Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dubaj vagy Egyiptom?

Dubaj vagy Egyiptom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jővő tavasszal kb május környékén szeretnénk elutazni kettesben a párommal. Melyik lenne az ideálisabb hely? Kalandvágyók vagyunk, bírjuk a túrát, a forróságot is.

2023. máj. 11. 15:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak az érdekel. Én is és a párom is szeretjük a történelmet, de munkahelyünk miatt az építészet szintúgy.
2023. máj. 11. 23:11
 12/21 anonim ***** válasza:

Mindegy mert mindkettő országba érdemes elmenni egyszer, Egyiptomba többször mert az egyszeri és megismételhetetlen

Dubajba tavasszal már nem mennek mert dog meleg van

2023. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Jah hogy május…. Oda normális ember április után nem megy
2023. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

10

Azért Ausztráliába azért is érdemes elmenni hogy megnézd milyen egy szinte tökéletes fejlett állam, a rothadó Magyarország után fel sem fogod fogni hogy van ilyen ország

2023. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
@14 Arra is, hogy megnézd, hogy milyen amikor a telepes kolonializmus nettó fasiszta módon működik és az őslakosság minden életfeltételét elveszi egy angolszász állam. További példákért lásd Kanada, USA és Új-Zéland.
2023. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Se én nem az őslakosságról beszéltem… és igen lásd az összes felsorolt ország benne van a top 15 legfejlettebb országban, aki csak Magyarországon járt még, el sem tudja képzelni hogy milyen egy ilyen jóléti állam

USA államtól függ

2023. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
USA-ról bármennyire is sokan rossz véleménnyel vannak, ismerősöknél voltam 1 hónapot, Biden ide Biden oda, jobb mint Magyarország.
2023. máj. 12. 16:44
 18/21 anonim ***** válasza:
17, államtól, várostól függ
2023. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én mindkettőben voltam többször is.


Ha sok pénzed van és prémium környezetben akarod azt érezni, hogy Magyarország mekkora putri, érdekelnek a felhőkarcolók, a modern építészet, nem annyira hatnak meg a történelmi nevezetességek hiánya, vagy beleférne egy látogatás Abu Dzabiba akkor válaszd Dubajt.


Ha viszont azt akarod érezni, hogy Magyarország igazából egy istencsászár ország, na akkor Egyiptom. Ott a hangulat sokkal konzervatívabb, Kairó (értsd: a fővéros) inkább hasonlít egy brazil favelára, mint fővárosra - annak minden bájával természetesen.


Viszont Egyiptom történelme és kultúrája számomra az egyik legkiemelkedőbb országgá teszi, és ha még nem jártatok ott én mindenképp ajánlom. Dubajba meg ráértek később is, az ugyanolyan modern és steril lesz. A gízai piramisokon kívül ott van a szakkarai és dashuri piramismezők, Luxor templomkomplexuma, ha lementek egész délre akkor az Abu Simbelben látható ikonikus templomok, és ezek csak a leglegleghíresebbek, mert választani is nehéz.

2023. máj. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 19es végre egy normális válasz…
2023. máj. 13. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!