Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utaztatok már Kínába?

Utaztatok már Kínába?

Figyelt kérdés
Örülnék ha mesélnétek az utazásról és a szervezéséről. Én utazási irodákat keresgélek, mivel egyedül nyelvtudás nélkül (max angol de az nem tudom Kínában mennyire segít) nem vagyok olyan merész, hogy magam szervezzek utat. Esetleg ha megbízható jó utazási irodát tudnátok ajánlani, azt is szívesen venném. De mindenképpen olyan emberek válaszát várom, akik voltak már vagy terveznek menni.

febr. 20. 22:14
 1/6 anonim válasza:
46%
Én tudok jól kínaiul... de ez most nem lényeges. Még régebbről tudom(akkor csak angol ment) a kínaiak átl. nagy akcentussal beszélik az angolt, szval ennyi lehet a gond max az angollal. utazóirodáa sajna nem tok ajánlani mert én mindig vagy barátommal(aki kínai) mentem még régen.
febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És írnál esetleg tapasztalatokat vagy élményeket milyen volt? Kínai nyelvet mennyi idő alatt tanultad meg?
febr. 20. 23:16
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Tibetben jartam, egy helyi utazasi irodan keresztul.

Vicces volt, mert elmondtak, hogy a vizum igenylesbe ne irjam be, hogy tibetbe megyek. Ezert foglaltam egy alibi repjegyet (jo draga volt, de full refund ha lemondom) es alibi szallast


Kicsit fostam a belepeskor, mert a belepesi repter ugyanaz volt ugyan, de onnantol teljesen mas utazas - de nem volt semmi baj a repteren.


Onnan repultem tovabb Lhaszaba, ott mar vartak az utazasi iroda emberei. A fovarosban szabadon mozoghattunk, de videken mar kevesbe, egy rendor is jott velunk a busszal. Sok ellenorzo pont van Tibetben.


Amugy egyedleg nem is lehet ott ruristaskodni, csak szervezetten.

febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi magánalapon voltunk 3 napot átutazóban. Nem tudunk kínaiul, az angollal viszonylag jól elboldogultunk. Pekingben tömegközlekedéssel tök jól el lehet jutni mindenhova. De nagyon lehangoló volt és furcsa az óriási kontrasztok a rettentő szegénység és a mérhetetlen gazdaggság közt. Az emberélet nem számít, a kajájuk ehetetlen, még a mekdonaldsznak is kínai íze volt, az ízek utcájában pedig kifordult a gyomrunk, akkor avolt a bűz. Kedvenc színük a szürke, ami nem az, azt befestik szürkére. És mindenütt falak. Egyszer akartak lehúzni, de arra rájöttünk időben. Ugyanis mindenki mogorva, de volt egy csaj, aki kedves volt és ez gyanút keltett bennünk. Kiderült, hogy egy olyan étterembe akart invitálni, ahol többszázezer fornit volt egy adag étel.
febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
En pontosan 30 napot voltam hatizsakosan Pekingtop mentem egeszen a vietnami hatarig es azon at. Szinte sehop nem beszeltek angolul de annyira baratsagosak voltak es segitokeszek hogy ezt at tudtuk hidalni. Pingyaoban pl egy fiatal par kisert el a szallasig mert nem talatam meg az ovarosban.
febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Sokat változott a világ Kínában. Pár éve volt egy közeledési kísérlet a nyugat felé, de mostanra ez az időszak lezárult és bezárkózott az ország. A nyugati turistát tűrik, de nem szeretik. Nem sokan vannak.
febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!