Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bali, Mauritius vagy Maldív-Sz...

Bali, Mauritius vagy Maldív-Szigetek? Hová menjünk?

Figyelt kérdés
dec. 5. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Bali
dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Mit vártok az utazástól, mit szeretnétek csinálni?

Mikor mennétek?

dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Így sorban mindegyikre.
dec. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Mauritius
dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy inkább Maldív?
dec. 6. 15:37
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg jó lenne tudni, hogy mikor mennétek, mert ezeknek a helyeknek nem ugyanolyan az éghajlata, van olyan időszak, mikor az egyiken van jó idő, van, mikor a másikra ajánlott menni.

Továbbá más dolgokat is lehet csinálni itt vagy ott.

A Maldív-szigeteken voltam, gyönyörű, de punnyadós, csak vízisportok, sznorkel, parasailing stb. lehet a program, na meg az evés-ivás AI esetén.

Mauritius egy kicsit talán változatosabb, de úgy olvastam, hogy a jobb szállodák ott is a semmi közepén, a vízparton vannak, tehát óriási különbség nincs, talán hosszabban tudsz sétálni a parton fel-alá :)

Balin már van egy kultúra is, talán ott lehet a legszínesebb programokat találni, de véleményem szerint maga a tenger és a partok ott a legkevésbé lélegzetelállítóak.


Ja, és az én tippem amúgy a Seychelles-szigetek lenne, én oda tervezek menni, ha egyszer összejön. Vagy az azért maradt ki, mert már voltatok? Csak mert az nagyon közel van Mauritiushoz, elvileg ahhoz hasonló, csak szebb.

Tehát ha ott már voltatok, akkor Mauritius helyett én a másik kettőből választanék. :)

dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6


Köszi a remek választ.


Seychelles-szigetekre menni jó időpont május vagy június?

dec. 6. 15:44
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Én az Utikritika.hu oldalról szeretek tájékozódni, mert naprakész információk szoktak lenni, és jók az olvasmányos linkek, közzétett egyéni beszámolók is, tehát hitelesnek találom.

Ott ezt írják:

"Mikor érdemes utazni?

Egész évben jó az idő. Aki csak napozni, nyaralni akar, annak az bármikor jöhet. Vannak, akik szerint április és május, mások szerint február és április között a legjobb ide utazni. A május és szeptember közötti időszak jó azoknak, akik szeretnének többet kirándulni, sétálgatni. Júniusban, júliusban és augusztusban a tengervíz gyakran hullámos, ami miatt a strandok a moszatokkal szennyezettebbek (főleg Mahé sziget déli partjainál és Praslin szigeten). Áprilisban, májusban, októberben és novemberben lehet a legideálisabb körülmények között búvárkodni (scuba). A délkeleti monszun időszakban, május és szeptember között van a legkevesebb eső, és ilyenkor nincs nagy hőség. Szempont persze, hogy mely szezonokban a legmagasabbak és legalacsonyabbak a hotelszoba árak. Az európai turisták persze a tél elől decemberben és januárban jönnek ide a legnagyobb számban, és ilyenkor a legmagasabbak a hotelszoba árak. Viszont ilyenkor gyakoribb az eső. Júliusban és augusztusban is főszezon van ilyen szempontból."


Ezek alapján szerintem egy májusi utazás tökéletes lenne :)

dec. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Ha ennyi pénzetek van hogy belefér az egyik akkor belefér a többi is később
dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Mauritius magasan a legjobb, de nem igazán értem, hogy miért ezek a helyek vetődtek fel. Tele a világ remek szigetekkel, Bali és környéke a legjobb 500-ba se nagyon fér. Csak azért, mert elhangzik valaminek a neve, még nem lesz jó. Nem is az, huszonéves hátizsákosok párzási rituáléin kívül pár teaföld meg vízesés a lényeg. Ehhez képest van még 17000 másik Indonéz sziget, elképesztőnél elképesztőbb helyekkel. Balira azért megy a nép, mert olcsó a sör.
dec. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!