Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Veszélyes egy Thaiföld Kambodz...

Veszélyes egy Thaiföld Kambodzsa Vietnám körutazás egyéni szervezésben két embernek?

Figyelt kérdés
Aki volr ezeken a helyeken adhatna tanácsot. A terv az hogy ketten a párommal elutazunk Bangkokba ott eltöltünk 5 napot majd át Kambodzsába Siem Reap-be ott ismét 5 nap majd vissza Bangkok és onnét repülővel Ho Chi Minh város majd Bangkok és haza. ez kivitelezhető? Adott országokban belföldi túrákat pl Mekong delta az ottani utazási irodákon keresztül szeretnék intézni vagyis csoportosan menni. Valaki csinált már ilyet?

2012. jan. 30. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi most nyáron terveztünk ilyet egyénileg.Szinte ugyanez az útvonal Thaiföld-Kambodzsa- Vietnám..De mi még elmentünk volna Thaiföldön azokhoz a szerzetesekhez akik a tigriseket nevelik.De kiszámoltuk,és anyaglig nagyon drága nyaralás lenn még egyénileg is. Van egy thaiföldi ismerősünk,aki azt tanácsolta,hogy Kambodzsát ha lehet csakis kísérővel látogassuk meg..A belföldi viszályok miatt nem a legbiztonságosabb a turistáknak..Thaiföldre viszont bármikor lehet menni egyénileg,és olcsóbb is mintha utazási irodával utaznál.
2012. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Thaiföld teljesen biztonságos, Vietnámmal sincsen sok gond, de Kambodzsa jelenleg veszélyes.
2012. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az én kalkulációm szerint ez kettőnknek belefér 1 millióba. Mondjuk ezért kerek 10 évet dolgoztam hogy most elmehessek. Kambodzsát semmiképp nem hagynám ki, mondjuk csak Angor Wat-t akarom megnézni és Siem Reap-ban szállnánk meg, nem mennénk a fővárosba. Laoszról és Burmáról tudtok valamit?
2012. jan. 30. 20:09
 4/8 tetro ***** válasza:
Nem tudom mennyi időre tervezitek, de szerintem egy ilyen körutazás szűken fér bele 1 millióba. 200 a fő repülőjegy, de az országok között is repültök majd, meg utaztok az még egy 100as. Oltások, vízumok. 150ből azért még olcsó országban se könnyű kijönni, ha csak nem valódi hátizsákosként nyomja az ember.
2012. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jó áron tudtok repülőjegyet venni, akkor ki lehet szerintem hozni 1M-ból 2 főre kb. 2 hetet. Kambodzsába át tudtok menni Thaiföldről szervezett úttal (helyi ottani irodával, van egy csomó, angol vezetéssel, vagy akár minimál programmal).

Vietnamban nem voltam, de Vietnam és Thaiföld is totál biztonságos egyénileg. Laosz nekem nem tűnik túl izgalmasnak (Vietnam sem, azért is hagytuk ki), de az is biztonságos.

Burmában nem lehet egyénileg (elvileg) mozogni, katonai diktatúra van. Mi szervezetten voltunk és mindig kellett a magyar iv. mellett helyi idegenvezető is.

Ha nekem kéne dönteni és anyagi korlátok miatt nem fér bele minden, akkor én Thaiföld mellett Kambodzsát választanám (de csak Siem Reap-Angkor, az ország többi része szerintem kihagyható).

Bangkokban mit csinálnátok 5 napig? Szerintem 3 nap alatt bőven megnézhető, és inkább elmennék Th-ön belül máshová (Ayutthaya,Chiang Mai). A Tigris templomot én is nagyon megnézném, nekünk az még kimaradt. Ho Shi Minh város helyett meg inkább a vietnami tengerparta (Ha Long Bay) mennék, ha már annyira...

2012. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogy jó áron rep jegyet intézni? Most 166-172E Ft/fő a rep jegy oda vissza illetékekkel, vagyis kettönknek összesen 350E a rep jegy, oltások nem kellenek mert már alapból be vagyunk oltva (egészségügy). kb 700E marad szállásra és belső utazásra meg mindenre. A szállás 20 éjszakára 200E szállodában. Tehát 500E minden másra.
2012. febr. 2. 07:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Már elutaztatok,vagy még tervezitek? Férjemmel Október végén szeretnénk ezt kivitelezni. Ő már járt ott. Nagyon szívesen segítünk. Az ottani utazási irodák lehúzzák az embert. Min. 1 hónapra érdemes kimenni, mi ha megyünk csak márciusban jövünk vissza. 1 millióból bőven kivitelezhető, sőt jó szervezéssel...!!!
2012. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok! Bocs, ha már nem aktuális, de nekünk a 2 hét vietnám minimális rugalmassággal is majdnem a harmada volt az itt emlegetett összegnek. Én azt modnom, h egy millából másfél hónapos utazast tervezz, vietnám a felsorolt országok közül vietnam a legdrágább. Beszeltunk egy sráccal, aki vett vietnam egyik oldalán egy motort, eladta a túlvégen és még nyert is a dolgon 😊 mi egy éjszakai szállast 2 főre 10-15 dollárból hoztunk ki, taliztunk lányokkat, akik hostelekben jartak és ennel kevesebbet fizettek. Kambodzsáról sok jót, Laoszról csak jót hallottunk. Vietnámból a kambodzsai kiruccanást jó olcsóbol meg lehet úszni szervezett túraval is 😊

Útleírás itt: [link]

Anyagiakról pedig tapasztalt low udget utazókat kérdeznék, mint backpacker.hu bori, vagy sárgaruháslány, fb-on tuti szívesen válaszolnak :)

2016. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!