Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Németországban elvesztem a...

Ha Németországban elvesztem a személyimet, akkor haza tudok valahogyan jönni? Mennyi időt vesz igénybe ha valami hivatalos procedúrát is le kell bonyolítani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Fúúú, haverom elvesztette, pont Németországban, de hazajött :S
2010. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elveszted a személyidet, akkor el kell menned a Magyar Nagykövetségre (több városban is van kirendeltsége), ott elmondod, hogy mi történt és adnak egy ideiglenes okmányt, amivel haza tudsz menni. MO-on viszont újat kell csináltatnod.
2010. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ajajj..mert az a helyzet,hogy épp kinnt vagyok a nagybátyámnál és holnap indulnánk haza,ő is jönne látogatóba Magyarországra,és most pakoltam össze,feltúrtam mindent és a személyim sehol,de tényleg sehol,már a szőnyeg alatt és az ágyneműtartóban is néztem,és eltünt,köddé vált,de a vicc hogy nem értem akkor hol hagytam el,mert mentünk kirándulni ide-oda,de az igazolványaimat nem vittem magammal,szóval a házban kell lennie,de mégsincs..na mindegy keresem tovább,köszi a válaszokat..
2010. aug. 15. 21:47
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és amúgy helyileg Kölnben vagyunk,az elég nagyváros,gondolom ha arra kerül sor itt lesz ilyen hivatal..
2010. aug. 15. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyar főkonzulátusok: D-5000 Köln, Sachsenring 38. Tel.: 317-041;
2010. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem felesleges kavarni! Az osztrák, meg a magyar határon sem fog senki ellenőrizni. Ha meg mégis, max azt mondod, hogy biztos az utolsó pihenőnél elhagytad. De szerintem a kutya nem fogja kérni.

2010. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel schengeni-zónán jössz, így nincs kötelező határellenőrzés, bár tény, hogy bárhol megállíthat a határőrség.

Ha nem te vezetsz, akkor nincs gond. Ha repülsz, akkor viszont kellemetlen, mert ott kérik.

2010. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!