Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nepálba érdemes elmenni...

Nepálba érdemes elmenni nyaralni a nyáron?

Figyelt kérdés
Eléggé érdekes országnak tartom Nepált. Már csak az elhelyezkedése miatt is. Mit kell róla tudni. Milyenek ott az emberek, árak, élelmiszerek, közbiztonság, látnivalók, szórakozási lehetőségek. Szórakozási lehetőség alatt értem azt, hogy esetleg van e extrémebb dolog is ott Nepálban. Annál, hogy gyönyörködöm a hegyvidéki, gyönyörű tájakban. Ha nincsen az sem kizáró ok. Mivel, hogy azt hittem Bolíviában sincs ilyen lehetőség. Mégis elmentem és jól éreztem magam ott. Bár kissé féltettem a biztonságomat. Ezért is szeretnék minél kevesebbet járni Dél-Amerikába.

2022. máj. 8. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántasból, de ha még a vonatkozó útleírasokat se talaltad meg a neten, hogy fogsz ott boldogulni? Meg egyaltalan leszervezni az utazast...
2022. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mönnyé oszt csövi.
2022. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Erosen ketlem hogy te valaha is voltal Boliviaban. De extrem dolog ha ha neked a Mt Everest megmaszasa nem extrem akkor nem tudom minaz. Vagy vegigmenni a GHT azt hiszem eleg extrem.
2022. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért azzal számolj, hogy ott nem lehet csak úgy akárhol "túrázgatni", a Himalája csúcsaira évekig készülnek tapasztalt mászók. Nem beszélve, hogy a legtöbb valódi útvonalra engedély kell, profi(bb) felszerelés - nyilván nem MT meg K2 szintű - és vezető. Ráadásul egy ilyen túra több napig tart.


Vannak mindenki számára egyénileg is járható útvonalak, de még azt sem igazán javasolják tapasztalatlanok számára. Ez nem az Országos Kéktúra.


A legtöbben kiválasztanak kirándulóútvonalakat (a kirándulást és a túrát a trekking szó különbözteti meg), ahonnan jó kilátás nyílik a hegyekre és nem engedélyköteles.


Hegymászó véna nélkül is abszolút élvezhető Nepál, én októberben megyek és már meg is telt a 2.5 heten csodás programokkal - még kevés is az idő.

2022. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem szegyen hogy nem voltal Boliviaban, de en internet elotti korban sem voltam ennyire hulye. Erdekessegbol, kivancsisagbol tenyleg keptelen vagy a google hasznalatara?
2022. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

Az egyik: nyaralni általában nyáron szoktak

Ezért ez a neve.

A másik: ha az az elved, hogy szeretnél minél kevesebbet járni Dél-Amerikában, akkor tényleg jó választás Nepál. :)

2022. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
:)))
2022. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elmentél, kérdező? Ha igen, milyen volt?
ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!