Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Reális hogy Tajvanban jobb az...

Reális hogy Tajvanban jobb az életszínvonal szakmunkásként mint Németországban?

Figyelt kérdés

Nézegettem álláshirdetéseket és mondjuk villanyszerelőként, finom mechanikai műszerészként. hegesztőként, ilyesmi szakmunkásként Németországban nagyon maximum ilyen 3000 (bruttó) eurót lehet keresni -ha az embernek csupán 1-2-3 év tapasztalata van- havonta és ilyen 1000 euróért lehet kb. kivenni egy normál állapotú stúdió lakást vagy szoba-fürdőszobát... Ugyebár a nettó fizetés azért jóval kevesebb, szóval a lakhatás több mint a jövedelem egyharmadát mindenképpen viszi...


Tajvanban ezzel szemben ugyanilyen munkakörökben, ugyanekkora tapasztalattal ilyen 160,000 TWD-t bőven meg lehet keresni, akár többet is...


Normál állapotú szoba-fürdőszoba van 25,000 TWD-ért, 40,000-ből már egy rendes, gépesített több szobás lakást lehet bérelni...


Azt ugye nem tudom viszont, hogy az adózás az hogy működik, de a bruttóbérhez viszonyítva sokkal jobb a helyzet mint Németország esetében. Míg ott a bruttó bérnek is viszi az egyharmadát a lakhatás, Tajvanban a hetedéből megoldható.



Persze egy főre jutó GDP alapján Németország 18. a világon, míg Tajvan csak 39. (Magyarország 56.)...


Amit az álláshirdetések alapján nem tudok nagyon mivel magyarázni, hogy miért ennyivel alacsonyabb.


Ott azt látom, hogy jóval magasabbak a fizuk.


Persze kicsit hihetetlen ez nekem is, de ilyen hirdetéseket láttam.


Ti mit gondoltok?



2021. márc. 6. 05:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nem mindegy, hogy hol. Nagyvárosokban valóban ez van. Vidéken a harmadáért találsz lakást, a fizu meg hasonló.
2021. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Vidéken lehet 300-400 euró között stúdió lakást bérelni?

Illetve a vidéki fizuk nem alacsonyabbak?

2021. márc. 6. 09:29
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
2 igen és a szakmunkás bérek esetében nincs számottevő különbség.
2021. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Tajvanról leginkább innen

https://www.youtube.com/user/Stopkiddinstudio

tájékozódtam.

Nyitott, multikulti, jóléti demokráciának tűnik. Ha más nem akkor Acer ASUS HTC ismerős lehet. Szóval nem meglepő h magas a fizetés átszámítva, de azért szigetország lévén a kaja tuti nagyon drága. Meg ügye ázsiában többnyire még az angolt is nagyon törik, szóval kínai tudás nélkül ott nagyon nehéz lehet elboldogulni.

2021. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért a német és a taivani munkakörülményeket és munkások érdekképviseletét nem hasonlítsd össze... :-DDD


Taiwanban nem lesz úgy kinyalva a s.gged mint No-ban...

2021. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Ja meg a német hírekben a járvány előtt még sokat hallottam h országos szinten gond, még a németeknek is, a túl magas albérlet árak. Törvény-tervezetekkel próbálkoztak valamit, de nem emlékszem többre. Gondolom Tajvanban ez nincs.


"Mietpreisbremse"

2021. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6: igen, erről folyamatosan szó van - de ez a probléma kifejezetten a nagyvárosokban van jelen. München (extrém mértékben!!!), BErlin és még néhány nagyváros.
2021. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amúgy én azt olvastam, hogy Tajvanon lakáshoz jutni szinte lehetetlen, mint tulajdonos, mert nagyon drágák...

És bár a 26 milliós országban valóban nincs annyi albi meghirdetve sem mint itthon, egy 9.5 milliós országban, de amennyire én néztem, az áruk egyáltalán nem vészes...

Persze azt nem tudom, hogy a rezsi meg ilyenek az mennyi.

2021. márc. 6. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Tervezel oda kimenni dolgozni?
2021. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mostanában még nem, mivel se szakmám, sem mandarinul nem beszélek (jól)... De egyszer jó lenne.
2021. márc. 6. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!