanban/vendégházban (nem hotelben) lakva)? Maximum közepes/alacsony életszínvonalon, 2 hónap ott tartózkodás alatt.

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy magyar állampolgárok 90 napig vízummentesen tartózkodhatnak Japánban érvényes magyar útlevéllel.


(Természetesen a fentiek a pandémia elmúlta után értendőek.)



2020. nov. 16. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de dőzsölni nem fogsz így sem. Megkerestem a legolcsóbb létező szállást bookingon, de az is kb 200 ezer forint havonta (12 ágyas hostel), apartman inkább 300 ezer, nyilván ha egy hónapra mész kaphatsz esetleg kedvezményt. Ez mondjuk Tokió, de vidéken sem sokkal olcsóbb, mert ott korlátozottan vannak olcsóbb szállások.

Kaján tudsz spórolni, de ha elköltesz rá kb. napi 6-8 ezer forintot, abban egy szerény étterem is benne van már, plusz apróságok. Főzéssel sokkal olcsóbb, de nem hiszem hogy azt fogsz.

Közlekedés nagyon drága, ha végig vonatozgatnál egy hónapig az országban, akkor gyorsan fogy majd ez a pénz. Van bérlet (nem olcsó). Szóval egy vidéki egyhónapos körutazáshoz, látványosságokkal, belépőkkel, éttermekkel még egy nagyon olcsó szállással is szűkös a dolog. Ha egy városban maradsz egy hónapig akkor nyilván megoldható... Kérdés mi a terv.

2020. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
86%
Csak igen halkan jelzem, hogy külföldieknek nem igen adnak ki lakást, így a legolcsóbb megoldás a kapszula.
2020. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Hány kérdést akarsz még kiírni erről???
2020. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2020. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap még 1 hónapra akartál utazni.
2020. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Te öregem! Láttál már életedbe 1 millió forintot? Fogadok, hogy nem.

Jajj istenem, látszik hogy nemrég volt fizetés. Ilyenkor így 10.-e körül megszaporodnak az ilyen kérdések itt a gyk-n.

Lett 100 ezer forint a számládon, azt egyből Japánba akarsz utazni hónapokra? XD

2020. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Az 1 millió forintnak megfelelő fizetés, nagyjából 500-600 ezer yen/hó. Azért nem hidd, hogy az ott olyan sok, mivel az élet is jóval drágább, mint itthon. Az egy átlagfizetés, és nem mindenki keres annyit azért.
2020. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

#5: azért írt kettőt, hogy ne tűnjön fel, hogy ugyanő...

Kis naív... :-D

2020. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Többieknek köszönöm, de közben meg akkorákat röhögök; négyeske és nyolcaska ezt most rohadtul beszopta!! Ránéztem előbb arra a linkre, véletlenül sem én voltam!! :D Ekkora égést skacok! Kösz, megcsináltátok az estém!! :DD GyakoriIttMindenkiMindenkinekAlaptalanulAzEllensége.hu - én így szeretlek! :D


Ha nem hiszitek, szóljatok tüstént a moderátoroknak. De már most jobb, ha elhiszitek, a kérdésem mégis itt fog maradni! :DD Bye-bye kis csimoták! :))

2020. nov. 16. 19:37
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Persze-persze, te ma regisztráltál, és még soha nem írtál ki másik kérdést...

Az összes notórius cunamis is mind ezt mondja. :-DDD


4

2020. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!