Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tokió mennyire veszélyes hely?

Tokió mennyire veszélyes hely?

Figyelt kérdés
2022. aug. 15. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Oda ne menj mert eleven fel fal a metropolis.
2022. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Japán a világ egyik legbiztonságosabb országa, Tokióstól.
2022. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A legdurvább részei is biztonságosabbak, mint pl Pesten a Boráros tér.
2022. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire, vannak ott striptízbárok is, ha a fejeden a pénztárcáddal alszol el akkor sem lopnak meg. De külföldit egyébként sem engedne be oda.
2022. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom. A Matukába azonnal belekötött egy ottani keménycsávó, és kihívta egy utcaversenyre, csak mert köszöntek neki a japán csajok. Voltak ott ninják meg minden. Rém félelmetes helynek tűnik.
2022. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan csak alap turista tapasztalataim vannak, de abban 0 tarhálás, 0 rádmászás, 0 rablás, 0 beszólogatás.
2022. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyéni, személyes, ki miként éli meg utazásait. Nagyban függ, milyen céggel utazol, milyen szinten, hol szállsz meg, kivel járod be, ki az idegenvezetőd, mennyire olvasol előtte, mennyire tájékozódsz, milyen típusú ember vagy... Aki eleve szolid, nem egy bulizó típus, nemigen jut el a gettóba, ami pedig minden városban van.

Amennyiben helybéli ismerős, rokon mutatja meg a helyet, akkor kissé közvetlenebb, életszerűbb lesz az utazás, mintha hivatásos idegenvezetőt követnénk, aki a turista-látványoságra helyezi a hangsúlyt. (éttermek, piaci árusok, boltok pedig lobbiznak náluk, tehát ki vagy szolgáltatva az ő érdekeltséginek)

Jártam külföldön gettóban is, helybéli rokonnal, baráttal. De nem volt vészes még Mexikó városban sem, ahol mexikói-magyar barátnőmmel voltam két hónapig. Kedvesem és ismerősei társaságában tök jól éreztem magam, még a vészesebbnek mondható helyeken is. Sőt, rettentő közvetlenek voltak az ottaniak! A magyar vendégszeretet meg sem közelíti.

Japánban versenyen voltam még régebben, nem voltam semmilyen rossz környéken. Amerre én jártam, rettentő komoly kulturáltságot, illemet, tisztaságot tapasztaltam. Egyes helyeken már, már zavaró szinten. Megdöbbentő, hogy más szabályok vonatkoznak nőkre és férfiakra, fiatalokra és idősekre, beosztottakra és vezetőkre. Magyar ésszel követhetetlen! (még olyan szavak is vannak, amit egyik mondhat, de a másik nem) Persze, ki nem hagynám, ha ismét eljutnék oda!

2022. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyedul mennek
2022. aug. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!