Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mekkában hogyan ellenőrzik,...

Mekkában hogyan ellenőrzik, hogy a belépni szándékozónak milyen a vallása?

Figyelt kérdés
Ha valakinek sikerül szaúdi vízumot kapni és elmenne Mekkába, ha van is a határban ellenőrzés (erről vegyes információkat olvastam), mi bizonyítja azt, hogy az illető (nem) muszlim? Ha valaki hivatalosan nem tért be, de annak tartja magát és annak megelelően él, akkor bemehet vagy sem?

2023. aug. 9. 01:03
 1/9 anonim válasza:
26%
Sehogy nem ellenőrzik. Nem is lehet.
2023. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tervezek beszökni, de azért annyira nem triviális a dolog. Megállíthatnak több helyen, a személyidről látják, hogy nem muszlim neved van, fel tudnak tenni pár kérdést, amire illik tudni arabul válaszolni, stb.
2023. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ha nem vagy muszlim mi dolgod Mekkában?

Egyébként meg sok muszlimnak nem változtat nevet mikor betér és sokan nem tudnak arabul. Nem igazán lehet kiszűrni de nincs is értelme.

2023. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mikor még turistákat nem engedtek be, akkor a hadzs-ra tudtál vízumot kérni, amihez ellenőrizték, hogy muszlim vagy-e. Nyilván, ha muszlim neved vagy, van muszlim többségű országból való vagy, akkor ez elég könnyű (bár nyilván nem csalóbiztos), viszont úgy tudom, hogy pl. ha felvetted a vallást, akkor az imámodtól kell egy igazolás vagy papír, hogy tényleg muszlim vagy és így tudják ellenőrizni.

Na most ugye az ország nyitása a nem-muszlim turisták felé ezt nem tudom, hogy befolyásolta, kell-e egyáltalán a vízumon megjelölni a vallást vagy nem.


Amúgy meg max megkérnek, hogy mond el a shahadát vagy a szúra al-fatihát vagy valami másik szúrát, mint pl. az Al-Aqsa mecsetben is az izraeli katonák.

2023. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy be akarok szökni. Csak érdekelt, hogy megy ez. Mert én pl. pár hetes koromban meg lettem keresztelve, viszont ha bármi ilyen vallási helyre akarnék menni, gőzöm sincs, mivel tudnám igazolni, hogy hova tartozom vagy nem tartozom. Vannak sokan, akik muszlimok, de nem arabul beszélnek és a nevük se mondaná meg. Ahogy a zsidók se tudnak mind héberül.


Mert ki van ott írva, hogy csak muszlimok. De ha van is szúrópróba ellenőrzés, a tartózkodási engedélyen kívül másra nem hiszem, hogy rá tudnának nézni. Ezzel meg bárki mondhatja magát annak, aminek, akinek egy kis kalandvágya van.


Egyébként engem csak építészeti szempontból érdekelne, mert az gyönyörű.

2023. aug. 9. 17:28
 6/9 Hussaro Hungaricus válasza:
100%

Mekka városába a helyi törvények szerint tilos belépnie olyan embernek aki nem muszlim. Ezen kívül még Medina városra vagy annak egy részére is van hasonló megkötés, miközben a muszlimok általában egy mecsetben szívesen látják a keresztényeket és a zsidókat is. (A két városon kívül.)


A szaúdi vízum kiállításakor meg kell határozni a vallást és azon belüli felekezetet/szektát.

Muszlim névvel és muszlim országból nagyon könnyen elhiszik, hogy az illető muszlim, nem nagyon kell bizonyítani. Más helyről, betért muszlimnál a helyi imám igazolása szükséges, pl. az úgynevezett sahada szertifikát. Ezen felül kérhetnek Korán-idézeteket és egyéb vallási tudást prezentáló válaszokat.

Volt, hogy valakiért a (szaúdi) királyi család egy tagja kezeskedett.

Aztán volt olyan, hogy zsidó újságíró titokban eljutott a Kába-szentélyig, majd Izraelben ezt megírta. Emiatt a szaúdi kapcsolatát, barátait bebörtönözték. A lépés mögött inkább politikai, mint vallási okok álltak.

2023. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy beengedik azt, aki hivatalosan nem megtért személy. Ugyanis ellenőrzés végett kérik el a papírokat. Tartalmaznia kell egy imám hitelesített igazolását. Ennek hiányában visszafordítják az embert, hiába bizonygatná a delikvens, hogy ő egyébként muszlim. Kell az igazolás.
2023. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mekkába a szent helyre nem muszlim nem léphet be.

És ahhoz olyan vízum kell hogy Zarándokolj oda.

Kérnek Hivatalos tanúsítványt arról hogy muszlim vagy ha nem arab országból jöttél vagy muszlim helyről.

2023. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is akarok menni. Magyar nevem van, áttért vagyok. A helyi immamtol fogok kérni tanúsítványt hogy muszlim vagyok. Illetve ilyenkor szokták feltenni kérdéseket az iszlamrol, nem pedig arabul...
2023. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!