Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » India milyen, milyennek élted...

India milyen, milyennek élted meg? Tényleg kultúrsokk?

Figyelt kérdés
Főleg "hátizsákos turisták", tapasztalt utazók véleményère vagyok kíváncsi. Akik bejárták Indiát.

2021. febr. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos csak Rahjastanban voltam meg Agra de nagyon bejott, nem volt kultursokk. Indiat nem lehet bejarni, egy szubkontinens.
2021. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Indiát meg kell szokni. Van, amikor tök frusztráló és fárasztó, máskor meg az egyik legjobb hely a világon. Óriási különbségek vannak a régiók között, Uttar Pradesh, Manipur, Gudzsarát meg Kerala lehetnének nagyjából külön országokban is, annyira különböznek egymástól.


Szerintem kicsit fel kell rá készülni, jó ha nem ez az első fejlődő ország, ahova megy az ember, vinni kell rengeteg türelmet, meg ki kell találni, hogy hova akarsz menni és mit akarsz látni. Akkora és annyira változatos az ország, hogy ha csak a legfontosabb látnivalókra korlátozod a látogatást, de azokból mindent meg akarsz nézni, akkor legalább fél évre kell menni, míg az Aranyháromszögön akár tíz nap alatt át lehet rohanni, ha épp csak ennyi időd van.


Mi érdekel? Sivatag, nagyváros, szafari, hegyek, tengerpart, törzsi kultúrák, szigetek, állatvilág, vallások, történelem? Mennyi időt szánnál rá?

2021. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik régió? Nagyon nem mindegy!!!
2021. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először érdemes Sri Lankára menni. Ha az is sok akkor Indiát nem is érdemes megpróbálni. Amúgy a nagy városok meg a turista központok a gázosak a többi az oké.
2021. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
23%
Egy nagy putri az egész. Tele koldusokkal, mocsok, kosz. Egy magyar cigánytelep Las Vegas ahhoz képest.
2021. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
@5 Szóval vagy nem jártál még Indiában vagy egyszer elküldött a céged Bangalore-ba.
2021. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
6. Magamat küldtem el, és olyan helyeken is jártam, ahová a puccos turista nem juthat el. Szóval, Veled ellentétben én nem csak a tv-ből, útikönyvekből ismerem.
2021. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%
@7 Eddig összesen olyan négy hónapot töltöttem az országban Dardzsílingtől Amritszárig, Delhitől Keraláig elég sok helyen voltam, laktam falun családoknál, ashramban, túráztam a Himalájában, aludtam a sivatagban Radzsisztánban, voltam szafarizni, nyilván nem jártam még be mindent, de valahogy nem sikerült nagy putrinak találnom.
2021. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!