Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen Libanon? Meg lehet...

Milyen Libanon? Meg lehet valahogyan csinálni hogy odaköltözünk?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne Libanonról, főleg Beirut-ról, milyen ott a közbiztonság,m milyenek az emberek, nem veszélyes-e, milyen a tengerpartja, stb. Még az odaköltözésen (vagyis pontosabban egy ottani lakás vásárlásán) is gondolkozunk, szerintetek megoldható-e vagy ehhez külön kell valami papír vagy mi? Vagy először a Libanoni nagykövetségre kellene menni ez ügyben? (már ha van olyan Mo.-n)

Vízum kell-e?


Egyszóval minden érdekelne.:) Várom a válaszokat.:) (Az olyanok kivételével hogy "Miért kell odamenni?"stb.)


2010. okt. 9. 09:26
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt hogy ha ügyvédi munkát akarok vállalni ahhoz mindenképpen kell állampolgárság vagy nem?
2010. okt. 9. 09:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Annak is nézz utána, hogy a diplomádat ott elfogadják-e...

Gondolom ott a linbanoni jogban járatos ügyvédek a piacképesek, van gyakorlatod ebben vagy nemzetközi jogban?

2010. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem nemzetközi jogra gondoltam, a libanoni jog meg nem hiszem hogy nagyon különbözik, csak talán annyira hogy jobban hatással van rá a vallás
2010. okt. 9. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Abszolut különbözik a jogrend.

És nincs is nagyobb korruptcio mint Libanon, Sziria, Egyiptom, Algéria, Libia az arab államok körül.

Mielőtt ki akarnál kölzöni, miért nem mész ki?!

Más az, ha valaki kimegy 2 hétre aztán majd beszur neked egy cuki beszámolót, meg az is, ha kinnt kell éljél.

Az állások onnan fognak korlátozódni, hogy pl muszlim nem fog neked állást adni, mert ezek a cégek pl követelig, hogy "jó muszlim legyen" az alkalmazott, ne csak hithű muszlim, hanem tudja is olvasni a Koraant.

Dolgozni dolgozhatsz kinnt, de hogy konkrétan mint jogász kaphatsz-e, találasz-e munkát azt nem tudom.

A munkavlállalási engedélyt, tart engedélyt egyébként szerintem kinnt kell intézni, itt max a vizumot tudod.

De érkezéskor is biztos kiadjak.

Érdemesebb lenne bemenned itt Budapesten a Libanoni Nagykövetségre és ott megérdeklődni a konkrétumokat.

Zárójelben jegyzem meg, hogy nem jogászként de ezzel a diplomával, plussz nyelvtudással (angol), az Egyesült Arab emirátusokban nagyobb eséllyel indulsz egy jól fizető állásra.

A biztonság politikai helyzettől függ, ha jól emléklszem 2 éve történt valami gebasz.

Ismerősőm pont indult vissza autoval Beirutból Budapestre a családjával (ő Libanoni), és akkora mákjuk volt, hogy azt az autópályát amin ők haladtak alig fél órával később, hogy kiléptek a határon lebombázták.

Hát valósziüleg ilyen sem fordulna elő a UAE-ban.


Libanoni Nagykövetség-Sasadi út 160.

www.lebaneseembassy.hu/

2010. okt. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még át kellene gondolni kicsit, azért egy ennyire különböző országban jogászként dolgozni nem lenne egyszerű...nem is tudom a helyi emberkék mennyire bíznának meg benned, hisz egy teljesen különböző kultúrából érkezel.
2010. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Libanont feltétlenül ajánlom. Én libanoni vagyok, a közbiztonság európai szintű(ha nem jobb), háború a jövőben nem várható. tengerpartból található homokos, sziklás és meredek partfalú sziklás is. Ha odaköltözöl, akkor én Beirut helyett inkább Beirut agglomerációját ajánlom, a kisebb légszennyzettség illetve a zsúfoltság miatt( innen is be lehet jutni maximum fél óra alatt Beirutba) a ház vagy lakás vásárlását nem igazán ajánlom ha nem tartósan (értsd, 10-nél több év) szeretnél kint élni a lakások magas ára miatt, az albérletet jobban ajánlom. A jogászati karriert nem ismerem behatóbban, de a munkahelytől függ, hogy jobbna vagy rosszabul keresl ott, mint itt. a beutazás és munkavállalás kapcsában vedd fel a kapcsolatot a Magyarországi Libanoni Nagykövetséggel ( [link]
2010. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!