Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Törökországi nyaralás 2éves...

Törökországi nyaralás 2éves gyerekkel. Mikre figyeljünk oda?

Figyelt kérdés

minden érdekelne aki volt törökországba,bármilyen tapasztalat.Repülővel megyünk,2,5óra,utána még 2,5 óra busszal a szállás.

A repülésnél az érdekelne,hogy a gépen csak török és/vagy angol légikisérők lesznek?

Mennyi a kézipoggyásznak a max súlya?Mert van ahol 5kg-ot láttam,van ahol 10-et.

Mennyi dohányárut lehet kivinni?

Alanyába megyünk amúgy a beach club doganay 5* hotelbe,ultra all inclusive ellátással.

Most eléggé félek,mert este néztem a hiradót,és pont törökországba volt egy buszbaleset,amiben magyarok voltak többségben,pár napja meg 104 török járatot töröltek..stb.Remélem minden rendben lesz.

Azt hallottam hogy vizet ne igyunk,még fogmosáshoz sem.Gondolom lehet kapni ott is mentes ásványvizet?

Mennyire drágák ott a gyümölcsök,üditők,dohányáruk esetleg?

Sok helyen olvastam,hogy rengetegen betegek lesznek ott,hasmenés...stb.Mosatlan gyümölcs-zöldség,nyers hús..stb,de akkor mit együnk,amitől "tuti"nem leszünk betegek?Leginkább a fiam féltem,még csak 22hónapos.Nyilván a gyümölcsöt megtudom neki hámozni,de a húsokkal?

Beadattuk neki a hepatitis A és B elleni oltást,de 2napja kapta meg csak sajnos,mert beteg volt 3hétig,tehát az nem fog addigra hatni még.

Öltözködésnél kell valamire figyelni,vagy ugyanúgy lehet mint itthon?

Hirtelen ennyi jutott eszembe,remélem aki járt ott,tud nekem válaszolni,ha nem is mindenre,pár kérdésemre!


2012. máj. 31. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


habár nem tötökországban, hanem Maldívon voltunk 14 hósunkkal, és sokat repültünk kisebb utakra is.

De voltam már más karib országban is (gyerek elött).


Szóval én leve olyan utat nem választottam volna (habár késö bánat), ami ilyen sok buszuttal jár egy repülés után egy iszonyat meleg helyen...

Na de késö bánat, majd megoldjátok...


Amire fgyelj és vigyél. fehér poló, vagy olyan felsö ami 50 faktoros védetséget ad. Még ha fekete a gyereked akkor is. Mindig kenjed még árnyékban is 50 faktorossal. Vigyél napozás utánit, mert sima krémmel nem lehet egy lebarnult bört kenni. Vigyél égési sérülésre krémet, gélt. Vigyél fájdalom/lázcsillapítót, CSipésre gélt, és hasmenésre olyan szert ami vissza állítja a bélflórát (ne a hasmenést akadályozza meg, mert annak ki kell tisztulnia, hanem ha már tiszta könnyebben helyre áll a bélflóra). sebtapasz, és kálcium (erös alergia esetére).

Ez soknak tünik, de csak egy apró kis neszeszeres táska.


Vizet tényleg nem ihattok ott csapból, de felforralni feltudjátok tuti (egy ilyen hotelnek kell lennie vízforralonak a szobában). Mi pl maldívon pl tele öntöttük az ivós poharait reggel forralt vízzel a gyereknek, igy volt vize egész nap. Van olyan all inclusive ahol minden ingyenes még a víz is (mi jamaikán ilyen hotelben voltunk), de pl maldívon azt megkellett venni az All inc mellett, de nem volt nagy összeg. Gyümölcösket ilyenket kell hogy kapjatok minden étekzés után, amik meg lesznek mosva és pucolva, de ha kint veszitek piacon akkor nagyon nagyon mosd meg és pucold is meg. nyers ételt semmit ne egyetek. még a tojást is süttesd át. (én terhes voltam maldívon már, simán megfordították a tükitojást nekem és átsült)


Repcsi. Hát a nyelv függ a légitársaságtól és a sztyuiktól is. Simán elképzelhetö hogy egy török járaton lesz magyar légikísérö is.


szerintem még a fapadosokon is 10 kiló a kézi csomag, gyerek mellett mindent felengednek, ivós pohár stb.., habár ferihegyen mindenbe kóstoltatnak.

Gondold végig a gyerek étkezését, mikor lehet éhes, úgy vigyél neki mindent, pl kekszet stb... Pelenka sem árt elég, és váltó ruha.


Dohány árut nem tudom, keress rá a neten, de szerintem ott sem lehet túl sok.


Nem értem a husos gondodat, mert a hotelben esztek mindig, így ott tuti mindent renedesen átsütnek.


Most néztem a hotelt jókat írnak róla.


Szóval jó nyaralást. Törökországot én is bevállalnám kisgyerekkel, szóval tuti nem lesz rossz.

