Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Útlevélben a régi név esküvő...

Útlevélben a régi név esküvő után? Lehet gondom ebből Thaiföldre utazva?

Figyelt kérdés

Szóval ha nekem az útlevelemben mondjuk "Kiss Kata" szerepel, a repülőjegyeken is szintén ez lesz, és így utazom Thaiföldre.... De az utazás kezdete előtt 6 nappal lesz az esküvönk, amin bejegyzik hogy ezentúl "Horváthné Kiss Kata" vagyok, akkor ez valahol ki fog bukni, amikor ellenőrzik az útlevelet stb-t? Lehet ebből gond? Első repülésünk lesz, és külföldön sem szoktunk járni, max szomszédos országba, szóval így is izgulok, nem hogy még kiszedjenek a sorból. :D

Mivel az esküvő és a nászút között biztos nem fér bele új útlevél csináltatás, ezért max az a lehetőségem van hogy megtartom a nevem. Es később külön eljárásban változtatokm meg, de ez úgy tudom nem olcsó dolog.


2023. febr. 2. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

10

Értsd már meg hogy ezt nem a légitársaság ellenőrzi. A repülőtéren van egy plusz passport control pont ahol pont az ilyesmit nézik. Az útlevél alapján rád keresnek, és ott látni fogják, hogy eltér a név és nem engednek tovább. Látszik, hogy soha nem utaztál még repülővel.

2023. febr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

11: a "plusz passport control pont" neve (rendőrségi) kiléptetés. Ha nem tudsz magyarul se, akkor hogy akarsz releváns választ írni egy magyar oldalon? xD

Az eljárást leírtam, nincs rákeresés, az útlevél adatait ellenőrzik egyeztetik a személlyel. Saját példámból konkretan tudom,hogy azt se tudta a hatóság, hogy külföldön voltam.

Amúgy meg olvasd el az előzményeket, hogy a gyakorlatban sem volt másnak se problémája.

2023. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%

12

De van.

2023. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13: tanulj magyarul, tényleg
2023. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen logika alapján a lagzi másnapján a közúti ellenőrzést végző rendőr is megbüntetné a lánykori névre kiadott jogsi, szig. miatt is. De legegyszerűbb felhívni a ferihegyi rendőrséget és megkérdezni.
2023. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 NTBS ***** válasza:
Lehet belőle baj.
2023. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mind a ketten lannyal akarnak szexelni? Nagy szívás lesz mostanába Thaifoldre utazni.Szerintem gondolják át. Én amikor most ott voltam még repter is tok üres volt. Szállodák, apartmanok üresek ennek azért oka van. Bárhova csak mostanában ne Ázsiába. Európa és környéke.
2023. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Én simán is megkaptam az új utlevelet 48 oran belül. Senki sem utazik már útlevéllel. A többieknek különben igazuk van.
2023. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!