Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföld tényleg ennyire...

Thaiföld tényleg ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől hallottam, hogy valakije nemrég Thaiföldön járt és fegyveresektől kellett rettegniük a turistáknak.

Én ezen meglepődtem, szerintem megbízható helyről jött az info de lehet kissé eltúlozva?

Mitől lehet tartani Thaiföldön?


2011. máj. 9. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ha van pénzed semmitől. Ha hátizsákos túrista vagy akkor meg a helyiek is parasztok. Nyájasak, de ha megfordulsz akkor hátadba szúrják a kést. Lenézik a fehéreket. Nagy rsszisták.

Fegyeveresekkel hasonló a szitu.

2011. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%

lehet hogy városa válogatja, de a volt főnökasszonyom is kint volt 2 hétig, és nagyon rendesek voltak velük. Sőt még a pénztárcát is a kezében vitte és a motorosok se vették ki a kezükből.


Gondolom nem a lepusztultabb környékre kell menni nyaralni..

2011. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Turistaként voltam kinn körutazáson, így több városban/régióban is. Semmi negatív tapasztalatom nincs a helyiekkel vagy a közbiztonsággal, mi (két nő) egyedül simán sétálgattunk pl. Chiang Maiban az éjszakai piacon és Bangkokban, Pattayában is este. Még a reptéren is rendesek voltak, elnézték nekünk a bőrönd túlsúlyt. Nyilván vannak rossz környékek, rossz tapasztalatok is, de én ott tisztelettudó, kedves emberekkel találkoztam. Persze hozzáteszem, én még 2010 előtt voltam kinn, de nem hiszem, hogy annyira megváltoztak volna az emberek.


Ajánlatos betartani az alapvető illemszabályaikat, türelmesnek lenni velük szemben, nem üvöltözni velük, nem belemenni semmi gyanús ajánlatba (drogcsempészet) és nem, vagy csak ésszel k*rvázni, aztán nem lesz gond.

2011. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

13:44 vagyok még mindig


még pár tanács

- lehetőleg ne politizálj (mi magyarok sem vesszük jó néven, ha valaki egy külföldi a magyar politikáról megmondja nekünk a frankót)

- a királyi családot nagyon tisztelik, minden tele van a festményeikkel, fotóikkal, a helyiek simán meghajolnak előttük, semmiképpen se űzz gúnyt belőlük

- nagyon vallásosak, a vallási szokásaiknak és szentélyeiknek is add meg a tiszteletet.


Ja még valami, való igaz, hogy létezik kinn egy erőteljes alá- és fölérendeltségi viszony, de ennek semmi köze a rasszizmushoz, egyszerűen nekik ilyen a kultúrájuk. A külföldiek valóban amolyan "alacsonyabb kaszt" (ahogy saját országukon belül a szegényebbek, fiatalabbak, alacsonyabb iskolázottságúak, beosztottak a főnökökkel szemben, stb). Másképp is kezelnek minket, mint a helyieket - pl. magasabbak az árak számunkra - de ezt az alá-fölérendeltségi viszony NEM a nyugati sémákat követi. Tehát nem nézik le és nem döfik hátba a rangban "alacsonyabban állót", nem viselkednek velük arrogánsan vagy tiszteletlenül, ezek ugyanis nem férnek bele a buddhista értékrendbe. Kivételek, mint mindenhol, nyilván akadnak.


Hasznos infókat (angolul) amúgy itt találsz: [link]

2011. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm, azt hiszem megnyugodtam:)
2011. máj. 10. 08:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ötször voltam Thaiföldön saját szervezéssel, de ilyesmiről még nem hallottam, sőt, mosolyogtam egy jót. Amíg nem utazol délre a muzlim területekre, addig maximálisan biztonságos. Egy dolog nem az: busszal utazni hosszú úton, mert esélyes, h kipakolják a csomagodat.
2011. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

semmitol nem kell rettegniuk a turistaknak

en itt elek szoval tudom


gyere nyugodtan :)

2011. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy hatalmas baromság.


Thaiföld a kedvenc "nyaraló helyem", soha nemhogy engem, de még ismerőst - egy szállodában lakó turistát sem ért semmiféle atrocitás.


Azt sem tartom reálisnak, hogy a helybéliektől félni kéne vagy lenéznének az utcán. Én nem az a tipikus lepunnyadok a luxusszállóba és ott vagy egy hetet típusú turista vagyok, bementem a legnagyobb gettóba is, sőt, a vidéki kicsi kedves helyeket kifejezetten szerettem. Soha senki még a szemöldökét sem emelte fel, pedig voltam olyan helyen is, ahol 30 km-es körzetben nemhogy szálloda, de még betonút sem nagyon van:

[link]


Ez konkrétan pl. a dzsungel közepén egy kis falu felett (kb 500 fős) egy imahelyre felvezető baromi hosszú lépcső. Abszolut nomád családok, még villany se volt. Mindenki mosolygott (bár angolul nem nagyon beszélt senki ) és esze ágában sem volt senkinek csesztetni.


Nyilván az alapvető, minden országra érvényes szabályokat be kell tartani a konfliktusok elkerülése végett (normális viselkedés, imahelyekre nem megyünk be félmeztelen illetve CIPŐT LEVESSZÜK, a királyi család szent és sérthetetlen, stb..)

Ha ezekre odafigyelsz csak kedvességet kapsz, nemhiába hívják Thaiföldet a mosoly országának!

2011. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha magadra haragitod a Thaiokat vagy megserted őket akkor megpakolnak mint a cart..jobb nem szorakozni veluk mert ha eltunik a mosoly akkor mar gaz lehet ha az egyik elkezd utni ut a tobbi is..de aki ilyet csinal az megerdemli..ha normalis vagy nem bunkozol meg sertegeted oket nincs semmi gond..de ha megharagszanak rad szetvernek(lattam nem 1x nagykepu angolokat csusszni maszni)normalisan tiszteletudoan kell viselkedni ahogy illik akkor jambor mosolygos nepseg..de amilyen jamborak olyan vadak is ha begurulnak..ja es összetartoak ha visszautsz agyon ver az összes aki ott van, nagyon vedik egymast.
2016. márc. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!