Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kína, azon belül is Peking...

Kína, azon belül is Peking mennyire utazható egyedül, "kezdőként"?

Figyelt kérdés

Kínában lenne átszállásom, és gondolkoztam egy 2-3 napos pekingi stopoveren.


Utaztam már pár országba egyedül, de kína gondolom kicsit macerásabb.



#Kína #Peking #beijing
márc. 31. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
nem kicsit. jelenleg nem nagyon ajánlják. Sok egyéb mellett a külföldieket most a ccp sem kedveli.
márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben. Mi is önállóan mentünk. Tök jó a tömegközlekedés és olcsó is. A szállodákba meg be lehet fizetni egynapos nagy fal utakra. Egyedül a kaja a gond, mert lényegében minden ehetetlen, úgyhogy valami nemzetközi szállodaláncnál száljatok meg, ahol legalább lesz ehető reggelid, mert még a McDonaldsnak is kínai íze van.
márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Tavaly ota nagy valtozasok vannak
márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még a vízumot is eltörölték a magyaroknak, meg pár más országnak. Úgy tűnik, hogy vissza akarják csalogatni a turistákat.
márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Kína java igen fejlett, könnyen utazható, remek a vasúthálózat. A belépők elég borsos áron mennek, kevesen tudnak értelmezhető szinten angolul, de mindent meg lehet oldani. A kettes válaszolóval nagyon nem értek egyet, Peking, Sanghaj, Csungcsing a világ kulináris fővárosai közé tartoznak, India és Vietnám mellett Kínában lehet a legjobbakat enni, csomó étteremben ráadásul bagóért.
ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a kajatéma nagyon megosztó Kínában. Én marhára élveztem, és végigkóstoltam szinte mindent mindig. Ugyebár a hagyományos éttermekben az asztalok közepe forgatható, amire kihoznak egy csomó fogást egyszerre, és mindenki abból vesz és annyit, amennyit akar. Az utazótársam ezzel szemben meg alig talált mindig valamit, amit nagy nehezen meg bírt enni. Az tény, hogy az ételek teljesen máshogy épülnek fel, mint nálunk, beleértve a nálunk lévő kínai kifőzdéket is, amik már inkább a nyugati kívánalmaknak próbálnak megfelelni. Egyszerűen mások a fűszerek, mások az ízkombinációk, mások az arányok például a hús és a köretek között, ezeket meg kell szokni. De roppant izgalmas. :)
ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!