Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínába kell vízum ilyen...

Kínába kell vízum ilyen feltétel mellett?

Figyelt kérdés

Nézegetem a repülőjegyeket, és shanghai-ba nagyon jó áron lehet repülni budapestről, követlen légitársaságnál vásárolt jegyek, feladott csomagok, stb, 200k-ból kijönne. Onnan meg van csomó fapados ázsiai légitársaság, amelyekkel elrepülhetnék thaiföldre, indonéziába...


144 órás vízummentesség van magyaroknak kínába.


Ha úgy foglalom a jegyet, hogy például Budapest - Shanghai retúrral 3 hét, de a 3. nap elrepülnék thaiföldre, majd vissza utolsó előtti nap kínába, így jogosult lennék megint a 144 órás vízumra? Vagy van ennek valami limitje?



dec. 5. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kínai konzulátuson érdeklődj szerintem.
dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vízummentesség van magyaroknak, hanem vízummentes TRANZITÁLÁS.

Ez azt jelenti, hogy vízummentesen legálisan tartózkodhatsz 144 óráig a reptér/hajókikötő/vasútállomás kijelölt területén, de azt nem hagyhatod el.


Ahhoz, hogy a repülőtéren kívül mást is láss az országból turista vízumot kell igényelned a követségen.


Részletes információk:

[link]

[link]

dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

" Az online regisztráció, az utazó személyes adatainak, --- kínai szálláshelyének---- .. "


Én ebből úgy következtetek, hogy az adott tartományban lehet tartózkodni. 144 órán át mit tudnál csinálni a reptéren/kikötőben?

dec. 30. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Mindent részletesen leírnak, mit nem értesz?


"A vízummentes tranzitálás időtartama alatt szállodában megszálló külföldiek esetében, a szállodának regisztrálnia kell a tartózkodást, míg az egyéb helyen megszállók esetében az érintettek vagy a szállásadójuk az érkezést követő 24 órán belül kötelesek bejelenteni a tartózkodást a helyi közbiztonsági szerveknél (rendőrkapitányságok vagy a külföldiek számára fenntartott szolgálati hivatalok)."

dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de ebben benne van, hogy elhagyhatják a repteret, mert oda kell menniük a szállodába valahogy, tehát "barangolhatsz" kint.
dec. 31. 07:08
 6/7 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=9bqFjcDeVIg&ab_channel=JoelF..



Tele a youtube is ezekkel, szóval ki lehet menni a városba..

jan. 1. 10:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a hivatalos kormányzati tájékoztatásnak egy kicsit nagyobb hitelt adnék, mint mindenféle (pláne más nemzetiségű) Youtuberek véleményre, de mivel ez esetben egybe vág a kettő, nincs is kérdés. Igen, be mehetsz a városba.
jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!