2012. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!Igen,már nagyon bánom hogy nem olyat néztünk,ami közelebb van a reptértől,de a párom erősködött,hogy nem lesz semmi baj,kibirja..stb.Meg ezt még tavasszal foglaltuk le,majdnem féláron volt igy mindennel együtt,420 ezer ft 2felnőtt a kicsi fiam,és a húgom(12éves),azért nem mindegy,jóval olcsóbb.

A húst arra értettem,hogy olvastam akik törökországba voltak,és húst ettek,nyers volt.Folyadékot a repülőre nem viszünk,mert azt mondták nem lehet,csak 1dl-t,még a gyereknek sem,felhivta az utazási irodából a hölgy.Tehát majd ott veszünk vizet,és azt gondolom felvihetjük.Azt nem tudod esetleg kismotort elvihetjük e neki?Kell külön fizetni érte?Mert úgy hallottuk hogy a babakocsival együtt nyugodtan feladhatjuk.

2012. jún. 1. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Èn 4x repültem lányommal, és még a Dubai reptéren ahol a gépröl lehozott italt is kiöntetik (gondolom ott alkhol tilalom miatt) ott is engedtek bármennyi folyadékot.


Ferihegyen minden folyadékbe bele kóstoltatnak, de ha ivós pohárba viszed neki tuti felengedik. Nem a repülötársaság dönti el a folyadékot hanem a reptér, mert ök csinálják az átvizsgálást. Egyszerüen szólsz hogy kisfiad teája és késsz. Bele kóstolsz és mehetsz. De rendes féliteres üveget tuti nem engednek.


Húst ne egyetek nyeresen. De tényleg van olyan aki nyaralás alatt nyers húst, tojást, tejet eszik? Férjem imádja a nyers darálthúst (németeknél ez divat), de ö sem enne nyaralás alatt ilyet egy idegen országban.


Kismotort nem tudom, de szerintem ha nem tudod a babakocsival össze csukni akkor tuti plussz csomagként kezelik. Fapadosoknál, charter-nél mindig mindenért fizetni kell plusszban, mi azért mindig csak jobb repülötársasággal megyünk, mert az olcsókkal csak ráfizetés van.


Ha a férjed azt mondta kibírjátok akkor majd ö szorongatja a hiztizö gyereket a buszon, de ha szerencsétek van akkor tuti bealszik ott.


Nekünk a maldívon a hidroplánon (habár csak 1 óra hidroplán volt) simán bealudt mindkét irányba. Repcsin meg mászkálhat amerre akar.

én mindig veszek a repülések elött egy új játékot könyvet neki, amit a repcsin láthat elöször így leköti magát. Hosszabb utakon a nagyobb repülötársaságok adnak játékot amit vihetsz haza.

Pl maldívra átszállással mentünk és kaptunk így összesen 4 csomag baba dolgot (peleknázó alátétet, krémet, kaját, csörgöt, törlökendöt...) és 4 hátizsákot játékokkal (mert gondolom nagyobb gyereknek is számolták), a végén már utáltam cipelni mindent. De lufthansa is adott bébijátékot, söt leszálláskor még egy plusszt a kezembe nyomtak. Persze malév semmit nem adott :(


Szóval ne aggódj, kismotort kérdezd meg elöre, vagy ha valaki úgy visz ki a reptérre akkor vigyétek ki, ott a feladásnál kérdezzétek meg, és ha nem vagy fizetni kell érte akkor a nagypapa (vagy aki kivisz titeket) haza viszi.

Amúgy arra gondolj, hogy kint sokkal melegebb lesz, akár 40 fok felett is. elfogja nyomni a meleg nem akar majd nagyon motorozni, a hotelnél meg nem tud majd nagyon mert midnen homokos. este meg álmos lesz azért nem akar, így lehet nem is használná.

2012. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.Hát remélem tényleg nem lesz baj,és birni fogja,mert egy kis örökmozgó.....pont dél és 1óra között szokott elaludni,fél 1kor indul a gép,remélem elfog aludni...ezt a folyadékfelvitelt nem tudom akkor merjem e,tehát ha a cumisüvegjébe(szivószálas)teszek teát neki,azt felengedik?De csak 1dl-t önthetek bele,vagy abba neki tele is önthetem?Inkább csak vizet rakjak bele,és a gépen megcsinálom neki a teát(granulátumos),vagy már készen rakjam bele?Bocsi a sok kérdésért :)

Ezt a nyers húst nem úgy értettem :) hanem azért nyers,mert nem volt jól átsütve.De akkor majd jól megnézem,és átsüttetem ha nyers.

Új játékokkal készültem neki,remélem leköti majd,meg viszünk fel kis laptopot,amire meséket töltök majd neki.

A kismotort azt egy ismerősünk mondta,akik voltak szintén törökbe 6-7évvel ezelőtt,hogy ők is vitték,és mindenhova azzal ment a gyerkőc.Ott nem lehet kapni azt mondta.csak nem tudom hogy vitték fel a gépre,vagy hogy adták fel.Nem közei ismerős.

2012. jún. 1. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!