Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreában akarok költözni,...

Dél-Koreában akarok költözni, hogyan?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, tanulok angolul és a koreaiba is belekezdtem. Imádom a K-pop-ot, K-dorama-kat, az idolokat, a koreai fiúk pedig egyszerűen hősszerelmesek. Nagyon tetszik Szöul és oda akarok költözni. De nem tudom, hogyan lehetséges ez. Érettségi útán (még három év), mennék ki. És ott egyetem meg új élet. Szerintetek? Mennyire befogadóak ott az európaiakkal? Aki kint él, mesélhetne!

2022. jún. 17. 15:58
1 2 3
 21/28 Japán Gulyás ***** válasza:
87%
Miért pont Dél-Korea? Észak sokkal menőbb - és van atomuk is.
2022. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

... és akkor következzen a rideg valóság!

Dél-Korea, bár távolról sem olyan zord hely, mint északi szomszédja, de messze nem is olyan idilli hely, mint ahogy a külföldiek, pláne a kpop-rajongók gondolják.

Oké, ez a cikk nem európai tinilányokról szól, de azért ad egy képet arról, hogy ott sincs mézeskalácsból a kerítés: [link]

Szeretik azt kommunikálni a külföld felé, hogy náluk minden csodás, de igazából a felszín alatt nagyon komoly társadalmi problémák bújnak meg. Az ottani kultúra pedig elég xenofób. Amit persze igyekeznek nem kimutatni, hiszen egyik fő "termékük" a zene, és jóval kisebb lenne ennek a népszerűsége, ha kiteregetnék a szennyest. Ettől függetlenül Koreában még talán a Japánban tapasztalhatónál is nehezebben fogadják be a külföldieket, pláne a távol-keleten kívülieket. Nyilván, ott is vannak a mi kultúránknak rajongói, de ne reménykedj abban, hogy majd mindenki tárt karokkal várna. Az ő társadalmuk NAGYON merev.

A munkavállalás sem egyszerű. A munkanélküliség egyre növekszik. Jelenleg több, mint 800 ezer munkanélküli van az országban, és 30 ezerrel több, mint egy éve. Szerinted, ha ebben a helyzetben odamegy egy európai kiscsaj, őt fogják alkalmazni, vagy valaki koreait?


A kpop-os, k-drámás világ meg puszta színjáték. Vajon miért lesznek sorra öngyilkosok az egekig magasztalt koreai idolok? Ja, mert igazából ők csak termékek, és sokuknak minimális mértékben sincs szabad élete. Lehet nyugodtan nyomkodni a piros X-et, de a popbandákkal is ez a helyzet. Csak termékek. A menedszereik alapítják az egész életüket, megszabják, hogy hogy nézzenek ki, de még azt is, hogy a magánéletükből mit kommunikáljanak a közönség felé. Ha éppen az jönne jól marketing-szempontból, ha valamelyikük meleg lenne, akkor "meleg" lesz. Ha csont heterónak kell lenniük, akkor azok lesznek. De általában azt is kikötik, hogy nem lehet párkapcsolatuk. Vagy ha igen, akkor csak bizonyos személyekkel.

Nem olyan vidám dolog ám ez, mint amilyennek a nyálukat csorgató kislányok elképzelik.


"Engem nem érdekel mit mondtok, én akkor is Szöulban fogok élni és koreai férjem lesz!!!!! És sok cuki gyerekünk!!!"

Ne is hallgass senkire, csak majd ne sírdogálj, ha netán nekünk lesz igazunk!

2022. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

Én már túl vagyok a harmincon, de őszintén bevallom, hogy a huszas éveim elején nagyon bele voltam bolondulva a távol-keleti, elsősorban japán, koreai, és viet lányokba. Na jó, meg a kínaiakba is. Interneten ismerkedtem is ottaniakkal, aztán végül csak arra jutottam, hogy azok a helyek nem egy Európában szocializálódott embernek valók.

Kína eleve egy diktatúra, méghozzá az egyre elnyomóbb fajtából. Eleve nem jöhet szóba.

