Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Jártál már japánban?

Jártál már japánban?

Figyelt kérdés
Esetleg most is ott vagy? Nem osztanád meg velem élményeidet, képeidet? nagyon boldoggá tennél :D
2011. jún. 13. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Én szívesen megosztanám és ezzel boldoggá tennélek, de erre most nincs lehetőségem, mert még soha nem voltam Japánban...
2011. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
voltam. irj privit mert elfogom felejteni h meséljek rola most viszont nincs annyi időm. csütig levizsgázom és akkor szívesen mesélek rola cask dobj egy emilt mert elfelejtem:)
2011. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Haha, én meg pénteken megyek el 2 hétre külföldre! (de nem Japánba :D)
2011. jún. 13. 17:09
 4/18 anonim válasza:
100%
Nem, még nem voltam Japánban, de egyszer elmegyek, és majd mesélek... :)
2011. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Apám 4x3 hónapot volt Japánban. Először a '90-es évek elején, utoljára 2000-ben.
2011. jún. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
akkor biztos van valami mesélnivalója :)
2011. jún. 14. 14:00
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit úgy első körben elmondott, hogy a tévhitekkel ellentétben a japánok közül sokan nem tudják, hogy Magyarország egyáltalán létezik.

Sok japán nem beszél angolul. Tokióban nincsenek utcatáblák, ami abszurd, de ők jól elvannak vele. Az emberek kedvesek, még a saját kárukra is segítenek.


A munkamorálról, de eddig ezt senki sem hitte el:

Apám szállodája mellet építettek egy felhőkarcolót. Reggel még csak az alap volt meg, estére már az egész felhőkarcoló. Ezt úgy oldották meg, hogy a szobákat egyben emelték be(pl. a fürdőszobában már benne volt a WC, mikor beemelte a daru)

A boltban dolgozott a japán. Még akkor sem hagyta abba a munkát, mikor beszélgetett a vásárlókkal. Egy pillanatra felfüggesztette, mikor kiszolgálta őket, aztán csinálta tovább.

A japánok nem fújnak orrot, mert az olyan, mintha nálunk vki az utcán törölné a seggét. Apám tanúja volt a fiatalok "megbotránkoztató" akciójának, mikor zsebkendőt osztottak az idősebbeknek.


Egyébként nehéz elképzelni, de japánban ugyanúgy vannak hajléktalanok, mint nálunk.

2011. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak hajléktalanok. Olvastam róluk: sátorban laknak, de még arra is gondosan ügyelnek, hogy azt ne koszolják össze, például mindig leveszik a cipőjüket belépés előtt. Meg a sátorok is nagyon jellegzetesek állítólag.
2011. jún. 14. 21:49
 9/18 anonim válasza:
Én jövőhét hétfőn utazom japánba 2 hétre, majd utánna mesélek neked.:)
2011. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fújnak orrot? Akkor mit csinálnak helyette?
2011. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!