Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nyári munka Kínában?

Nyári munka Kínában?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni,hogy van e esetleg valami munkalehetőség Kínában.21 éves vagyok és jelenleg au pairkedem.Hallott már valaki ilyenrol?Mert en kerestem de nem nagyon talaltam..Barmilyen otletet szivesen fogadok:)
2011. jan. 10. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha erre a kérdésre itt értékes választ kapsz...?! De hajrá!

Mivel ott jóval alacsonyabbak a bérek, mint Magyarban, szerintem Kínában csak nagyon vékony felsőbb réteg engedheti meg magának, hogy babysitterük legyen (szemben Amerikával, Ny-Európával), másrészt Neked megélhetési/kereseti lehetőség miatt is.

Külföldön lakom, és itt a segélygyűjtő szervezetek szórólapjain néha szerepel, hogy nehéz fizikai munkát végzők arrafelé havi pár száz vagy 1-2 ezer Ft-nak megfelelő bért kapnak. Ha csak a ki-és hazautazásra gondolsz, azt miből tudnád megoldani?

2011. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt..nem feltetlenul au pair munkara gondoltam csak megemlitettem ,hogy jelenleg is kulfoldon lakom.mivel meg csak a kozepsulit fejeztem be igy gondolom nekem nincs eselyem ilyen nyari gyakorlat szerusegre...egyetemi evek alatt lenne tobb eselyem?es egyebkent Hong Kongra gondoltam..megegyszer koszonom a valaszt:)
2011. jan. 10. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is nyárra, hanem hosszabb időszakra, de azért elég sokan keresnek Kínába au pairt. Nézz körül a greataupair.com-on.
2011. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én 8 évvel ezelőtt kaptam lehetőséget, hogy két évre kimenjek pincérkedni egy Csangcsung-ban éppen nyíló Európai étterembe. Csak úgy vállalhattam, hogy aláírtam előre a két évet. Ennél kevesebb időre nem éri meg kiutaztatni innen munkavállalót. Forintra átszámítva kb. 300 ezret kerestem havonta, amit teljes egészében haza is hoztam, mert kinnt semmire nem költöttem. Az is igaz, hogy a házból/étteremből nem léphettem ki az utcára soha egyedül (megbízható kísérővel sem volt épp biztonságos)...

A Kínában élő kínaiak számára az, hogy egy európai lányt (mégcsak szépnek sem kell lennie) testközelből láthatnak az maga a menyország....de neked ez könnyen lehet a pokol...


Persze Hong Kong teljesen más...

2011. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Csak hiszitek, hogy itt (Kinaban) kevesebb ember teheti meg, hogy babysittert fogadjon. Ha angolul jol tudsz eleg sok lehetoseg lehet a nagyobb varosokban. Itt van ket honlap, allasajanlatokkal tele, leginkabb Sanghajra osszpontositva. www.enjoyshanghai.com valamint www.echinacities.com

Sok szerencset.

2012. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha erre a kérdésre itt értékes választ kapsz...?! De hajrá!"


Vaooo... es megjött a valasz! Gratulalok, erdemes volt megkerdezni! :)

Mar csak ezt nem ertem, hogy akkor miert jönnek ide, olyan messziröl a kinaiak üzletelni, amikor ott egy egyszerü babysitterkent (angol nyelvtudassal) ilyen jol kereshetnek?

2012. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1. ismet
2012. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!