Nagy hatással volt rám az, amit egy japán lány mondott az ismerkedésünk alatt. Én épp egy izmosabb pénteki munkanap végén voltam, kérdezte, hogy milyen napom volt, én meg elmondtam, hogy piszok fáradt vagyok, eleve mögöttem van egy egész hét, ráadásul aznap még két órát túlóráznom is kellett. Rákérdezett, hogy hány órát dolgoztam? Mondtam, hogy tizet. Ő meg erre teljesen ledöbbent, hogy én miről is beszélek? Hogy 10 óra nekem sok? Ő elszégyellné magát, ha 10 óra után panaszkodni merne. Ezek után egyébként meg is romlott a viszonyunk, annyira szíven ütötte, hogy én sokalltam a 10 óra munkát. Én meg elgondolkoztam azon, hogy talán tényleg nem nekem való az ottani élet. Nem csak ezért, de egyébként is... Japánban is, ls Koreában is nagyon túl van gondolva a "tisztelet". Ott nincs olyan, mint errefelé, hogy ésszerű érvekkel akár még igazad is lehet. Ott annak van igaza, aki idősebb, vagy aki magasabb pozícióban dolgozik. A házasságoknak, de még a párkapcsolatoknak is egy jelentős részét a szülők döntik el.

Egyedül Vietnam tűnt számomra barátságosnak és élhetőnek, csak ott meg az élteszínvonal marad el még a hazai szinttől is.

2022. jún. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%
2022. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ez teljesen normális, hogy az embernek vannak álmai és megmagyarázhatatlan vonzalmai valami felé. Én pedagógusként ilyenkor azt szoktam tanácsolni a tanítványaimnak, hogy kezdjenek el minél több infót összegyűjteni az adott témával kapcsolatban. Olvasd el mások tapasztalatait, élményeit, kérdezz bátran, és minden infót egyelőre csak raktározz el a fejedben. Most az elsődleges cél remélhetőleg úgyis az, hogy minél jobb eredménnyel leéretségizz, aztán szerezz egy végzettséget. E nélkül az alap nélkül neki lehet indulni a nagyvilágnak, de nem érdemes, mert óriási hátrányokkal indulsz majd.


16 évesen arra is lehetőséged van, hogy az AFS szervezettel egy tanévet külföldön tölts, így egy évvel később érettségizel ugyan, de rengeteg tapasztalatot gyűjthetsz. Nem tudom, hogy van-e nekik koreai programjuk, de ha igen, akkor érdemes megpályázni. koreai családnál leszel elszállásolva, koreai iskolába fogsz járni, velük éled a hétköznapjaidat is. Ez lehet egy jó kiindulópont, ha ezek után is szimpatikus a hely, akkor érdemes tovább gondolkozni.

Egy volt osztálytársam így volt anno Thaiföldön, és azóta az AFS szervezetnél dolgozik, thai csereprogramokat szervez.


Az ELTE Keleti nyelvek és kultúrák szakon van koreai szakirány, ha esetleg nyelvi beállítottságú vagy, akkor érdemes ide elnézni nyílt napra és ha szimpatikus, akkor akár ide felvételizni. Az itt tanító tanárok valószínűleg reálisan látják az ottani helyzetet, valamint a Te esélyeidet ott külföldiként, sokat segíthetnek a döntésben.


A lány hét névvel című könyvet azért ajánlom, mert bár észak koreából menekülő lányról szól, de a végén Dél-Koreában telepszik le, és leírja, hogy milyen kemény, küzdelmes munka árán tudott beilleszkedni. Kb.Veled egykorú lehetett ekkoriban ha jól emlékszem, így biztosan érdekes lehet számodra is a könyv.


Ami nagyon fontos, hogy kétes helyzetekbe nem szabad belemenni. Szuper fizetést ígérő hirdetések, melyek nyelvtudás nélkül is pályázhatóak, lakhatási lehetőséggel...légy éber, ez nem az, amit szeretnél. A mindenáron menni akaró fiatal lányokat így környékezik meg az emberkereskedők, akik prostinak eladják később ezeket a lányokat. Tehát nagyon fontos, hogy ezeket a kamu hirdetéseket is megtanuld felismerni.

Vigyázz magadra, és informálódj! Remélem tudtam segíteni!

2022. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
21%
Majd kinövöd
2022. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
26%
Sokan adtak gyakorlati tanácsokat, de ha mégis Szöulban akarsz élni, megteheted. Egy fiatal nő teste van, aki bárhol élhet.
2022. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
25%

Van olyan oldal ahol ingyen munkáért lakhatást biztosítanak a világ majdnem minden táján, mondjuk talán pont ott lehet nem..

Hát , vállalj ott munkát. Én is koraiul tanulok. Koreai kulturális központot keresd meg, fészbukon. Sokan meglepődnének az itteniek közül ha tudnák..

2022. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!