Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Rangsorolnátok életszínvonal...

Rangsorolnátok életszínvonal szerint ezeket a helyeket?

Figyelt kérdés

Japán, leginkább Tokió vagy Jokohama


Kínai köztársaság, főleg Tajpej


Makaó


Szingapúr


Malajzia, főleg Kuala Lumpur


Thaiföld, Bangkok


Dél-kora, Szöul



Az is érdekelne, hogy szerintetek egy felső-középosztálybeli, reál diplomás (mondjuk gépész vagy villamosmérnök) magyar, 5-10 év tapasztalattal, az említett helyek közül hol tudna a legmagasabb életszínvonalon élni, hogyha úgy döntene hogy kivándorol... Tételezzük fel, hogy angolul anyanyelvi szinten beszél, a választott állam nyelvét pedig egy erős közepes szinten, társalgási szinten (és fejlődőképes)...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 9. 04:47
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Makao a világ leggazdagabb területe, ott nagyon magas az életszinvonal, de tudni kell hogy a kaszinókból lett gazdag ugyanis mivel a népi Kínában tiltott kaszinó üzemeltetése így a gazdag kínaiak járnak oda játszani, más gazdasági ágak nincsenek.

Utána Szingapúr de nem mindenkinek. Ugyanis minden irtó drága, még Japánt is lekörözik. Így nagyon figyelni kell tehát az állás nem mindegy. A nem annyira jól kereső emberek egyáltalán nem élnék jól. Viszont az angol az alapnyelv.

Utána jön Japán és Taiwan amik nagyjából hasonlóak talán Japán picikét jobb, itt is drágák a dolgok főleg ingatlan (nem mintha az előbbiekben nem lennének azok) de ezeken a helyeken rengeteg a lehetőség az elektronikai, technológiai iparban így azért meg tudsz élni. A letelepedés viszont nem könnyű főleg Japánba.

Utánuk Dél-Korea ami talán majdnem eléri Japán/Taiwani szintet igazából azért raktam lejjebb mert durvább a mentalitás mint a híresen munkamániás Japánban úgyhogy képzelheted.....

Utána Malajzia/Thaiföld ezekről annyit nem tudok de inkább turistáknak jó helyek mint élni.

2021. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Makao, Szingapúr, Japán, Taiwan, DK, Malajzia, Thaiföld
2021. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1. Miért lett lepontozva?

2021. márc. 9. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem én pontoztam le:(
2021. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Azt én se vágom miért pontozták le az elsőt mert jól végigmondta
2021. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Makaónak nem sok köze van a gazdagsághoz, a magas egy főre jutó GDP egy ennyire specifikus gazdaságban semmit nem mutat.


Elég nehéz erre jól válaszolni amúgy, mert az életszínvonal azért sok mindent jelenthet. Nekem például fontosabb a jó klíma, mint a kicsit több pénz, valamint kevésbé fejlett országokban jellemzően eléggé túl szokták fizetni az expateket, míg Japánban maximum megtűrik őket.


Amúgy mindent összevetve Szingapúr talán a legjobb kombó, de ha sikerül nagyon jó állást fogni, akkor Bangkokban simán magasabb életszínvonalad lehet, mert minden olcsóbb.

2021. márc. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Általánosságok alapján nem lehet megválaszolni, hogy te konkrétan hol járnál legjobban/éreznéd legjobban magad. Ázsiai tapasztalat nélkül nem érdemes ilyen álmokat dédelgetni. És más a pár hetes turistáskodás/egyetemi oktatóként ott élés, mint a kivándorlás. Az éghajlat, a kultúrsokk, az adott állam karaktere honnan tudjuk, hogy hatna rád. Szingapúrban fegyelem van, nem olyan kupleráj, mint itt Európában, nem biztos, hogy bírnád. Japánban nehéz megragadni. Malajzia/Thaiföld közelébe nem mennék turistaként sem. Tajvanon voltam, én szerettem, de élni nem élnék ott. A KNK vissza fogja szerezni. Hongkong és Makaó a KNK része. Dél-Koreát nem ismerem (egyelőre), de nagyon fejlődik.
2021. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De én most csak anyagi aspektusból voltam erre kiváncsi... Nyílván meg kell nézni az összeset.


“ Szingapúrban fegyelem van, nem olyan kupleráj, mint itt Európában “



Ez vicces megfogalmazás annak tekintetében, hogy a kupleráj mit is jelent és hogy Szingapúrban a prostitúció teljesen legális (még szabadabb formában, mint mondjuk Magyarországon)... :D



“ Tajvanon voltam, én szerettem, de élni nem élnék ott. A KNK vissza fogja szerezni. “


Ezt mondjuk ilyen magabiztosan kijelenteni... Honnan is tudnád?

2021. márc. 12. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Honnan? Majd megnézed az MTMT-et kisfiam, onnan. Én kérek elnézést, hogy segíteni akartam. Rohanj csak kiköltözni a zéró kínai nyelvtudással, meg a nulla Ázsia-tapasztalatoddal, és a meg nem lévő diplomáddal.
2021. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!