Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy lehet ekkora különbség...

Hogy lehet ekkora különbség két repülőjegyár között azonos feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Már több célpontra megfigyeltem ezt a tendenciát, hogy ugyanarra a célpontra, ugyanabban az időpontban (sokszor még a légitársaság is azonos) Bécsből olcsóbb vagy jelentősen olcsóbb a repülőjegy, mint Budapestről. A mai konkrét példát skyscanner-en találtam, április7-9 Párizs CDG Air France legalacsonyabb jegyárak Bécsi indulással 93 meg 98 ezer ft per fő, ugyanez Budapestről 194 és 198 ezer ft. Hogy a búbánatba, mikor Bécs sincs annyival közelebb mint Budapest, meg mondom nem csak ebben a párizsi példában figyeltem ezt meg. Sokszor Bécsből Austriannal kerül vagy feleannyiba vagy 30-40%-al kevesebbe, mint Budapestről egy Wizzair vagy Ryanair...

2023. márc. 22. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Erre nem gondolsz?

Ezek menetrend szerinti járatok és a bécsi járat statisztikájuk szerint rendszeresen nagy load faktorral, a budapesti jóval szerényebbel dicsekedhet.

De fenntartják, és nem akarnak ráfizetni (nagyon).

2023. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nincs (mindig) összefüggés az ár és a távolság között. A piac diktál.
2023. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen a szabad piac. Ha nem érted, a kereslet-k0nálat törvényét kellene tanulmányoznod. Egy Samuelson könyv épp megtenné.

Másrészt ha megértetted, innentől légy minden esetben akt0v, amikor pártunk, és a kommunista szarcsimbók kormány a szabad piacot korlátozza.

2023. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, erre nem gondoltam. De így mostmár világos...
2023. márc. 22. 17:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előzőt az első válaszolónak írtam.
2023. márc. 22. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Az hogy drága a jegy jelentheti azt is hogy nem elég kihasznált az adott járat,és kevesebb emberen akarják a profitit termelni, meg jelentheti azt is hogy sokan veszik a jegyet akkor is felmegy a jegyár azárdiszkrimináció miatt.
2023. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott több a konkurencia, muszáj olcsóbban dolgozniuk, velünk meg megtehetik.
2023. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még az időpont sem mindegy mikor foglalsz, vannak kedvező tarifás napok, kedd, szerda, szombati napokon általában kedvezőbb áron vannak jegyek.
2023. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!